Ковток США

31 березня в музичній школі відбувся  культурно-освітній проект «Ковток США»,організований Бершадським  ВМГО ФРІ.

Ковток – це захід, спрямований на ознайомлення з культурою,звичаями та традиціями нової країни. Цього разу ФРІ рада була поринути в атмосферу мегаполісів,хмарочосів та Голівуду США. Сполучені Штати Америки – дивовижна країна з неймовірно багатою історією та традиціями.

Ковток США розпочався презентацією діяльності ФРІ. Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Фундація регіональних ініціатив»(ФРІ) – потужний центр підтримки молодіжного руху,молодіжних організацій та підготовки молодих лідерів України. Діємо з метою зміцнення молодіжного руху,навчання і забезпечення активних учасників об’єднань молоді,розвитку студентських та загалом молодіжних ініціатив. Стратегічною метою діяльності ФРІ є збільшення кількості молодих активістів громадського життя,щоб почати невпинну ланцюгову реакцію позитивних змін в суспільстві. ФРІ є незалежною неурядовою організацією,яка не належить до жодної з політичних партій,не підтримує жодного партійного лідера і не бере участі у виборах, як сторона виборчого процесу.

Після цього учасники слухали розповідь трьох волонтерок Корпусу Миру з Америки:Блейк Нельсон,Емілі Креншау та Катаріни. Дівчата розповіли про себе,свої рідні міста та їх визначні місця і людей,а також життя за кордоном. Потім проінформували юних жителів Бершаді про те,що вони дійсно можуть зробити,щоб змінити себе,своє місто та країну на краще. По закінченню лекції учасники мали змогу поринути у світ танців. Блейк, Емілі та Кетрін  навчили найпопулярнішим танцям Америки.

Далі всі гості могли розважати себе у різний спосіб: одні грали ігри,інші приймали участь у фотосесії,а ще інші насолоджувались смачним фуршетом.

Кожен учасник мав змогу особисто поспілкуватись з волонтерами.

Цікава розповідь про Америку дозволила побачити її під іншим кутом і відкрила шлях у невідоме,а особисте спілкування з жителями англомовної країни зарядило бершадчан мотивацією  ще краще вивчати іноземну мову.

Також були присутні гості з ВМО ФРІ Вінниця: голова Михайло Бурдяк та координатор регіонального розвитку Матько Олена.

Сподіваємось цей захід приніс присутнім масу задоволення і позитивних емоцій,а також дасть гарний початок діяльності Бершадського міського осередку ВМГО ФРІ.

Чекаємо на наступному заході!

                            Пугач Ірина, голова Бершадського міського осередку ВМГО ФРІ, учениця 11 класу Бершадської ЗОШ №3

 

04.04.2018 | Aдмін | Читати далі

Перша міська школа Бершаді потрапила до Книги рекордів України

03 квітня 2018 року – день, коли Книга рекордів України поповнилася першим в історії Бершаді, що на Вінниччині, досягненням. Наймення йому – «Найбільша демонстрація книг, присвячених життю та творчості Тараса Шевченка, які презентовані компактно у міській загальноосвітній школі». Левова частина книжкової колекції - невмирущі «Кобзарі», що пліч-о-пліч  із рештою паперових носіїв Шевченкового слова мило, у формі серця, розташувалися на столах і партах святково вбраного фойє освітнього закладу. Загальна кількість експонатів - 801.

Автор проекту, наслідком якого стало фіксування рекорду, Богдан Фединчук, учитель української мови та літератури Бершадської ЗОШ I-III ступенів № 1.

Пріоритетною метою було визначено: по-новому привернути увагу молоді й громадськості до генія видатного Тараса і до його святої, мов ікона; дорогої, як оберіг, книги – «Кобзаря», відновити живу зацікавленість нею.

Багато хто, долучившись до проведення акції, взяли невмирущі твори у старовинній або сучасній палітурці знову до рук і відчули особисту причетність до відродження України, об’єднання нації, помноживши в такий спосіб у своєму серці любов і повагу до рідної мови та культурних надбань українського народу.

Як зізнавалися молоді люди, які разом зі своїми наставниками та батьками долучилися до встановлення рекорду, це була чудова нагода не тільки потримати «Кобзар» у своїх руках, а й перечитати поеми та вірші Шевченка не в електронний спосіб, що виявилося навіть цікавіше, ніж спершу можна було спрогнозувати.

У рамках події в актовій залі школи пройшов широкомасштабний захід, приурочений життю і творчості Тараса Григоровича. Під час його проведення дипломи Книги рекордів України були вручені відділу освіти, фізичної культури та спорту Бершадської РДА в особі начальника Оксани Тартачної; Бершадській ЗОШ I-III ступенів № 1 в особі її директора Григорія Погончика та автору проекту Богдану Фединчуку. Почесну місію, будучи уповноваженим Книгою рекордів, здійснив член Спілки журналістів України, поет-шевченкознавець Віктор Цимбал.

Загальна кількість колекційних суто «Кобзарів» (642 книги); загальна площа колекційних «Кобзарів», розташованих у формі серця, склала (умовно) 25 квадратних метрів; найстаріший «Кобзар» у експозиції - 1949 року видання; наймолодший ««Кобзар» - 2016 року видання; найважчий «Кобзар» - 1325 грамів; найлегший «Кобзар» - 125 грамів; найбільший за розміром «Кобзар» - 34 на 28 сантиметрів; найменший за розміром - 5 на 4 сантиметри.

Святковий захід «Дзвенять кобзареві струни» було продовжено в актовій залі. Зразковий гурт автентичного співу « Оберіг» виконав композицію «Веснянки». Твори Шевченка читали Магдаль Ксенія та  Летюча Настя – учениці 1 класу,  колективний вірш учнів 1-2 класів, Джужук М.І. «Заповіт» різними мовами світу читали учні старших класів. Авторські вірші декламували автор ідеї Фединчук Б.М, переможець обласного конкурсу читців творів Шевченка Бараболя Анастасія (10-А). Захід завершився колективним виконанням пісні « Реве та стогне Дніпр широкий».

 

Адміністрація Бершадської ЗОШ  І-ІІІ ступенів №1

03.04.2018 | Aдмін | Читати далі

Атестація педагогічних працівників. Вища кваліфікаційна категорія, педагогічні звання

04 квітня 2018 року на базі районного методичного кабінету відбулося засідання районної атестаційної комісії на встановлення та підтвердження кваліфікаційної категорії "спеціаліст вищої категорії" та педагогічного звання "вчитель -методист", "вихователь -методист". Крім того членами атестаційної комісії було розглянуто питання атестації керівних кадрів на відповідність займаній посаді. Наступне засідання заплановано  на 04 квітня 2018 року.

 

03.04.2018 | Aдмін | Читати далі

Вісті зі шкіл. Сьогодні - Міжнародний день дитячої книги. Бершадська школа №3

Казки та історії ... ховаються в думках, подібно до насіння,

якому потрібен тільки свіжий вітерець, сонячний промінь,

 крапля роси, щоб вирости, і вони стають квітами.

Г. К. Андерсен

 Міжнародний день дитячої книги відзначається, починаючи з 1967 року за ініціативою і рішенням Міжнародної ради з дитячої книги, підкреслюючи тим самим важливу роль дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального рівня нових поколінь людства. Це свято відзначається в День народження великого датського казкаря Г. Х. Андерсена (1805-1875).

Основа свята - популяризація дитячої книги та читання, яке підкреслює величезне значення книги у духовному й інтелектуальному розвитку нових поколінь .

З нагоди свята у шкільній бібліотеці Бершадської ЗОШ І – ІІІ ступенів №3 було організовано цикл масових заходів, головною метою яких є популяризація різних варіантів книг. Це і оформлені літературні полички ("Книга - твій друг назавжди", "Із року в рік: завжди так буде, людина книгу не забуде"), на яких представлені твори сучасних дитячих українських та зарубіжних письменників. Окрема поличка, "Моя найулюбленіша казка", присвячена творчості Г. Х. Андерсена. Це і бібліотечні уроки («Найвідоміший казкар світу»), бесіди та вікторини – мандрівки («В країні доброго чарівника») серед учнів 3 – 4, 5 – 6 класів.

Під час уроків та бесід діти дізналися про історію розвитку дитячої книги, прослухали цікаві факти з життя казкаря  Ганса Крістіана Андерсена, розповідь про цікаві дитячі книги, написані у різні часи, переглянули презентацію про етапи розвитку книги. Діти приймали активну участь у обговоренні, ділилися враженнями від раніше прочитаної літератури. Учні залюбки  прийняли активну участь у різноманітних вікторинах, відповідаючи на запитання: чи добре вони знають прислів’я і приказки про книгу, чи уважно читають книги, чи знають правила поводження в бібліотеці, чи уважно читають казки.

 Особливо цікавим та пізнавальним був спільний майстер клас учнів 4 – 5 класів із виготовлення лепбуку «Еволюція книги».

З нагоди Міжнародного дня дитячої книги у школі оголошено про початок конкурсу на кращий малюнок до улюбленої казки (1 – 4 кл.), власний авторський твір або рукописну книгу у вільному форматі (5 – 11 кл.) та загальношкільний конкурс «Подаруй бібліотеці книгу». Всі бажаючі можуть долучитися до акцій з 02. 04 по 06. 04. 2018 року.

На нашу думку, святкування Міжнародного дня дитячої книги є особливо актуальним, адже книга має неабиякий вплив на формування духовного світу людини. Дитяча книга – перша сходинка до пізнання безмежного, чарівного, дивовижного світу – життя.

                                       Тетяна Мараховська, завідуюча шкільною бібліотекою  Бершадської ЗОШ І – ІІІ ступенів №3 

 

02.04.2018 | Aдмін | Читати далі

Всесвітній День розповсюдження знань про аутизм

Попереджений – в більшості випадків, означає - озброєний. Взявши інформацію на озброєння ми здатні протистояти безлічі негативних явищ. Здатність перебудувати себе з урахуванням нових факторів завжди допомагало людям виходити навіть з найскладніших ситуацій.

Звичайно ж ситуації бувають різні, але вони далеко не завжди залишаються безвихідними. Це підкреслює одна з резолюцій Генеральною Асамблеєю ООН, прийнята 18-го грудня 2007-го року № A/RES/62/139. Всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму, встановлений в даній резолюції і відзначається  тепер щорічно 2-го квітня, заснований саме з цією метою. Аутизм - це не вирок, це всього лише діагноз, своєчасне визначення якого в більшості випадків допомагає вчасно розпочати процеси реабілітації і адаптації.

Аутизм є розлад, який виникає внаслідок порушення розвитку дозрівання синоптичних зв’язків в головному мозку зростаючого організму дитини. Цей розлад характеризується вираженим і всебічним дефіцитом спілкування і соціальної взаємодії, досить обмеженими інтересами, а також часто повторюваними діями. Гостроту цих ознак можна визначити вже у віці до трьох років. Захворювання має генетичний характер і його основні причини поки не відомі науці, однак своєчасна реабілітація дитини з ранніх років його життя дозволяє у багатьох випадках домогтися впевнених результатів у соціальній адаптації, що сприяє більш повноцінному життю.

Історії відомо не мало яскравих особистостей, у яких спостерігалися деякі симптоми цієї не простої хвороби. Приміром, Вінсент Ван Гог і Леонардо да Вінчі, Гаррі Труман і Авраам Лінкольн, Вуді Аллен і Боб Ділан, а також  багато інших.

 

02.04.2018 | Aдмін | Читати далі

Спартакіада серед працівників освіти з волейболу

30 березня  2018 року  в Бершадських школах№1 і №3 відбулись фінальні змагання за програмою районної спартакіади освітян з волейболу серед чоловіків і жінок. У змаганнях прийняли участь 16 команд. Учасники активно змагались, проявили справжній спортивний характер і показали хороші ігри. Непереборний спортивний дух та позитивний настрій панував у спортивних залах протягом змагань. Кожна гра була цікавою та захоплюючою.

Переможцями і призерами стали :

Серед жінок: І місце  - команда  Війтівська  ЗОШ,  ІІ місце - посіли спортсмени Бершадської школи №1 і ІІІ призером змагань стали волейболісти Ставківської ЗОШ. Серед чоловіків відповідно Осіївська, Бершадська №1 і Флоринська школи.

Переможці і призери змагань нагороджені грамотами відділу освіти, фізичної культури та спорту райдержадміністрації.

Сергій Сировець, головний спеціаліст відділу

 

02.04.2018 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 «54» 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214
Всього новин: 1279