Трішки історії. Першотравень...

Першотравень… Традиційну назву цього місяця як «травень», в Україні для останнього місяця весни, офіційно було повернуто в у ХХ столітті з відродженням мови народу Київської Русі. Назва походить від слова трава.

Після оранки земель і посіву, ще стародавні люди ввели звичай весело відзначали перший день травня. Вони робили це в надії, що їх праця дасть хороший врожай. Наприклад, стародавні греки в цей день наряджали смужками вовни своєрідну священну сосну Аттіса, яка символізувала чоловіка матері-Землі - Кібели, в честь його воскресіння. Сосну урочисто несли до храму, і танцювали навколо неї.

Зараз Перше травня відзначають у багатьох європейських країнах. В Іспанії, наприклад, день свята називається Зелений Сантьяго. Це свято квітів і закоханих.

Сучасна історія свята свідчить, що 1 травня 1886 американські робочі організували страйк з вимогою 8-годинного робочого дня. Страйк і супутня демонстрація закінчилися кровопролитним зіткненням з поліцією.

У липні 1889 року Паризький конгрес II Інтернаціоналу, на згадку про виступ робочих Чикаго, ухвалив рішення про проведення 1 травня щорічних демонстрацій. Вперше день міжнародної солідарності трудящих був відзначений в 1890 році в Австро-Угорщині, Бельгії, Німеччини, Данії, Іспанії, Італії, США, Норвегії, Франції, Швеції та деяких інших країнах.

Довгий час Першотравень був символом революції, непримиренної класової боротьби. Це свято відзначається в 66 державах світу.

Мир. Праця. Травень. Протягом 70 з гаком років у СРСР цей день відзначався як свято солідарності всіх трудящих. Тепер в Україні 1 Травня відзначається як свято весни і праці. Крім того, в Казахстані це свято єдності народу Казахстану, в Литві - день матері, у Кореї - день народження Будди, у Франції - День конвалії. Вибирайте свято на смак і відзначайте!

 

03.05.2017 | Aдмін | Читати далі

Знай наших! Зірковий десант позашкілля Бершадщини на Всеукраїнському конкурсі

30 квітня в місті Ладижині відбулось незабутнє свято - Перший  Всеукраїнський  фестиваль - конкурс  "ЗІРКОВИЙ БУМ - 2017".   Велика сцена, професійний звук та світло, неймовірно талановиті зіркові судді, надзвичайно обдаровані учасники фестивалю з різних областей України зустрілись на святі танцю, пісні, творчості!

Вокальний ансамбль Бершадського Будинку дитячої творчості  "Любава"  став лауреатом І премії в номінації "вокальні ансамблі". А 56 учасників хореографічного колективу "Міраж"  вибороли  1 та 2 місця. Вітаємо переможців: маленьких зірочок-дошкільнят міського садочка "Малятко" та учнів міських ЗОШ №1 та №3. Подяка керівникам колективів Оксані Мазуренко та Олені Коновал за невтомну працю і творчість, а батькам  - за підтримку та небайдужість до естетичного виховання дітей та сприяння в організації участі в конкурсі!

Юрій Баранов, директор БДТ

03.05.2017 | Aдмін | Читати далі

Пам'ятні дати: Міжнародний день пам’яті Чорнобиля

Чорнобильська атомна електростанція - вже зупинена атомна електростанція, яка знаходиться в 2-х кілометрах від міста Прип’ять, що в Київській області. Вона фактично діяла з 1977 по 2000 рік.

Так, Чорнобильська атомна електростанція…  26 квітня 1986 року, — планове виключення реактора, що тривало 20 секунд, здавалося звичайною перевіркою електрообладнання…  Проте через декілька секунд в результаті різкого стрибка напруги стався хімічний вибух, в результаті якого в атмосферу викинуто близько 520 небезпечних радіонуклідів. Вибух був настільки потужним, що забруднення розповсюдилося на значні ділянки території Радянського Союзу, які наразі входять до складу Білорусі, України та Росії. За офіційними повідомленнями, відразу після катастрофи загинула 31 людина, а 600 000 ліквідаторів, які брали участь у гасінні пожеж і розчищенні, отримали високі дози радіації.

Згідно з офіційними даними, радіоактивному опромінюванню піддалися майже 8 400 000 мешканців Білорусі, України та Росії, що перевищує чисельність населення Австрії.

Забруднено близько 155 000 кв.км території, що складає майже половину загальної площі території Італії. Сільськогосподарські угіддя площею майже 52 000 кв.км, а це більш ніж площа території Данії, забруднені цезієм-137 і стронцієм-90 з періодом напіврозпаду в 30 і 28 років, відповідно. Майже 404 000 людей були переселені, проте мільйони як і раніше живуть в умовах, коли залишкова дія, що зберігається, створює цілу низку небезпечних наслідків. 15 грудня 2000 року діяльність ЧАЄС як виробника електроенергії було припинена.

У вересні 2003 року на саміті СНД президент України Леонід Кучма запропонував країнам-учасницям Співдружності оголосити 26 квітня Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф. Рада глав держав СНД підтримала цю пропозицію.

За Міжнародною шкалою ядерних подій чорнобильська аварія оцінюється по максимальному 7 рівню і характеризується як «важкі наслідки для здоров’я людини та для навколишнього середовища». Трагедія забрала життя тисяч людей, стала причиною багатьох, в основному онкологічних захворювань, принесла величезними збиток для навколишнього середовища і, в кінцевому рахунку вплинула навіть на хід історії. Жахливі наслідки цієї трагедії відчуваються досі…

 

26.04.2017 | Aдмін | Читати далі

Активізація розумової та пізнавальної діяльності учнів на уроках математики шляхом використання ІКТ

Нещодавно на базі Устянської ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся практичний семінар учителів математики на тему «Активізація розумової та пізнавальної діяльності учнів на уроках  математики шляхом використання ІКТ».

Директор школи Гончарук Т.Д. провела презентацію навчального закладу, познайомила учасників семінару з найбільш пам´ятними віхами в історії  життя школи.

Досвідом своєї педагогічної майстерності поділилися подружжя учителів математики – Гудименко О.М. і Гудименко О.П.

Учасники семінару  відвідали урок–подорож у 5 класі на тему «Дії з десятковими дробами». Заняття було надзвичайно цікавим та насиченим. Ольга Петрівна  показала не лише  наукові знання з предмету, але й вміння грамотно  будувати  роботу на уроці,  де використані  проблемно-пошуковий метод, комп´ютерне підсилення аналізу задачі, використання краєзнавчого матеріалу, а також постійний зв´язок з життєвим досвідом дітей. Цікавою виявилася математична мандрівка по живописним історичним куточках Вінниччини. 

Гудименко Олег Миколайович провів сучасний урок у 8 класі на тему «Площа фігур». Щоб кожен учень відчув себе успішним, учитель створив атмосферу довіри, співпраці, поваги. Він використав  різні види самостійної роботи, групові та індивідуальні форми навчання, словесні методи вміло поєднали з комп´ютерними презентаціями.  Діти не лише отримували знання, а, насамперед, формували практичні навички, які пригодяться у житті.  Не лише дітям, але і досвідченим учителям було чого повчитись у ентузіаста своєї справи. Даний урок був справжнім майстер-класом для учителів району і святом для дітей. Як сказав Шалва Амонашвілі, що «…здібності дитини не мають меж, якщо педагог проявляє свою творчість і оптимізм». Це продемонстрував учитель Устянської ЗОШ І-ІІІст. Гудименко О.М. 

Проведення семінару-практикуму, активна співпраця колективу  Устянської   школи, методичного супроводу та педагогів-учасників наочно продемонструвала, який значний, а головне важливий об’єм роботи можна здійснити, якщо працювати спільно, послідовно й організовано. Кожен з педагогів, що відвідали, безперечно, зумів піднятися на ще одну сходинку вище у своїй педагогічній майстерності. Тож нехай цей шлях завжди увінчується успіхом,  кількісними і якісними результатами!

                                               Людмила Криворука методист РМК

 

24.04.2017 | Aдмін | Читати далі

Фестиваль Дружин юних пожежників об’єднує молоді таланти

Вогонь загорівсь і палає

Здається його не згасить

Але вогонь ще не знає

На поміч до нас вже спішить

ДСНС – рятівник!

ДСНС – знову тут!

ДСНС – рятівник!

ДСНС – він наш друг!!!

З метою поширення руху юних пожежних, навчання підростаючого покоління правилам безпечної поведінки, популяризації серед дітей і молоді здорового й активного способу життя Головне управління ДСНС України щорічно проводить Всеукраїнський фестиваль дружин юних пожежних.

19 квітня у Бершадському Будинку культури проведено кущовий етап XXІІІ-го Всеукраїнського фестивалю дружин юних пожежників на тему: "Будьте гідні козацької слави! Безпека життя-це захист держави». Участь взяло 6 найкращих команд Вінниччини, які здобули першість у районному  відбірковому етапі.

Перед конкурсом відбулась виставка техніки. З вітальним словом до присутніх звернулася начальник відділу освіти, фізичної культури та спорту Бершадської РДА Тартачна Оксана Михайлівна.  Візитку району презентувала агітбригада «Бершадська школяда».

У процесі проведення фестивалю учасники демонстрували навички правил безпечної поведінки, розширювали знання про професії пожежно-рятувальної служби, удосконалювали вміння діяти індивідуально та колективно в різних життєвих і надзвичайних ситуаціях, пропагували здоровий спосіб життя,  проявили особисті творчі здібності.

Яскраві виступи юних пожежників не залишили байдужими глядачів та шановне журі. Оригінальні костюми, сучасне музичне оформлення підсилили виступи всіх команд.

За підсумками змагань призові місця розподілилися наступним чином: перше місце посіла команда смт Чечельник  «Вогнеборці», друге   – команда міста Гайсина «Сигнал», третє - команда міста Немирів «Рятувальний десант». Переможців нагороджено кубками.

Учасники команд міста Ладижина «Рятівник», Бершадського району «Вогник та тюльпан», Теплицького району «Сто один крапля ДЮП» були відзначені дипломами.

Приємним  подарунком для учасників та гостей фестивалю був танок «Миші» танцювально-хореографічного колективу Будинку дитячої творчості.

Учасники свята щиро вдячні   всім причетним до організації та проведення фестивалю.

Людмила  Криворука, методист РМК

 

 

 

24.04.2017 | Aдмін | Читати далі

Змагання з легкої атлетики

14 квітня 2017 року на стадіоні «Колос» м. Бершадь відбулись районні спортивні змагання з легкої атлетики серед ЗОШ І-ІІІ ст. в яких прийняли участь 20 шкіл. З вітальним словом до учасників звернулась начальник відділу освіти, фізичної культури та спорту райдержадміністрації Тартачна О.М.

Змагання пройшли на високому організаційному рівні. Учасники протягом кількох годин активно з’ясовували , хто із них сильніший, спритніший, витриваліший. У підсумку перше загальнокомандне місце посіли учні Бершадської  ЗОШ І-ІІІ ст.. №1, другими були спортсмени Флоринської школи і третє місце виборола команда Бершадської  ЗОШ І-ІІІ ст. №3. Успішно також виступили на змаганнях команди Війтівської, Сумівської, В.Киріївської, Шляхівськоїшкіл.

З окремих видів переможцями стали:

  • 100 м. – ЗеленецькаАльонаБершадська ЗОШ №3, Гончар Юрій Флоринська школи;
  • 200 м. – ЗеленецькаАльонаБершадська ЗОШ №3, Сікорський Богдан В.Киріївська школи;
  • 400 м– Замкова Тетяна Бершадська ЗОШ №1,Кісик Сергій Флоринська школи ;
  • 800 м. – Мельник Світлана Бершадська ЗОШ №1, Гончар Юрій Флоринська школи;
  • 1500 м. – Бесідовська Наталія Бершадська ЗОШ  №3 ,Чорнокульський Олександр Флоринська школи;
  • штовхання ядра – Усатюк Яна Бершадська ЗОШ №3 , Сікорський Богдан В.Киріївська і БризгаловМаксим Флоринська школи;
  • стрибки у довжину – Чорненька Анастасія Яланецька, Мордух Володимир Війтівська школи;
  • естафета 4х100м.- Бершадська ЗОШ №1.

Переможців і призерів змагань нагороджено грамотами відділу освіти, фізичної культури та спорту райдержадміністрації.

Алла Олійник, методист РМК

 

 

24.04.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 «139» 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238
Всього новин: 1424