А у нас, у дитсадку!.. Великдень

Свято Великодня є одним з найсвітліших і прекрасних свят у році. Різнобарвні яєчка та писанки, різні конкурси і змагання, розповіді про минуле і сучасне…. Але не тільки в цьому полягає Великдень у дитячому садку. Основне завдання - донести всю важливість свята, розповісти «що таке добре, а що таке погано», навчити дітей відповідати за свої вчинки.

20-21 квітня у дошкільному навчальному закладі «Малятко» відбулося святкування Великодня.

Вихованці середніх груп «Зірочка» та «Червона Шапочка» разом з вихователями Брик Наталею Іванівною, Осадчук Інною Іванівною та під керівництвом музичного керівника Шевчук Ніною Петрівною, підготували й провели розвагу, на якій діти продовжували знайомитися з народними традиціями та обрядами українського народу, співали пісень, декламували вірші, водили хороводи, брали участь у музичних композиціях, грали в народні ігри.

Але яке ж свято без гостей? До дітей на свято завітали батьки, священник Сергій та учасники церковного хору, які привітали всіх присутніх зі світлими днями, побажали здоров’я, миру, віри, надії та любові і пригостили дітей солодощами.

Лариса Корнелюк, завідуюча ДНЗ «Малятко»

 

23.04.2017 | Aдмін | Читати далі

Пам'ятні дати: Міжнародний день пам’яток та історичних місць

Цей День встановлений в 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць (ІКОМОС), створеної при ЮНЕСКО. Відзначається з 18 квітня 1984 року.

У 1924 році в СРСР Інструкцією Наркомосу був розроблений Указ (на підставі постанови Всеросійського ЦВК і Раднаркому від 7 липня 1924 року), за яким виконавчим комітетам ставилося в обов’язок стежити за тим, щоб «городища, кургани, могильники та інші місця, що представляють історичну цінність, не розорювалися, не розкопувалися в будь-яких господарських цілях, а в колі пам’яток залишалася б недоторканою охоронна смуга від однієї сажня і більше, залежно від розміру і значення пам’ятки».

У 1934 році було прийнято постанову, згідно з якою заборонні заходи Указу стали вважати застарілими і непридатними внаслідок величезного розмаху господарського будівництва.

У 1976 році був прийнятий Закон «Про охорону і використання пам’яток історії та культури», але цей закон фактично не працює. На сьогоднішній день ситуація ще гірша - відповідних законів або немає, або їх не дотримуються, пам’ятники, історичні місця та заповідні зони нещадно знищуються, а винні в цьому не несуть, як правило, ніякого покарання.

У Європі до історії ставляться набагато дбайливіше, там зберігають навіть історичні ландшафти і пейзажі місцевості. Наприклад, у Франції проводять відновлювальні роботи ландшафтів пам’ятних місць навіть після археологічних розкопок, а на півночі Англії, у практично незайманому вигляді збережений Адріанов вал, що простягнувся на 117 кілометрів, побудований при римському імператорі Адріані для охорони північних рубежів Імперії.

В Україні цей день має назву «День пам’яток історії та культури» і встановлен відповідно до Указу Президента України від 23 серпня 1999 року № 1062/99, його відзначають щорічно 18 квітня.

 

19.04.2017 | Aдмін | Читати далі

"Допоможи пораненому солдату" - благодійна акція Бершадської школи №1

Щоб зібрати кошти, у школі було проведено ярмарок, на якому учні продавали домашню випічку, саморобні вироби. Ініціативу колективу школи підтримали начальник відділу освіти Оксана Тартачна та голова ради голів профкомів працівників освіти Микола Морочинський. Кожна первинна профспілкова організація навчальних закладів району виділила певну суму коштів, таким чином долучившись до благородної справи. А бабуся учениці 2-Б класу Оксани Сташенко передала з Італії для поранених бійців 150 гігієнічних наборів. На засіданні батьківського комітету школи було вирішено передати виручені кошти пораненому солдату, який перебуває на лікуванні у Вінницькому військовому шпиталі. Цю місію доручили виконати учням Сергієві Іванченку, Ангеліні Магдаль, Карині Теличук, Катерині Зеленецькій, Владиславу Мураховському. Їх супроводжували педагог-організатор Наталія Пендюр, директор школи, а голова ради школи Олег Мураховський узяв на себе всі транспортні витрати, власним автомобілем возив делегацію до Вінниці.

У військовому шпиталі нас зустріли привітно завідувач хірургічного відділення полковник Ігор Манцерковський (до речі, випускник ЗОШ №1 м.Бершаді), який поспішав на операцію, та ще один наш земляк, уродженець Яланця, хірург Олександр Олійник.

За час війни на Сході України у цьому шпиталі прооперовано й проліковано понад три з половиною тисячі бійців АТО. Відразу ж було організовано 59-й мобільний госпіталь і відправлено на фронт. Вперше в історії незалежної України хірурги госпіталю в польових умовах вдало зробили бійцю надскладну операцію на черевній порожнині.

Порадившись з лікарями, вирішили передати зібрані кошти солдату, який найбільше цього потребує. Олександр Олійник запитав учнів: «Чи не боїтеся крові?» Вони відповіли: «Ні». Тоді дітей запросили в палати. В одній ми побачили ще зовсім молодого хлопця. У нього пошкоджені обидві нижні кінцівки, а також поранено руку та праву сторону грудної клітини. Це солдат контрактної служби, 22-річний Василь Войковчин. До служби в армії Василь був водієм, а на фронті став кулеметником. 4 березня 2017 року він був важко поранений у бою. У Маріуполі Василю зробили чотири операції, а згодом відправили до Вінницького шпиталю для подальшого оперативного втручання та лікування. Під час розмови з бійцем ми зрозуміли, що він сподівається знову повернутися на фронт. Поруч із ним у палаті лежав солдат, який готувався до виписки. У нього відірвана частина ступні, поставлено протез, а він сказав нам, що їде знову на фронт боронити нашу землю від проросійських найманців. А ще до палати зайшов солдат, який був важко поранений на Світлодарській дузі – все його тіло посічене осколками. Він переніс кілька операцій, але в тілі залишилися ще три великих осколки, вилучення яких загрожує життю воїна. О.В. Олійник познайомив нас ще з одним важкопораненим під Зеленопіллям 11 липня 2014 року. Табір обстріляли із «Градів» з території Росії. Чимало полягло тоді наших солдатів. Коли ми розмовляли з Василем, то до палати набилося чимало поранених, хто на милицях, хто з перев’язаною рукою чи грудною клітиною. Напевно, побачивши дітей, кожен із них засумував за домівкою та рідними. В їхніх очах ми побачили вогник віри в перемогу, а розчарування чи жалю не було. Після одужання вони знову вирушать на Схід захищати Вітчизну.

Коли  я вручав Василю гроші, боєць зніяковів, йому стало незручно, а на очах з’явилися сльози, але діти запевнили, що ці гроші від щирого серця зібрані саме для нього. Настрій пораненим покращив невеличкий концерт, підготовлений учнями. Захоплено бійці слухали художнє читання Ангеліни Магдаль та пісні у виконанні переможців Всеукраїнських конкурсів вокаліста Сергія Іванченка та учасників ансамблю автентичного співу «Оберіг». З вдячністю, під бурхливі оплески бійці проводжали нашу делегацію.

Наша делегація відвідала у Вінниці пам’ятник Героям Небесної Сотні та загиблим в АТО. Побували ми в торгово-розважальному комплексі «Мегамол», насолодилися цілющою водою біля святого джерела в Ганнополі.

Коли повернулися додому, то дізналися від начальника відділу освіти О.М. Тартачної, що ініціативу Бершадської ЗОШ №1 «Допоможи пораненому солдату» підтримали всі школи району і до 28 квітня 2017 року зібрані кошти передадуть військовим, які потребують не тільки серйозного лікування, а й нашої уваги та турботи.

Григорій Погончик, директор Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1

18.04.2017 | Aдмін | Читати далі

З Великоднем!

17.04.2017 | Aдмін | Читати далі

Визначні дати: День скаута в Україні

Цей міжнародний неполітичний молодіжний рух ставить своєю метою підтримку фізичного, розумового і духовного розвитку молоді. Вперше про відзначення 100-ліття українського скаутського руху на державному рівні було згадано в Указі Президента України від 28 березня 2008 року № 279/2008 "Про заходи щодо сприяння розвитку пластового (скаутського) руху в Україні".

Відомо, що сучасна «Національна Організація Скаутів України» була зареєстрована 26 жовтня 2007 року - День народження цієї організації.

Хоча про початок скаутського руху в Україні відомо не так вже й багато, та за матеріалами wikipedia.org, вже в 1895-1900 роках існувала таємна юнацька організація Кам’янець-Подільської бурси «Запорозька Січ». Початком скауцького руху вважається 1907 рік, коли генерал-лейтенант британської армії Роберт Бейден-Павелл провів перший скаутський табір на острові Браунсі в Англії. Роберт сформував основні принципи скаутингу, згодом (Лондон, 1908) виклав їх у своїй книжці «Скаутинг для хлопців», яка і донині є основоположною працею для скаутської роботи.

8 лютого 1910 - день народження бойскаутів США. В цей день Вільям Д. Бойс заснував організацію Бойскаути Америки відповідно до законодавства округу Колумбія. Він особисто жертвував 1000 USD на місяць, щоб тримати організацію на плаву, за умови, що хлопчики всіх рас і віросповідань будуть допущеними до участі в організації.

В 1909-1911 Олександр Тисовський зі Львова переклав українською мовою книжку «Скаутинг для хлопців» засновника скаутського руху. Незалежно від Тисовського пластові гуртки почали також творити Іван Чмола та Петро Франко. Якщо останні акцентували принципи пластування на фізичному та військовому розвитку, то Олександр Тисовський займався теоретичним вихованням молоді. Він розробив систему пластових проб (завдань), які мали виконати пластуни для того, щоб отримувати нові звання та вдосконалювати себе. Через кілька місяців діяльності, 12 квітня 1912 року, першу пробу на ступінь «учасника» здали та прийняли Пластову присягу на вірність Богові та Україні близько 40 осіб. Ця дата і стала вважатися офіційною датою заснування українського скаутингу - «Пласту».

З Днем скаута України!

13.04.2017 | Aдмін | Читати далі

Визначні дати: Всесвітній день авіації і космонавтики. Міжнародний день польоту людини в космос. День працівників ракетно-космічної галузі України

У цей день, 12 квітня, в 1961 році громадянин СРСР майор Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Він зробив один виток навколо земної кулі, який тривав 108 хвилин.

В Україні цей День має назву «День працівників ракетно-космічної галузі України» і закріплений Указом Президента України від 13 березня 1997 року № 230/97, його святкування відповідно проводиться щорічно 12 квітня.

Пізніше, 7-го квітня 2011-го року, на рівні Генеральної Асамблеї ООН, була прийнята відповідна резолюція № 65/271, в якій 12-е квітня проголошено Міжнародним днем польоту людини в космос.

Враховуючи ризики, фізичні та інтелектуальні навантаження, гігантську працю і безпрецедентну самовідданість всіх, хто створював для нашого людства цю сміливуможливість, хотілося б побажати в цей День всім нам спокою і впевненості. Досягнувши космосу ми лише зробили ще один крок, а скільки їх буде ще?

Космонавтика продовжує жити. Вітаємо всіх працівників ракетно-космічної галузі України!

13.04.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 «69» 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166
Всього новин: 993