Активізація розумової та пізнавальної діяльності учнів на уроках математики шляхом використання ІКТ

Нещодавно на базі Устянської ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся практичний семінар учителів математики на тему «Активізація розумової та пізнавальної діяльності учнів на уроках  математики шляхом використання ІКТ».

Директор школи Гончарук Т.Д. провела презентацію навчального закладу, познайомила учасників семінару з найбільш пам´ятними віхами в історії  життя школи.

Досвідом своєї педагогічної майстерності поділилися подружжя учителів математики – Гудименко О.М. і Гудименко О.П.

Учасники семінару  відвідали урок–подорож у 5 класі на тему «Дії з десятковими дробами». Заняття було надзвичайно цікавим та насиченим. Ольга Петрівна  показала не лише  наукові знання з предмету, але й вміння грамотно  будувати  роботу на уроці,  де використані  проблемно-пошуковий метод, комп´ютерне підсилення аналізу задачі, використання краєзнавчого матеріалу, а також постійний зв´язок з життєвим досвідом дітей. Цікавою виявилася математична мандрівка по живописним історичним куточках Вінниччини. 

Гудименко Олег Миколайович провів сучасний урок у 8 класі на тему «Площа фігур». Щоб кожен учень відчув себе успішним, учитель створив атмосферу довіри, співпраці, поваги. Він використав  різні види самостійної роботи, групові та індивідуальні форми навчання, словесні методи вміло поєднали з комп´ютерними презентаціями.  Діти не лише отримували знання, а, насамперед, формували практичні навички, які пригодяться у житті.  Не лише дітям, але і досвідченим учителям було чого повчитись у ентузіаста своєї справи. Даний урок був справжнім майстер-класом для учителів району і святом для дітей. Як сказав Шалва Амонашвілі, що «…здібності дитини не мають меж, якщо педагог проявляє свою творчість і оптимізм». Це продемонстрував учитель Устянської ЗОШ І-ІІІст. Гудименко О.М. 

Проведення семінару-практикуму, активна співпраця колективу  Устянської   школи, методичного супроводу та педагогів-учасників наочно продемонструвала, який значний, а головне важливий об’єм роботи можна здійснити, якщо працювати спільно, послідовно й організовано. Кожен з педагогів, що відвідали, безперечно, зумів піднятися на ще одну сходинку вище у своїй педагогічній майстерності. Тож нехай цей шлях завжди увінчується успіхом,  кількісними і якісними результатами!

                                               Людмила Криворука методист РМК

 

24.04.2017 | Aдмін | Читати далі

Фестиваль Дружин юних пожежників об’єднує молоді таланти

Вогонь загорівсь і палає

Здається його не згасить

Але вогонь ще не знає

На поміч до нас вже спішить

ДСНС – рятівник!

ДСНС – знову тут!

ДСНС – рятівник!

ДСНС – він наш друг!!!

З метою поширення руху юних пожежних, навчання підростаючого покоління правилам безпечної поведінки, популяризації серед дітей і молоді здорового й активного способу життя Головне управління ДСНС України щорічно проводить Всеукраїнський фестиваль дружин юних пожежних.

19 квітня у Бершадському Будинку культури проведено кущовий етап XXІІІ-го Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежників на тему: "Будьте гідні козацької слави! Безпека життя-це захист держави». Участь взяло 6 найкращих команд Вінниччини, які здобули першість у районному  відбірковому етапі.

Перед конкурсом відбулась виставка техніки. З вітальним словом до присутніх звернулася начальник відділу освіти, фізичної культури та спорту Бершадської РДА Тартачна Оксана Михайлівна.  Візитку району презентувала агітбригада «Бершадська школяда».

У процесі проведення фестивалю учасники демонстрували навички правил безпечної поведінки, розширювали знання про професії пожежно-рятувальної служби, удосконалювали вміння діяти індивідуально та колективно в різних життєвих і надзвичайних ситуаціях, пропагували здоровий спосіб життя,  проявили особисті творчі здібності.

Яскраві виступи юних пожежників не залишили байдужими глядачів та шановне журі. Оригінальні костюми, сучасне музичне оформлення підсилили виступи всіх команд.

За підсумками змагань призові місця розподілилися наступним чином: перше місце посіла команда смт Чечельник  «Вогнеборці», друге   – команда міста Гайсина «Сигнал», третє - команда міста Немирів «Рятувальний десант». Переможців нагороджено кубками.

Учасники команд міста Ладижина «Рятівник», Бершадського району «Вогник та тюльпан», Теплицького району «Сто один крапля ДЮП» були відзначені дипломами.

Приємним  подарунком для учасників та гостей фестивалю був танок «Миші» танцювально-хореографічного колективу Будинку дитячої творчості.

Учасники свята щиро вдячні   всім причетним до організації та проведення фестивалю.

Людмила  Криворука, методист РМК

 

 

 

24.04.2017 | Aдмін | Читати далі

Змагання з легкої атлетики

14 квітня 2017 року на стадіоні «Колос» м. Бершадь відбулись районні спортивні змагання з легкої атлетики серед ЗОШ І-ІІІ ст. в яких прийняли участь 20 шкіл. З вітальним словом до учасників звернулась начальник відділу освіти, фізичної культури та спорту райдержадміністрації Тартачна О.М.

Змагання пройшли на високому організаційному рівні. Учасники протягом кількох годин активно з’ясовували , хто із них сильніший, спритніший, витриваліший. У підсумку перше загальнокомандне місце посіли учні Бершадської  ЗОШ І-ІІІ ст.. №1, другими були спортсмени Флоринської школи і третє місце виборола команда Бершадської  ЗОШ І-ІІІ ст. №3. Успішно також виступили на змаганнях команди Війтівської, Сумівської, В.Киріївської, Шляхівськоїшкіл.

З окремих видів переможцями стали:

  • 100 м. – ЗеленецькаАльонаБершадська ЗОШ №3, Гончар Юрій Флоринська школи;
  • 200 м. – ЗеленецькаАльонаБершадська ЗОШ №3, Сікорський Богдан В.Киріївська школи;
  • 400 м– Замкова Тетяна Бершадська ЗОШ №1,Кісик Сергій Флоринська школи ;
  • 800 м. – Мельник Світлана Бершадська ЗОШ №1, Гончар Юрій Флоринська школи;
  • 1500 м. – Бесідовська Наталія Бершадська ЗОШ  №3 ,Чорнокульський Олександр Флоринська школи;
  • штовхання ядра – Усатюк Яна Бершадська ЗОШ №3 , Сікорський Богдан В.Киріївська і БризгаловМаксим Флоринська школи;
  • стрибки у довжину – Чорненька Анастасія Яланецька, Мордух Володимир Війтівська школи;
  • естафета 4х100м.- Бершадська ЗОШ №1.

Переможців і призерів змагань нагороджено грамотами відділу освіти, фізичної культури та спорту райдержадміністрації.

Алла Олійник, методист РМК

 

 

24.04.2017 | Aдмін | Читати далі

А у нас, у дитсадку!.. День відкритих дверей у "Зірочці"

З метою залучення батьків до процесу навчання, розвитку та виховання дітей, обєднання зусиль для повноцінного буття дитини в сімї та в дошкільному навчальному закладі, в ДНЗ «Зірочка» с.Сумівка 13.04.2017 року був проведений День відкритих дверей.

Батьки вихованців та вчителі початкової школи мали нагоду оцінити надання якісних освітніх послуг, висловити свої побажання щодо організації навчально-виховного процесу та взяти на себе активну роль учасника виховного процесу, а педагоги – поділитися майстерністю та набути нового досвіду.

Згідно розробленого плану заходів у дошкільному закладі було організовано і проведено заняття з різними віковими підгрупами дітей: «Великодня казочка», «Недалечко червоне яєчко», конкурс на кращу родинну Великодню композицію та групові батьківські збори. Не оминули увагою також питання харчування дітей в закладі та наступності між дошкільною та початковою ланкою освіти.

На завершення батьки дітей-вихованців дитячого садка виразили слова вдячності за створені умови для виховання та навчання дітей.

Усі учасники заходу стверджують, що така форма роботи є ефективною в активізації взаємодії педагогічного колективу і сімей вихованців. 

 Оксана Полянічук, завідуючаДНЗ «Зірочка» с.Сумівка

 

24.04.2017 | Aдмін | Читати далі

Біологічна освіта в сучасній українській школі

На початку  квітня на базі Вінницької академії неперервної освіти відбулась творча зустріч освітян Бершадського району у складі методиста РМК  Романчук І.П. та учителя біології Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 Шевчук А.В. з творчим непересічним педагогом, автором підручника біології для 9 класу Русланом Шаламовим.

Учитель-новатор в цікавій невимушеній формі розповів про впровадження компетентнісного підходу в освіті, адже теоретичні знання не мають бути самоціллю у навчанні. Формування умінь учнів відповідно до потреб  дає можливість  здобувати знання, необхідні в даних умовах. Такі підходи потребують нових програм та підручників.  Р.Шаламов презентував новий підручник для 9 класу, який укладався у співавторстві з  «вчорашніми» випускниками українських шкіл, сьогоднішніми молодими ученими – біологами.

Даний підручник вирізняється наявністю передових наукових фактів, різноманітних різнорівневих завдань, цікавих проектів. Подання інформації цікаве, з цитатами, жартами, що допоможе привернути увагу учнів. А ще в підручнику є посилання на інтернет-ресурси, де можна отримати більше інформації з даного питання. Такий підручник вартий уваги та визнання.

Презентація досвіду роботи Руслана Шаламова розміщена на сайті  biovin.at.ua.

Ірина Романчук, методист РМК

24.04.2017 | Aдмін | Читати далі

Запитай у автора

Під час весняних канікул, в Бершадській школі №1 відбулась неординарна подія – до вчителів історії району приїхав доктор історичних наук, професор Струкевич Олексій Карпович. Нечасто вчитель має можливість ось так просто, прямо у вічі, поставити автору підручника будь-яке запитання, висловити побажання, навіть покритикувати. І, звичайно, подякувати за гарну історичну книгу як результат титанічної праці, сумнівів, нерівних боїв з редакторами. Підручник з історії України для 9 класу – не перший у науковому доробку Струкевича О.К.  Всі його праці – індивідуальні чи в співавторстві – вирізняються науковістю, глибиною, патріотичною канвою. І хоча Олексій Карпович завжди каже – «Я не вчитель, а лише науковець, вам, вчителям краще знати, що потрібно дітям», але відчувається, що кожне слово він продумав не раз, склав не один десяток схем, таблиць, термінологічних словників, віднайшов сотні цікавих цитат – все для того, щоб зацікавити школяра, запросити його до діалогу, а то й запропонувати стати співавтором, опрацювавши той чи інший документ.

Всі залишились задоволеними зустріччю: професор почув думку вчителів, а вчителям було приємно відчути увагу з боку науковця такого рівня. Наприкінці Олексій Карпович отримав у подарунок від Заміхори Лариси Анатоліївни міні-Біблію на добру пам'ять. Чекаємо наступних зустрічей.

Олена Хахалина, учитель історії Шляхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

 

24.04.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 «148» 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246
Всього новин: 1475