Школа молодих спікерів

Як проводи шкільні дебати вчитиметься Аліна Анатоліївна Янчук, вчитель англійської мови П’ятківської ЗОШ І-ІІІ ст. у Польщі. В лютому місяці  розпочав свою роботу семінар у рамках міжнародного проекту «Школа молодих  спікерів - дебатні клуби у Вінницькій області. Набір 2018». Це проект для учнів та вчителів зі шкіл Вінницької області. Мета проекту - навчання учасників якостям, що потрібні для функціонування в демократичному суспільстві, таким як: праця в колективі, «критичне мислення», міжособистісна комунікація, публічна презентація своєї позиції в дискусії, пошук та презентація аргументів. 

На дводенному семінарі у Вінниці вчителі навчалися, як використовуючи оксфордські дебати, виховувати ці якості в учнів. Адже одним із завдань проекту є те, щоб діти, які працюють за цією методикою, навчилися  обмінювалися досвідом та проводили міжшкільні дебати.

З 17 по 24 березня вчителі відвідають Польщу для проведення занять. По поверненню з Польщі вчителі допоможуть учням 9-11 класу створити Дебатні клуби в своїх школах - формально їх створити, написати статут, а також організувати та провести дебати. Проект закінчиться публічними дебатами, учні покажуть свої вміння для себе та запрошених гостей. Самі дебати будуть записані та розміщені для огляду в Інтернеті.

Демократія – це не коли всі думають однаково, а коли кожен має свою думку і вміє її відстояти.  «Такі дебатні клуби навчать дітей відстоювати свою думку, – говорить Аліна Янчук, – я  сподіваюсь, що це тільки початок і такі проекти допомагатимуть  укріплювати дружні відносини між Україною та Польщею».

Участь у відкритті  заходу взяв голова обласної Ради Анатолій Олійник, консул Республіки Польща у Вінниці Пшемислав Шиманські,  координатор проекту «Школа молодих  спікерів - дебатні клуби у Вінницькій області» Урсула Малінська, віце-президент правління фундації  «ФЕРСО» Ярослав Ващик, керівник секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Вікалюк та ректор Вінницької Академії непевної освіти Степан Дровозюк.

Адміністрація Пʼятківської ЗОШ І-ІІІ ступенів

19.02.2018 | Aдмін | Читати далі

Представляємо нові підручники видавництва

Дорогі друзі!

Майже 20-річний шлях видавництва «Грамота» книжкотворення позначений десятками інноваційних підручників і посібників. Ми працюємо з найкращими авторами для найкращих читачів учнів і вчителів нашої країни.

«Грамота» умотивований та активний учасник упровадження Нової української школи довготермінової реформи, унаслідок якої вже нинішні школярі мають відчути зміни й отримати необмежений доступ до здобуття якісної освіти.

Нова українська школа заохочує до створення особистісно орієнтованих інноваційних навчальних ресурсів,  що допомагатимуть учителям формувати в учнів усвідомлену потребу до навчання впродовж  життя, світогляд, цінності культури, уміння й навички, необхідні для життєвого й професійного вибору, відповідно до глобальних викликів сьогодення та тенденцій майбутнього.

У цьому році творчий колектив видавництва «Грамота» створив для вас, друзі, нові підручники для 5 класу, які внесено до затвердженого переліку підручників для 5 класу закладів загальної середньої освіти, що видаватимуться за кошти державного бюджету у 2018 році. Підручники створені відповідно до оновленої програми та концепції Нової української школи на засадах компетентнісного підходу. Згідно з рішенням колегії МОН України від 21.12.2017 р. (протокол № 9/2-19), вони отримали гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України».

Знаючи про вашу, колеги, зацікавленість, просимо ознайомитися із пропозицією видавництва «Грамота» за покликанням http://gramota.kiev.ua/  та поділитися інформацією про новинки з учителями.

http://gramota.kiev.ua/konkurs/444-zarubizhna-literatura-5kl 

«Зарубіжна література» автори Ніколенко Ольга Миколаївна, Конєва Тетяна Михайлівна, Орлова Ольга Василівна,  Зуєнко Марина Олексіївна та Кобзар Олена Іванівна

 

 

 

  

http://gramota.kiev.ua/konkurs/443-nimetska-mova 

 

 «Німецька мова (1-й рік навчання)»    автори  Сидоренко Марина Миколаївна та Палій Олександр Анатолійович

 

 

 

 

   

http://gramota.kiev.ua/konkurs/442-ukrainska-literatura-5kl  

 

«Українська література»

 автор Авраменко Олександр Миколайович

 

 

 

 

  

http://gramota.kiev.ua/konkurs/441-ukrainska-mova-5kl

«Українська мова»               

автори Єрмоленко Світлана Яківна, Сичова Вікторія Томасівна

 

 

 

    

 http://gramota.kiev.ua/konkurs/445-intehrovanyi-kurs-literatura-rosiiska-ta-zarubizhna-5kl

Інтегрований курс «Література» (російська та зарубіжна)»

автори Бондарева Олена Євгенівна, Ільїнська Ніна Іллівна, Бітківська Галина Володимирівна та Мацапура Валентина Іванівна

 

 

 

 Навчальна література видавництва змістовна, сучасна, спрямована на забезпечення доступу учнів до якісної освіти. Наші книжки заохочують дітей набувати життєво важливих компетенцій упродовж усього життя, сприяють особистісному зростанню кожного. Підручники укладено згідно з вимогами чинних навчальних програм, затверджених Міністерством освіти і науки України.

 Принагідно повідомляємо, що за сприяння видавництва «Грамота» можливе проведення творчих зустрічей освітян та авторів підручників, у ході яких вони презентуватимуть свої навчальні й методичні новинки, а також поділяться деякими таємницями підручникотворчої «кухні». Усі охочі матимуть можливість поставити гостям запитання, отримати відповіді на них, а також автограф, зробити світлини на згадку.

Ваші пропозиції щодо організації творчих зустрічей з авторами стануть предметом нашої особливої зацікавленості. Видавництво «Грамота» відкрите для спілкування заради взаємного культурного збагачення та налагодження тісних взаємовигідних контактів. Ми працюємо для й заради дітей та освітян країни.

Валентина Куцак, методист РМК

 

19.02.2018 | Aдмін | Читати далі

Семінар-практикум фахівців психологічної служби

На базі Великокиріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар практичних психологів на тему «Міжособистісні стосунки усіх учасників освітнього процесу». Гостинно зустрічали учасників семінару учителі та учні.

Розпочала семінар методист РМК Ірина Романчук:  ознайомила із планом роботи, розповіла про дружній педагогічний колектив школи.  Учні у віршованій  формі  презентували  свій заклад,  а директор Тетяна Соколюк провела оглядову екскурсію.

Після самопрезентації  практичного психолога Мазурик  Валентини Павлівни розпочалась практична частина, яка була чітко спланована і підготовлена. Тема насильства в учнівських колективах  нині  актуальна, тому  Валентина Павлівна провела інформаційне заняття «Профілактика булінгу в учнівському середовищі» з учнями 9 класу. Діти навчалися розрізняти різні види булінгу, подати  руку допомоги слабшому, не бути байдужими. Змусила замислитись усіх присутніх над сенсом життя сценка «Зупини насильство».

Не менш цікаво пройшла ділова гра між учнями 11 класу та учителями на тему «Титанік: позитивна взаємодія». Учні разом із учителями навчалися  знаходити вихід зі складної ситуації, іти на компроміс, домовлятися. Вражала невимушена дружня  атмосфера, вміння учнів висловлюватися і відстоювати свою точку зору. Величезного позитиву додала сценка «Один день із життя молодого учителя».

Завершальним етапом практичної частини було тренінгове заняття для батьків «Мудрість батьківської любові». Батьки обмінювалися досвідом виховання, були активними. Цікавою була вправа «Квітка дитинства». Усі були глибоко вражені та зворушені.

 У ході обговорення фахівці психологічної служби відмітили дотримання структури занять; вдало були підібрані відеоролики. Вразила гостинність і доброзичливість господарів школи. Усі учасники семінару обмінялися думками, висловили захоплення від побаченого, побажали організаторам семінару натхнення, здоров’я і невичерпної творчої думки, особливо практичному психологу Мазурик В.П.

Досвід роботи практичного психолога Великокиріївської школи з проблеми міжособистісних відносин учасників освітнього процесу буде впроваджуватись у навчальних закладах району.

Галина Бевзюк, практичний психолог Устянської ЗОШ І-ІІІ ст.

 Ірина Романчук, методист РМК

19.02.2018 | Aдмін | Читати далі

Конкурс «Космос. Людина. Духовність»

Відділ освіти, фізичної культури та спорту Бершадської РДА, доводить до вашого відома умови проведення обласного конкурсу учнівської молоді «Космос. Людина. Духовність». Конкурс проводять з метою виявлення і підтримки обдарованої молоді, розвитку творчих здібностей, інтересу до авіації та космонавтики, науки і техніки, екології, дослідницької роботи; стимулювання творчого, інтелектуального, духовного, фізичного розвитку, зростання технічної майстерності учнівської молоді та задоволення їх потреб в творчій самореалізації. 

Учасниками Конкурсу можуть бути учні 5 – 11 класів закладів загальної середньої освіти, закладів позашкільної освіти. Конкурс проводиться у заочній формі.

Районний етап конкурсу – науково-дослідницьких робіт учнівської молоді «Космос. Людина. Духовність»  відбудеться 16 березня 2018 року на базі Бершадської районної станції юних техніків о 13 годині (роботи приймаються з 12 по 16 березня).

Авторські роботи, з напрацюваннями підготовленими на обласний конкурс «Космос. Людина. Духовність» можуть бути основою для статей  Всеукраїнської наукової конференції «АСТРОНОМІЯ І СЬОГОДЕННЯ», яка відбудеться 12 квітня 2018 року у Вінницькому державному педагогічному університеті ім. Михайла Коцюбинського.

Запрошуємо інтелектуальну молодь до участі!

Олена Бабій-Парахонич, директор СЮТ

13.02.2018 | Aдмін | Читати далі

Стартують "Проліски надії - 2018"!

На виконання Указу Президента України від 13.10.2015 р. № 580 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 2020 роки», з нагоди відзначення 100-річчя заснування позашкільної освіти в Україні та з метою формування у дітей та учнівської молоді високої патріотичної свідомості, утвердження духовності, моральності, шанобливого ставлення до національних надбань українського народу та наслідування його традицій, розвитку українського мистецтва, популяризації національного надбання і кращих зразків світової класики, підвищення художнього рівня виконавської майстерності творчих колективів  з 14 по 22 лютого 2018 року проходитимуть  шкільні фестивалі учнівської та вчительської творчості «Проліски надії-2018».

До участі в районному фестивалі запрошуються творчі колективи вчителів та учнів закладів загальної середньої та позашкільної освіти. Районний етап конкурсу буде проведено 23 лютого на базі Дитячої музичної школи 0 13.00 годині.

До  конкурсної програми розроблено певні  вимоги та критерії оцінювання:

- концертна програма не повинна перевищувати 30-ти хвилин;

- вокальні колективи виступають «живим звуком» (фонограма -1)

- солісти і читці (учні ) до програми не включаються.

Критерії оцінювання:

-  рівень виконавської майстерності;

-  високохудожній репертуар;

-  артистизм та сценічна культура;

-  костюми;

-  відповідність репертуару віку виконавців;

-  якість музичного супроводу та аранжування;

-  самобутність;

-  багатство жанрових форм;

-  масовість.

Концертні номери оцінюються за 10-ти бальною системою.

Кращі колективи та виконавці візьмуть участь у заключному творчому звіті Бершадського району, що відбудеться 14.03.2018р.

 Валентина Куцак, методист РМК

13.02.2018 | Aдмін | Читати далі

Спартакіада школярів з баскетболу 2018

На базі Бирлівської школи  відбулись районні змагання з баскетболу серед юнаків та дівчат за програмою Спартакіади школярів загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІ ст.,в яких прийняли участь 12 команд. У гострому суперництві, гравці всіх команд продемонстрували безкомпромісний, змістовний і видовищний баскетбол.

Переможцями і призерами стали :

Серед юнаків - 1 м. команда Бирлівської  ЗОШ,  2м. посіли спортсмени Маньківської школи і третім призером змагань стали баскетболісти Поташнянської ЗОШ.

Серед дівчат - 1 м. команда Бирлівської  ЗОШ,  2м. посіли спортсмени Маньківської школи і третім призером змагань стали баскетболістки Малокиріївської ЗОШ.

Добре виступила на змаганнях і показала хороші результати команда Ставківської  школи.

 

Переможці і призери змагань нагороджені грамотами відділу освіти, фізичної культури та спорту райдержадміністрації.

Сергій Сировець, головний спеціаліст відділу

 

12.02.2018 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 «68» 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216
Всього новин: 1292