День визволення Бершадщини

14 березня 2018 року біля Меморіалу Слави міста відбувся мітинг з  нагоди 74-ї річниці визволення Бершадщини від нацистських загарбників, у якому взяли участь голова райдержадміністрації Іван Стефанцов, голова районної ради Михайло Бурлака та міський голова Михайло Кольченко,  делегації трудових колективів, організацій та установ, представник громадських організацій.

Згадуючи героїчні сторінки визволення населених пунктів району, учасники мітингу поклали квіти до Меморіалу Слави.

Історична довідка

Весна визволення прийшла на Бершадщину в березні 1944 року в результаті Умансько-Ботошанської операції війська Другого Українського фронту 52-0ї армії 4-ї –гвардійської; 27-ї та 2-ої і 5-ої танкових армій, переборюючи опір противника, розпочали стрімкий наступ на Правому березі ріки Південний Буг.

“Історія війн не знає більш широкої за своїм розмахом і складністю в оперативному відношенні операцій, яка була б здійснена в умовах повного бездоріжжя і весняного розлиття рік,” – так писав у своїй книзі “Записки командуючого фронтом” прославлений полководець, маршал Іван Степанович Конєв, розповідаючи про Умансько-Ботошанську операцію.

Після розгрому великого угруповання гітлерівців в Корсунь-Шевченківській операції могутній стратегічний наступ продовжувався.

Другий Український фронт повинен був завдати удару з фронту Кіровоград –Звенигородка -Шпола в загальному напрямку на Умань із завданням розбити уманське угруповання противника й оволодіти рубежем Ладижин, Гайворон, Ново-Українка. Надалі війська фронту повинні були розвивати наступ і вийти на Дністер.

11 березня маршал Конєв віддає наказ військам фронту переслідувати розбитого ворога на підходах до Південного Бугу та стрімко, щоб він не встиг закріпитися на правому березі ріки.

Вже цього ж дня 11 березня 1944 року буди визволені перші населені пункти нашого району: с.Тернівка, Березівка, Серединка, Серебрія – військами 52-армії якою командував генерал К.А.Коротаєв, той же самий генерал, який командував стрілецьким корпусом в перші дні війни, обороняючи Вінниччину, Бершадський, Джулинський та інші райони.

В складі цієї армії брали участь у визволенні району війська 62-стрілецької дивізії, якою командував генерал-майор Д.А.Дричкін, уроженець с.П’ятківки Бершадського району.

На підступах до Тернівки гітлерівці чинили впертий опір нашим воїнам, часто контратакували, щоб дати можливість своїм основним силам закріпитися на зручних для оборони нових рубежах. В бою за Тернівку у складі 2-ї танкової армії хоробро билися з фашистами танкісти 8-го окремого гвардійського полку. Вони звершили багато подвигів під час наступу, а командир роти Віктор Іванович Мельников виявив особливий героїзм.

За виявлену мужність і відвагу в боях, командир роти гвардії старший лейтенант Віктор Іванович Мельников посмертно удостоєний високого звання Героя Радянського Союзу.

Дякуючи передовим загонам 2-ї танкової армії з десантом стрільців і саперів на танках, який мав завдання перехопити міст через Південний Буг у районі безпосередньо на південний захід від Джулинки, о 23 годині 11 березня вийшов до ріки. В цей час по мосту переправлялися відступаючі частини противника.

Врізавшись у колони ворога, що відходив , і розділившись на дві групи, наші танки відсікли противника від переправи і зав’язали бій. Одна група танків з піхотою зайнялася знищенням ворожого гарнізону у районі Джулинки і ар’єргарних частин противника, які підходили, а інша-направлялася для його захоплення.

Розстрілюючи фашистів, котрі стовпилися біля переправи, танк Федора Мехніна перший вийшов на міст і під ударами ворожої артилерії був підбитий і потонув у водах ріки. Весь екіпаж, в тому числі і герой форсування ріки Мехнін загинули. Йому посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. На честь героїв танкістів на березі річки височить монумент із граніту.

12 березня було визволено села Джулинку, Шляхову, Теофилівку, Тирлівку, Дяківку, Хмарівку, Чернятку. Цього ж дня в районі с.Крушинівки танкісти проявили надзвичайну винахідливість. Щоб переправити свої танки на правий берег Бугу через відсутність тяжких мостів, вони переправили танки по дну річки. Для цього вихлопні труби були виведені вгору, всі люки наглухо задраєні. Танки несподівано з’явилися перед ворожими піхотинцями, які в паніці розбігалися. Цілих три доби тривала переправа наших військ, але перший штурм укріпленого берега між Сумівкою і Крушинівкою був найважчим.

Розширення танкістами плацдарму на ділянці Завадівка-Шумилово-Берізки полегшило переправу головних сил, які підходили і дало можливість інженерним частинам приступити до відновлення зруйнованого 60-тонного моста. 14-березня по відновленому мосту були переправлені головні сили 2-ої танкової армії, що підійшли , і розпочали переправу військ 52-ї армії.

14 березня 1944 року було визволено від німецько-румунських загарбників місто Бершадь, а вже 15 березня останні населенні пункти району: Кидрасівку, Голдашівку, Михайлівку та Романівку.

Наша Бершадська земля стала місцем Подвигу десятків кращих синів Вітчизни.У визволенні Бершадщини брали участь 14 Героїв Радянського Союзу.

По різному склалися долі героїв-визволителів нашого району. Багато з них знайшли свій останній притулок на нашій бершадській землі.

Ми завжди пам’ятаємо їх, шануємо їх світлу пам’ять. І сьогодні в дні 74-річчя визволення району від німецько-румунських загарбників бершадці схиляють голови в пошані до живих і мертвих героїв-визволителів.

 

За матеріалами сайту Бершадської РДА

 

14.03.2018 | Aдмін | Читати далі

День українського добровольця

Хоч це Свято і є новим для національного календаря України, проте явище, якому воно присвячено, споконвіку супроводжує дружній український народ. Яскрава національна риса, благословення і традиція українського народу - бути небайдужим до свого сьогодення та майбуття, до долі своїх дітей, честі і пам’яті своїх славних батьків.

У пояснювальній записці до Постанови Верховної Ради України № 4261 «Про встановлення Дня українського добровольця» повідомляється, що саме в цей день - 14 березеня 2014 року на полігоні в Нових Петрівцях вже більше 500 бійців самооборони Майдану (Народного Віче) почали підготовку до участі в боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність України.

Військовими патріотами України по всій країні в найкоротші терміни відкривалися буквально імпровізовані, життєво необхідні для збереження держави Україна підготовчі навчальні центри, створювалися величезні черги в військкомати, приводилася в бойову готовність техніка, налагоджувалися шляхи постачання і т.і. Саме добровольці першими виступили проти агресора, зіткнувшись з російськими силами ССО, ГРУ і ФСБ лицем до лиця.

"З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості", - Верховна Рада України постановила - "Установити в Україні День українського добровольця, який відзначати щорічно 14 березня".

 

З Днем українського добровольця!

14.03.2018 | Aдмін | Читати далі

Шевченко - геній українського народу!

Про його біографію написано немало і ми не будемо повторюватися про це. Зауважимо лише, що за своє коротке життя, а прожив він чимало, 47 років і один день, Шевченко сповна наситився стражданнями, серед яких були і результати власних помилок, але він не міг не жадати того, до чого прагнемо всі ми - життя і свобода, самореалізація і благополуччя, мир і повага, прості людські цінності. Його творчість це його душа, в ньому він був чесний і добрий, ярий і нескінченно багатий. З Днем народження Тараса Григоровича Шевченка!

 

14.03.2018 | Aдмін | Читати далі

Міжнародний день прав жінок і миру

07.03.2018 | Aдмін | Читати далі

Вітаємо переможців ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад 2017/2018н.р.

№п/п

Місце

Прізвище та ім΄я учня

Школа

ПІБ учителя

Клас

Екологія

1

ІІІ

Юраш Юлія Петрівна

Війтівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Демидов А.М.

11кл.

2

ІІ

Калабішка Вікторія Василівна

Війтівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Демидов А.М.

9кл.

 

Інформаційні технології

3

ІІІ

Марущак Артем Володимирович

Устянська ЗОШ І-ІІІ ст.

Гудименко О.М.

9кл.

 

Французька мова

4

ІІ

Свистун Софія Іванівна

П'ятківська ЗОШ І-ІІІ ст.

Дяк Г.І.

9кл.

 

Англійська мова

5

ІІІ

СадурськийОлександр Сергійович

Бершадська ЗОШ І-ІІІ ст. №3

Замкова Н.П.

9кл.

 

Біологія

6

І

Калабішка Вікторія Василівна

Війтівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Демидов А.М.

9кл.

7

ІІІ

Маринич Анастасія Андріївна

Війтівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Демидов А.М.

10кл.

 

Історія

8

ІІ

Тимошенко Святослав Павлович

Війтівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Арсинєвич О.В.

9кл.

9

ІІІ

Хмарук Іван Володимирович

 

Війтівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Лукашенко Д.А.

10кл.

Трудове навчання

10

ІІ

Теслюк Владислав Вадимович

Війтівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Валовий В. П.

11 кл.

11

ІІ

Гончарук Марина Олександрівна

Яланецька ЗОШ І-ІІІ ст.

Вудвуд О.П.

9 кл.

12

ІІ

Дорош Олександр Віталійович

Чернятська ЗОШ І-ІІІ ст.

Танасійчук А.В.

9 кл.

13

ІІІ

Басок Павло Олександрович

Війтівська ЗОШ І-ІІІ ст.

Валовий В.П.

10кл.

 

 

04.03.2018 | Aдмін | Читати далі

Новий держстандарт початкової освіти

Затверджено Державний стандарт початкової освіти, за яким навчатимуться першокласники з 1 вересня 2018 року. Відповідне рішення було прийнято на засіданні КМУ  21 лютого 2018 року.

«Саме в цьому документі закладено ключові елементи – вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей здобувачів освіти – що визначають зміст освіти в початковій школі. Саме тут закладено, що саме дитина має знати, вміти, розуміти після завершення чотирьох перших класів», –  розповіла Лілія Гриневич.

Вона пояснила, що робота над стандартом тривала 2 роки. При цьому було використано досвід 7 країн – Фінляндії, Сінгапуру, Ірландії, Шотландії, Франції, Канади та Польщі.

«Водночас ми ґрунтувалися на кращих практиках української школи», – додала Міністр.

У стандарті визначено загальні та обов‘язкові результати навчання за 9 галузями:

1.   мовно-літературною

2.   математичною

3.   природничою

4.   технологічною

5.   інформатичною

6.   соціальною і здоров’язбережувальною

7.   фізкультурною

8.   громадянською та історичною

9.   мистецькою

Обов‘язкові результати показують, що дитина має вміти, знати, розуміти після кожного з 2 циклів навчання в початковій школі. Тобто після 2-го та 4-го класу. Світовий досвід свідчить, що дитина в ранньому віці розвивається стрибкоподібно, з огляду на це й передбачено окремі вимоги саме після таких циклів навчання. Адже дитина під час навчання на першому циклі початкової школи та другому має різні особливості розвиту, сприйняття інформації тощо.

Щоб показати різницю між загальними та обов‘язковими результатами навчання, Лілія Гриневич продемонструвала закладені в стандарт положення, що мають розвивати академічну доброчесність у дітей.

«Зараз ми нарікаємо на проблеми з академічною доброчесністю у вищій освіті. Однак, якщо ми не закладатимемо основи поваги до інтелектуальної власності в школі, вирішити це питання у вищій освіті не вдасться. Якщо ми пропагуємо в школі сприйняття списування як допомоги, а не крадіжки, ми не можемо очікувати інших результатів. Тому погляньте, в цьому стандарті закладено загальний результат навчання «Дотримується норм правової взаємодії». В обов‘язкових результатах навчання це розшивається у конкретніші вимоги. Так, після 2-го класу дитина має «визначати авторство власних робіт. Виявляти повагу до авторства інших осіб». А після 4-го класу дитина має вміти дотримуватися елементарних правил використання власних і чужих творів», –  повідомила Лілія Гриневич.

Вона пояснила, що докладніше реалізація обов‘язкових результатів навчання буде виписана в типовій навчальній програмі.

Окремо Міністр зауважила, що разом із стандартом приймаються 4 базові навчальні плани. Зокрема, в них закладено збільшення обсягу вивчення української мови в школах національних меншин.

«Також дуже важливо розуміти послідовність запровадження державних стандартів. За Державним стандартом початкової освіти першокласники почнуть навчатись з 1 вересня 2018 року. Стандарт базової школи має стартувати з 1 вересня 2022 року, а стандарт старшої школи – з 1 вересня 2027 року», –  нагадала Міністр.

Вона також підкреслила, що ця реформа освіти якісно відрізняється від попередніх спроб реформування тим, що держава закладає реальні передумови змін.

Йдеться про масштабне підвищення кваліфікації вчителів, що передбачає навчання усіх педагогів, які братимуть перші класи з 1 вересня 2018 року.

Також вперше реформа підтримана значним фінансовим ресурсом для старту: передбачено 998,7 млн на забезпечення учнів початкових класів навчальними засобами та мобільними меблями, 163,818 млн – на придбання техніки для початкової школи, 386,5 млн – на підвищення кваліфікації вчителів, 48,349 млн – на навчально-методичну літературу для початкових класів та 272,382 млн грн – на підручники для 1-го класу. Разом це становить 1 млрд 869 млн 812 тис гривень.

«Усі гроші на матеріально технічне забезпечення підуть на місця. І на цьому етапі дуже важливо, щоб була продуктивна співпраця та партнерство між органами місцевого самоврядування та МОН. Ми зі свого боку дамо рекомендації щодо обладнання – якими характеристикам воно має володіти, які функції виконувати. Адже ми не можемо дозволити, щоб такі значні державні кошти використовувались на закупівлю старого обладнання, яке в деяких виробників стоїть на складі, і вони просто зацікавлені його збути», – підкреслила Лілія Гриневич.

Необхідна передумова змін – підвищення соціального статусу вчителя. Торік Уряд підняв заробітну плату педагогам на 50%. Вперше за дуже великий проміжок часу було піднято заробітну плату вчителям на 2 розряди вгору тарифною сіткою. Цього року також відбулося підвищення зарплати на 25%.

Прийнятий урядом Держстандарт протягом цього навчального року пілотується в 100 школах України. Це допомогло врахувати окремі зауваження вчителів-практиків.

 

Галина Савчук, методист РМК

04.03.2018 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 «35» 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188
Всього новин: 1124