У перших класах має бути організовано вісім навчальних осередків

У перших класах, що з 1 вересня 2018 року навчатимуться за новим стандартом початкової школи, має бути організовано 8 навчальних осередків, а їх створення підтримає держава спеціальною субвенцією майже в 1 мільярд гривень. Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час освітньої панелі розширеної Урядової наради у місті Вінниці.

Яким чином має бути влаштований новий освітній простір у Новій українській школі, МОН прописало у спеціальних методичних рекомендаціях  для керівників шкіл.

Зокрема, має бути таких 8 навчальних осередків:

-    Навчально-пізнавальної діяльності (з партами/столами)

-  Змінні тематичні осередки (дошки/фліп-чарти/стенди для діаграм з ключовими ідеями);

-    Гри (настільні ігри, інвентар для рухливих ігор);

-   Художньо-творчої діяльності (полички для зберігання приладдя та стенд для змінної виставки дитячих робіт);

- Куточок живої природи для проведення дослідів (пророщування зерна, спостереження та догляд за рослинами, акваріум);

-   Відпочинку (з килимом для сидіння та гри, стільцями, кріслами-пуфами, подушками з м’яким покриттям);

-   Дитяча класна бібліотечка;

-  Осередок вчителя (стіл, стілець, комп’ютер, полиці/ящики, шафи для зберігання дидактичного матеріалу тощо).

«Також у цих рекомендаціях є застереження щодо безпеки, зовнішнього вигляду та мобільності обладнання. Парти мають бути нормального, не виїдаючого очі кольору, легкі та мобільні для роботи дітей у групах, не травматичні тощо», – підкреслила Лілія Гриневич. Вона наголосила, що створення умов для навчання дітей – основне повноваження місцевих органів влади, але держава підтримає їх на цьому шляху.

«Днями Уряд прийняв постанову, що регулює використання освітньої субвенції на Нову українську школу. 998,7 млн, тобто майже мільярд гривень, з цієї субвенції піде саме на створення нового освітнього простору. Постановою передбачено, що 40% цієї суми піде на закупівлю дидактичних матеріалів для 1-го класу. Ще 40% коштів буде спрямовано на закупівлю сучасних меблів для початкових класів НУШ. Та 20% субвенції має бути використано на закупівлю комп’ютерного обладнання для початкових класів НУШ», – нагадала Міністр.

У межах Урядової наради  МОН також влаштував наочну виставку сучасного обладнання для початкової школи, щоб представники місцевих органів влади, яким належить використати державну субвенцію, зрозуміли, як має виглядати клас нової школи. Фото з виставки можна переглянути за посиланням https://mon.gov.ua/ua/ mediagallery/vinnicya.

Ще однією ґрунтовною підтримкою має стати домовленість між МОН та компанією ЛЕГО. Як відомо, компанія підписала з Міністерством меморандум, яким зголосилася забезпечити усі перші класи, що навчатимуться з 1 вересня 2018 року, наборами «6 цеглинок» на кожного учня-першокласника та наборами «LEGO Play Box» на кожен 1-й клас.

«Головна передумова успіху реформи – це продуктивна, партнерська співпраця між нами, між Урядом та місцевою владою. Кожен із нас має зробити свій значний шматок роботи, без якого якісні зміни не відбудуться», – наголосила Лілія Гриневич.

Галина Савчук, методист РМК

11.04.2018 | Aдмін | Читати далі

11 квітня - Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів

11 квітня світова громадськість згадує події, які відбувалися в 1945 році. Друга світова війна наближалася до свого фінального завершення, але не всім судилося дожити до цієї події. Нацистське  командування прийняло нелюдське рішення, від якого навіть зараз стигне в жилах кров - тотальне знищення в'язнів концентраційних таборів… Каральна машина доживала останні місяці  і ставала все більш агресивнішою.  Саме тому вся її лють падала на полонених і в'язнів концентраційних таборів – осередків жахів, які назавжди закарбувалися в людській пам'яті. Минуло вже понад сімдесят років з того часу, як від неминучої смерті були врятовані в'язні Бухенвальду, але цей табір смерті для чоловіків і зараз залишається символом нацистського правління.

11 квітня 1945 року о третій годині ночі організатори повстання передали по радіо: «Вставайте, час настав!». Повсталих підтримали передові загони радянських і союзних військ. Тоді від неминучої смерті було врятовано майже сто тисяч полонених, а згодом визвольна хвиля покотилася далі…були звільнені концтабори Заксенхаузен, Дахау, Равенсбрюк та інші.

Для людей, які пройшли всі жахи війни, найголовнішою цінністю є мир. Вони не думали про високі нагороди, звання, медалі. Без жалю віддавали своє життя за Вітчизну, за лагідні руки мами, за спокійний дитячий сон. Війна опалила їхні серця, сивиною побілила голови, але душа жила святою любов'ю.

З кожним роком Друга світова війна  віддаляється від нас. Та забути звитягу батьків, дідів, прадідів неможливо.  На жаль, усе менше серед нас ветеранів, які вижили після тортур фашистських концтаборів, та пам'ять про них живе у наших серцях і душах.

Щороку 11 квітня, ми з тривожним трепетом в душі приходимо туди, де колись височіли страхітливі мури концтаборів, розташованих на території України, серед яких: «Сирецький», «Бабин Яр», «Дарницький», в яких за роки війни загинуло понад 12 млн. людей з 30 країн світу, щоб покласти квіти до пам'ятників загиблим в'язням.

В цей день Україна разом з усім світом вклоняється людям, які пройшли тяжкий шлях через фашистські табори, віддає данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, які загинули в концтаборах.

Сторінки минулого не треба забувати ніколи. Важкий шлях пройшло «покоління війни» - голод, тяжка, виснажлива праця та багато інших випробувань. Ті, що залишилися в живих, сьогодні згадують минуле з болем. Скупі сльози навертаються на очі вцілілих сьогоднішніх ветеранів, а в серцях відлунює тривожне «головне, щоб це більше не повторилося!», «Щоб не повторилося ніколи!».   У Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів згадаємо усіх, хто був за колючим дротом гітлерівських катівень, хто навіки залишився там – у безіменних могилах чи печах крематоріїв, і тих, хто  вижив …

За матеріалами сайту Бершадської РДА

11.04.2018 | Aдмін | Читати далі

Знай наших! Чергова перемога у Вінниці!

         

Вітаємо Скогутовську Діану, ученицю Флоринської ЗОШ І-ІІІ ступенів,  зазайняте І місце у ХХІХ обласній краєзнавчій олімпіаді учнівської молоді «Моя Вінниччина» (вікова  категорія -  5-8 класи). Успіхів та наснаги!!!

10.04.2018 | Aдмін | Читати далі

Районний турнір з настільного тенісу серед учнів шкіл району

06 квітня  2018 року  в с. Війтівка  відбулась районна спартакіада з настільного тенісу серед загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІ ст.. У змаганнях прийняли участь 12 команд. У гострому суперництві  у цій найпопулярнішій грі сучасності, яка розвиває спритність, витривалість, швидкість і мислення  команди продемонструвала хороші результати.

Переможцями і призерами стали :

І місце – команда Дяківської  ЗОШ,  ІІ місце  посіли спортсмени Маньківської школи і третім призером змагань стали Бирлівські тенісисти. Добре виступили на змаганнях команди Крушинівської, Маньківської, Кидрасівської  шкіл.

Переможці і призери змагань нагороджені грамотами відділу освіти, фізичної культури та спорту райдержадміністрації.

 

Сергій Сировець,  головний спеціаліст відділу 

10.04.2018 | Aдмін | Читати далі

Методичне об'єднання учителів фізики працює творчо!

Творчо та конструктивно пройшло засідання раойнного методичного об'єднання учителів фізики на базі Баланівської ЗОШ І – ІІІ ступенів під девізом: «Зібратися  разом – це початок, триматися разом – це прогрес, працювати  разом – це успіх!»

Гостей радо зустріли учні, які презентували свою школу та село. Присутні ознайомились з матеріально-технічною базою фізичного кабінету, після чого взяли участь у майстер-класі «Використання інтерактивної дошки на уроках фізики», який підготувала та провела учитель Л.І. Кушнір.

На методичному практикумі Лідія Іванівна ділилася досвідом з розв’язування олімпіадних задач та підготовки учнів до ЗНО з фізики. Також,  учителька надала теоретично-практичний коментар стосовно залучення учнів до роботи в МАН України.

Учасники методоб’єднання зазначили, що основною складовою у підвищенні наукового, фахового та методичного рівня вчителів є самоосвіта, тому саме такі зібрання  ефективно впливають на підвищення  кваліфікації учителя.

 

 

 

Аделаїда Філімонова, завідуюча РМК

10.04.2018 | Aдмін | Читати далі

Великдень в Бершадській школі №3

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Радість з неба ся являє,

Паска красна день вітає,

Радуйтеся щиро нині –

Бог дав радість всій родині,

Бог дав радість нам з небес,

Христос Воскрес, Христос Воскрес!

     Передвеликодній тиждень у Бершадській ЗОШ І – ІІІ ступенів №3 був по-справжньому святковим та сповненим сюрпризів.  У нашу школу завітало велике свято Пасхи. Аби тепло та урочисто зустріти Великдень, школярі готувалися заздалегідь: власноруч виготовляли святкові вироби, малюнки та оригінальні стіннівки на великодню тематику, прикрасили школу пасхальними деревцями та організували виставку тематичних композицій.

Класними керівниками були проведені бесіди та виховні години, завдяки яким школярі мали можливість перегорнути сторінки усного журналу i ознайомились із історією цього свята, його звичаями та атрибутами. Учні 5 – 11 класів взяли активну у конкурсі малюнків та стіннівок на святкову тематику, прикрасивши школу.

Серед учнів початкових класів вчителями та керівниками гуртків Бершадського Будинку дитячої творчості були проведення заняття із показовим майстер – класом із виготовлення вітальних листівок та декупажу великодніх яєць. Серед семикласників були проведені інформаційні бесіди та тематичні майстер-класи.

Справжній сюрпризом для школярів та вчителів школи були подарунки від директора школи Гончарук Тетяни Дмитрівни – великодня випічка для кожного учня.

Святковий настрій панував упродовж всього тижня. Долучайтесь до народних звичаїв, щоб відчувати себе  громадянином українського народу!

 

Адміністрація Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3

 

10.04.2018 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 «51» 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214
Всього новин: 1279