Визначні та пам'ятні дати. Всесвітній день дитини

Людство зобов’язане дати дитині найкраще - Декларація ООН про права дитини. У всьому світі, в середньому жінка народжує приблизно 6,89 дітей. Найвищий рівень народжуваності в Нігері, де жінки народжують в середньому 7,58 дітей. Найнижчий в Сінгапурі - 0,8 дитини на одну жінку.

Яка б не була розумна і талановита дитина, вона все ж потребує дорослу опіку й увагу, турботу, любов, захист і постійну підтримку. Ми люди і зовсім нелюдяно відмовляти нашим дітям у всьому цьому, особливо враховуючи ті реалії, які вперто супроводжують нас у нашому непростому світі.

Свято - Всесвітній день дитини виникло в середині минулого століття, а саме в 1954-му році, коли Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй затвердила свою резолюцію № 836 (IX), рекомендувавши всім країнам відзначати цей день, починаючи з 1956-го року. Спочатку дата святкування Дня дитини рекомендувалася виключно на розсуд кожної держави, яка визнає для себе доцільним відзначати цей день. Так, у колишньому СРСР, а зараз і в багатьох суверенних державах, виник Міжнародний день захисту дітей, який відзначається 1-го червня. Пізніше, 20-го листопада 1959-го року прийняли «Декларацію прав дитини». Потім, в 1989-му році, також 20-го листопада всесвітнім співтовариством була прийнята «Конвенція прав дитини» та питання з єдиної для всіх датою святкування цього дня було вирішено само собою. Тепер в офіційних документах всесвітньої організації об’єднаних націй фігурує саме ця дата.

Метою святкування Всесвітнього дня дитини є привернення уваги широкої громадськості, організацій та урядових установ до питань, спрямованим на практичну реалізацію заходів щодо забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES/836 (ІХ). Актуальність проблем дитинства залишається високою, на жаль і до цього дня. Численні заходи та дії, навіть на законодавчому рівні, не в змозі повністю вирішити весь комплекс цих проблем, так як вони лежать швидше в моральній площині людського світогляду. Однак, завдяки постійним загальним зусиллям і заходам, що вживаються, йде успішне сприяння підвищенню активності у вирішенні безлічі з існуючих і виникаючих проблем нашого підростаючого покоління.

Дуже характерно, що саме у 20-е листопада відзначають своє професійне свято «День педіатра» і дитячі лікарі, які поклали на себе вирішення проблем здоров’я наших дітей.

У Всесвітній день дитини ми приєднуємося до цієї славної ініціативи і вітаємо всіх наших дітей! Вітаємо всіх, хто своєю працею і своєю наполегливістю зміцнює благополуччя підростаючого покоління, сприяє розвитку здорових стосунків і взаєморозуміння в цьому юному середовищі! Зі святом Вас, і нехай цей день залишить у Вас тільки приємні спогади!

 

20.11.2017 | Aдмін | Читати далі

Сторінки історії. Голодомор. Цифри... Факти...

18 листопада 1932 року вийшла Постанова ЦК КП(б)У «Про заходи щодо посилення хлібозаготівель», згідно з якою за невиконання планів хлібозаготівель сільські господарства каралися натуральними штрафами, тобто конфіскацією 15-місячної норми м'яса, і Постанова Політбюро ЦК КП(б)У «Про ліквідацію контрреволюційних гнізд та розгром куркульських груп».

Через два дні вийшло рішення Раднаркому УРСР, згідно з яким натуральні штрафи дозволялося застосовувати також щодо колгоспів. Згодом перелік компенсаційних харчів розширено картоплею і салом, наприкінці року — продуктами тривалого зберігання. Спланована конфіскація урожаю зернових та усіх інших продуктів харчування у селян представниками радянської влади впродовж 1932-33 років безпосередньо призвела до вбивства селян голодом у мільйонних масштабах.

У 1930 році Радянський Союз опинився на порозі економічної кризи - внаслідок Великої депресії ціни на сільськогосподарську продукцію на Заході стрімко впали. Щоб заробити валюту, радянським керівництвом було вирішено збільшити обсяги продажу зерна, внаслідок чого хлібозаготівельні плани різко і невмотивовано зростали, з колгоспів забирався майже весь урожай. Це привело до погіршення становища українських сіл - внаслідок хлібозаготівель з урожаю 1931 року, що затяглися до весни 1932-го, в певних сільських районах України почався голод, внаслідок якого загинуло близько 150 тисяч селян. Він тривав до того часу, поки визрів урожай 1932 року.

7 серпня 1932 року з'явилася постанова ВЦВК і РНК СРСР «Про охорону майна державних підприємств, колгоспів і кооперативів та про зміцнення суспільної (соціалістичної) власності», відома під назваю «Закон про п'ять колосків». Розкрадання майна колгоспів каралося розстрілом, за «пом'якшуючих обставин» — позбавленням волі на строк не менше 10 років.

Рішенням Політбюро ЦК ВКП(б) від 22 жовтня 1932 року в основних хлібозаготівельних регіонах створені Надзвичайні хлібозаготівельні комісії (НХК). В Україні комісію очолив голова Раднаркому СРСР В'ячеслав Молотов. 5 листопада він і секретар ЦК КП(б)У Мендель Хатаєвич надіслали директиву на місця з вимогами негайного виконання закону від 7 серпня «з обов'язковим і швидким проведенням репресій і нещадної розправи із злочинними елементами у правліннях колгоспів». 26 листопада у пресі з'явився наказ наркома юстиції і генерального прокурора УРСР, в якому наголошувалося на тому, що «репресії є одним з потужних засобів подолання класового спротиву хлібозаготівлі».

Після запровадження всіх цих заходів і обмежень, вже на початок 1933 року більшість селян України залишилися без їжі. Апогей голодомору припав на червень 1933 року, коли статистичні органи реєстрували десятикратно більшу, ніж звичайно, смертність у селах. Аналіз статистичних даних вказує на те, що у 1933 році від голоду померло 3 мільйони 238 тисяч людей.

На Заході про факт Голодомору стало широко відомо 29 березня 1933 року, коли валлійський журналіст Ґарет Річард Воон Джоунс опублікував свій репортаж про існування Великого Голоду в Україні, який надрукувало багато газет включно з «Manchester Guardian» та «New York Evening Post». Перші ґрунтовні дослідження фактів про Голодомор почалися в кінці 1940-х років у США. У 1985 році Конгрес США створив спеціальну комісії з дослідження фактів голоду в Україні.

Загальна кількість людських втрат від Голодомору 1932-33 років складає 3 мільйони 941 тисяча осіб

28 листопада 2006 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про Голодомор 1932—1933 років в Україні», який трактує події 1932—1933 років, як геноцид українського народу. Рішення було ухвалене 233 голосами.

22 травня 2009 року Служба Безпеки України порушила кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого частиною 1 статті 442 Кримінального кодексу України за фактом здійснення Геноциду в Україні у 1932—1933 роках. У листопаді було названо звинувачених по справі, а в січні 2010 року Апеляційний суд Києва визнав, що Сталін, Молотов, Каганович, Постишев, Косіор, Чубар та Хатаєвич вчинили злочин геноциду, який відповідно до Конвенції ООН від 26 листопада 1968 року не має терміну давності. Крім того, суд констатував, що загальна кількість людських втрат від Голодомору складає 3 мільйони 941 тисяча осіб.

Голодомор в Україні 1932—1933 років офіційно визнали геноцидом українського народу і засудили 24 країни світу. Цієї ж позиції дотримуються Католицька церква, Константинопольська православна церква, Українська православна церква — Київський патріархат, Українська православна церква Московського патріархату та Українська автокефальна православна церква.

 

Автор - Володимир Лук'янюк (з інтернет-ресурсу)

19.11.2017 | Aдмін | Читати далі

Методичне об'єднання вихователів різновікових груп у Ставківському садочку

14 листопада 2017 року в ДНЗ «Малятко» с.Ставки відбулося районне методичне об’єднання вихователів різновікових груп . В закладі функціонує дві різновікові групи: ясельно-молодша та середньо-старша, в яких виховується 24 дітей.

Завідуюча закладу Осіпчук Клавдія Петрівна оглядово ознайомила присутніх вихователів з розвивальним середовищем свого закладу.

На заході був присутній голова сільської ради Запорощук Микола Анатолійович, який привітав присутніх вихователів, поділився своїми планами та задумами щодо покращення матеріально-технічної бази закладу.

Комплекси вправ ранкової гімнастики та розвиваючі заняття для гостей провели вихователі закладу Сич Наталія Леонтіївна та Запорощук Юлія Миколаївна.

На завершення, присутні обговорили коментарі до закону «Про освіту», а саме зміни, які стосуються галузі дошкільної освіти.

 

Наталія Свистун, методист РМК з дошкільної освіти

 

19.11.2017 | Aдмін | Читати далі

Вітаємо переможців конкурсу «Spelling Bee 2017» !

Хто з нас не допускає помилок при правописі слів не тільки іноземною мовою, а й рідною?! Орфографічні помилки неможливо уникнути, однак їх кількість можна  скоротити до мінімуму.

З метою альтернативного способу контролю орфографічних навичок  у грудні 2016 року  конкурс «Spelling Bee» вперше було проведено у місті Вінниці. Варто зазначити, цей популярний дитячий конкурс був придуманий в США.  Він дає можливість дітям  у формі гри впоратися з труднощами англійської орфографії.

Правила гри надзвичайно прості. Гра проводиться на вибування, тобто, учень, який допустив помилку при промовлянні слова по буквах (саме по буквах, а не по звуках), вибуває.

Тож, підхопивши естафету, 14 листопада 2017 року на базі Бершадської школи І – ІІІ ступенів №3 було організовано  перший районний  етап конкурсу ««Spelling Bee».

Всім учасникам довелося завзято попрацювати, щоб добре підготуватися до випробувань. У ході підготовки учні  змогли розширили словниковий запас та покращити навички правопису. Довелося згадувати і важкі слова,  і простіші, а також не розгубитися при відтворенні «підступних» слів.

У залі панувала напружена атмосфера! Взяти участь у конкурсі виявили бажання  55 юних знавців англійської мови з 22 навчальних закладів району. Перемогли  найкращі! У категорії «5-7 класи» здобула перемогу  учениця Війтівської школи  Оперчук Лідія, у категорії  «8- 9 класи» найсильнішим виявився учень Красносільської школи Стрембицький Нікіта, а у категорії «10 – 11класи » отримала відзнаку учениця Бершадської ЗОШ  №3 Мельник Наталія .

Учнів та вчителів, що підготували  переможців, було нагороджено грамотою відділу освіти,  фізичної культури та спорту Бершадської РДА.

Ми пишаємося юними знавцями англійської мови!

 

 

Наталія Байдалюк, вчитель англійської мови

 

 Бершадської ЗОШ І – ІІІ ст.№2

19.11.2017 | Aдмін | Читати далі

Будівництво модульної котельні в Лісничанській ЗОШ І-ІІІ ступенів

Участь в проектній діяльності  дала змогу  побудувати  нову енергоефективну модульну котельню для нашої школи, це надасть можливість значно зменшити використання твердого палива, зменшити викиди шкідливих речовин у атмосферу та забезпечувати теплом приміщення навчального закладу згідно санітарних норм.

Основними проблемами, що сприяли написанню проекту є:

  • температурний режим у приміщенні школи, який в повній мірі не відповідає санітарним нормам;
  • перевитрати твердого палива, у зв’язку з дуже низьким ККД твердопаливних котлів;
  • несприятливі умови праці кочегарів.

Роботи розпочато та проводяться згідно затвердженого  плану-графіка. Відповідно до процедури закупівлі визначено підрядника - Барський машинобудівний завод , з яким укладено договір на виконання робіт.

На сьогодні вже проведено такі роботи:

  • закладено фундамент під будівництво котельні (36м2), 
  • залито площадку під будівництво  котельні, складського приміщення під дрова та вежі димохода,
  • доставлено два котли та модулі на місце будівництва ,
  • модуль змонтовано та підведено електропостачання,
  • поставлено вежу димохода,
  • проводиться монтаж приборів біля котлів

Зимові холоди зустрінемо з теплом!

 Василь Сторожук, директор Лісничанської ЗОШ І-ІІІ ступенів

14.11.2017 | Aдмін | Читати далі

Міжнародний місячник шкільних бібліотек в закладах освіти

З 2008 року за ініціативою Міжнародної асоціації шкільних бібліотек(IASL) започатковано щорічне проведення Міжнародного місячника шкільних бібліотек. Міністерство освіти і науки України в 2014 році підтримало міжнародну ініціативу і прийняло рішення щорічно з 1 по 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек проводити Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек (наказ МОН України від 12.08.2014 № 931). У 2017 році Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходив  під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя».

Зміцнення здоров’я дітей є однією з актуальних проблем нашого суспільства. Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек сприяв реалізації основних пріоритетів Нової української школи, зокрема,формування в учнів уміння розумно та раціонально користуватися природними ресурсами, усвідомлення ролі навколишнього середовища для життя і здоров’я людини, здатність і бажання дотримуватися здорового способу життя.

Під час Всеукраїнського місячника в загальноосвітніх навчальних закладах району проведено: учнівську конференцію за участю педагогів,бібліотекарів, медичних працівників, практичних психологів та соціальних працівників «Знати сьогодні, щоб жити завтра», усний журнал «Здоров’я – головний життєвий скарб», «Шкідливим звичкам – «НІ!»,  «Знати, щоб жити», «Крок за кроком до здоров'я; дитячу  вікторину «Що я знаю про здоровий спосіб життя», «Корисні поради  від лікаря Комаровського»,«Здоровим будь»; бесіди «Вплив алкоголю на організм підлітка»,«Алкоголь і підліток», «Паління – це повільна смерть», «Секрети народної медицини»,«Вічні цінності життя»; відбулися зустрічі з лікарем Бершадської ОЛІЛ,медичними   сестрами  навчальних закладів  на тему: «СНІД – небезпечна хвороба»,«Відновлюй  своє здоров’я  правильним  балансом діяльності і відпочинку»; в бібліотеках оформлено тематичні  полиці «Знайте правду про СНІД»‚ «Здоровий спосіб життя- хворобам нема вороття», «Перші кроки до здорового способу життя», «Здоровим бути здорово!», «Що я знаю про здоровий спосіб життя?»,  виставки  літератури «Шкідливі звички: міраж і дійсність», «Мандрівка на Планету Здоров’я», «Я обираю здоров’я», «Спортивні перемоги - перемоги здоров'я»; проведено дискусії «Вічні цінності життя»,  «Питна вода: безпека, якість, здоров’я», «Ім’я біди – наркотик», «Знайте правду про СНІД»,«Курити – здоров’ю шкодити», «Алкоголь – це небезпечно!», «Раціональне харчування»; вікторини «Що я знаю про здоровий спосіб життя?»,«Здоров’я – це скарб», ,«Щоб застуді не бувати, правила слід добре знати»; засідання круглого  столу «Бережіть здоров’я змолоду», «Здоровий спосіб  життя в традиціях українського народу»,«Здоров'я – найцінніший скарб»;спортивне свято «Спортивні перемоги – перемоги здоров’я», «Рухова активність учня –запорука його здоров’я», «Крокуємо здоровими у майбутнє»; флешмоб  «Боротися потрібно з хворобою, а не з людьми», «Здоровим бути: Модно! Престижно! Корисно! Стильно! Красиво!»; бібліотечні уроки «Азбука краси та бадьорості»,«Вороги юності і краси», «Хочеш бути здоровим-будь ним», «Вірус  і Вітамінка», «Ми за здоровий спосіб життя», «Здоровим бути - круто!»; конкурс малюнків, плакатів, буклетів «Здорова людина – здорове суспільство», «Здоров’я – головний життєвий скарб», «Шкідливі звички та їх наслідки», «Здоров’я сьогодні і на все життя»; години спілкування на тему: «Твоє життя – твій вибір». Презентація відеоматеріалів, що популяризують здоровий спосіб життя «Цінність і неповторність людського життя», «Здоров'я і шкідливі звички», «Режим дня учнів і його вплив на здоров’я», «Питна вода: безпека, якість, здоров’я», «Проблема чистої води»; анкетування  «Молодь обирає здоров’я»;  робота  книжкової  лікарні «Охайні книжки – здоров’я дітей; квест«Рухова активність – здоровий спосіб життя»;конкурс учнівських творів «Спорт – запорука здоров’ю», «Молодь про користь здорового способу життя»; літературно-пізнавальний  конкурс «Я здоров`я   збережу, сам  собі допоможу»;виховні години «Здоров’я сьогодні і на все життя»,«Алкоголь – ворог людства», «Здоровий спосіб життя»;конкурс віршів на тему «Здоров’я у житті кожного із нас»;лінійка  «Молодь про користь здорового способу життя»;розміщення  матеріалів на сайті шкільної бібліотеки Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст..№2 з розвитку культури здоров’я, аби ще раз звернути увагу на цінність його в життя кожної людини;турнір знавців правил чистоти та здоров’я «Здоровим бути круто!;акція «Віддай цигарку – візьми цукерку»;інформаційний  калейдоскоп «Зірки олімпійського спорту України»; засідання учнівського врядування «Щоб доля послала сто літ здоров’я»;брейн -ринг  «Я і моє здоров’я»;  перегляд відеофільмів про важливість духовного, психічного, соціального та фізичного здоров’я людей; виступ агітбригади «Здоров'я чисте джерело».

 

Проведені заходи з формування здорового способу життя у співпраці бібліотеки та учнями впливатимуть на ціннісні пріоритети дітей та підлітків.

Валентина Куцак, методист РМК

 

13.11.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 «45» 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174
Всього новин: 1044