День вишиванки

У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. - IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII-XIX століть.

День вишиванки - поки ще не офіційне і відносно нове народне свято, покликане к сприянню єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня.

 

17.05.2017 | Aдмін | Читати далі

І знову лине колискова...

З нагоди відзначення Дня матері, Міжнародного дня сім'ї та Дня захисту дітей, у нашому районі  12 травня на базі ДНЗ «Сонечко» м.Бершаді відбувся районний фестиваль-конкурс «Колискова пісня». До участі у Фестивалі були запрошені працівники дошкільної освіти, батьки, бабусі та дідусі, інші особи (старші 18 років), причетні до виховання дітей дошкільного віку, які стали переможцями відбіркового етапу.

Мета фестивалю полягала у відродженні кращих народних традицій національного виховання дітей дошкільного віку.

Колискові пісні належать до поезії пестування, яку створив народ. Головне їхнє призначення - приспати дитину.

Ритм колискової пісні визначається гойданням колиски. Пісні цього жанру обов'язково сольні, їх носії й виконавці - жінки: бабусі, матері.

Колискові - це джерело ніжності, любові, людяності й добра. Вони навчають любити правду, батька й матір, поважати старших. Звертання до дитини з умовлянням спати, до птахів і тварин - оберігати сон дитини, оспівувати колиску, звіряток, квіти, дерева, любов до рідної землі становлять зміст цих пісень.

Немовля не знає мови, не розуміє слів. Але материнська, любов і народна мудрість створили диво дивне - колискову пісню...

Розпочали свято ансамбль вихователів «Сонцесвіт» ДНЗ «Сонечко» м.Бершаді піснею про маму.

Приємно відзначити, що з кожним роком зростає кількість конкурсантів. У конкурсі взяли  участь 20 учасників: 12 - музичних керівників, 1- завідуюча, 2 – вихователів, 4 мами, повар дитячого садка, 2 родини та 22 дітей. Було представлено 20 колискових у живому виконанні, частина з яких супроводжувалась фонограмою, відеороликами та хореографічними композиціями у виконанні дітей. Варто відзначити артистичність дітей ДНЗ «Малятко» м.Бершаді, ДНЗ «Колосок» с.Флорино, ДНЗ «Барвінок» с.Устя, ДНЗ «Веснянка» с.Бирлівки.

Вразила членів журі та присутніх акапельним співом музичний керівник ДНЗ «Сонечко» с.Маньківки Людмила Стаховська, яка виконала українську народну колискову «Ой ходить сон…». Захоплююче враження справили своїм виступом родина Світлани Перевозняк, музичного керівника с.Крушинівки, родинного дуету Тетяни та Сергія Мазуренків, музичного керівника ДНЗ «Світанок» с.Устя Ольги Пугач, вихователя ДНЗ «Барвінок» с.Устя Наталі Бернацької, музичного керівника ДНЗ «Сонечко» с.М’якохід Миколи В’ялова, дуету музичних керівників ДНЗ №4 «Сонечко» м.Бершаді Олени Козійчук та Сергія Безкубського, мами вихованки ДНЗ «Колосок» с.Флорино Любов Погребняк, завідуючої ДНЗ «Сонечко» с.Серединка Тетяни Сивак, мами вихованки ДНЗ «Веснянка» с.Бирлівки Інни Лізовенко, повара ДНЗ «Ромашка» с.Красносілки Тетяни Краснової.

Всі виступи конкурсантів свідчать про відродження народних традицій, збагачення репертуару для дітей в дитячих садочках та вдома.

Виступи оцінювали директор дитячої музичної школи ім.Р.Скалецького Крістіна Мураховська , методист районного будинку культури з вокально-хорового співу Лариса Фартушняк, методист районного методичного кабінету з початкової освіти – Галина Савчук, методист районного методичного кабінету з дошкільної освіти – Наталія Свистун та директор будинку дитячої творчості Юрій Баранов. При оцінюванні журі звертало увагу на рівень змістовності, виконавську майстерність, артистизм та сценічну культуру, якість музичного супроводу, режисерське оформлення номеру, кількість осіб, задіяних у групу підтримки. Відповідно до розробленого Положення про конкурс «Колискова пісня», членами журі було визначено призові місця:

І місце – музичний керівник ДНЗ №3 «Малятко» м.Бершадь Ніна Шевчук;

ІІ місце – музичний керівник ДНЗ «Колосок » с.Баланівка Світлана Бендус;

ІІІ місце – музичний керівник ДНЗ «Веселка» с.Джулинка Юлія Запорощук.

Всім учасникам конкурсу вручені грамоти та подяки від відділу освіти, фізичної культури та спорту, переможцям - грошові нагороди від профспілкового комітету відділу освіти. Ансамбль вихователів «Сонцесвіт» ДНЗ „Сонечко"м.Бершаді на згадку подарували всім учасникам конкурсу символічні ляльки-мотанки. Бажаємо переможцям конкурсу гідно представити наш район на обласному конкурсі «Колискова пісня», який відбудеться у червні 2017р.

Наталія Свистун, методист РМК з дошкільної роботи

 

17.05.2017 | Aдмін | Читати далі

Семінар учителів української мови та літератури в Крушинівській школі

 Щоб любити – треба знати, а щоб
проникнути в таку тонку й неосяжну,

величну й багатогранну річ,
як мова, треба її любити.

В. О. Сухомлинський

На початку травня 2017 року на базі Крушинівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум учителів української мови та літератури з теми «Методи навчання української мови та літератури крізь призму компетентнісного підходу». Адже саме компетентність — це здатність   використовувати знання на практиці. Сучасний навчальний процес має бути спрямований на те, щоб учень набував знання та вміння, котрі стануть йому потрібними в житті. Тому методист районного методичного кабінету, Савчук Галина Семенівна,  у своєму виступі відзначила, що в сучасних умовах важливо використовувати на уроках української мови та літератури компетентнісний підхід як спосіб оптимізації навчання в умовах сучасної освіти.

Семінар розпочався святковим привітанням учнями школи учасників семінару. З вітальним словом виступила директор школи, Кулик Галина Олександрівна, яка ознайомила присутніх зі специфікою роботи навчального закладу, пріоритетними завданнями і побажала педагогам плідної праці та творчої наснаги.

І надалі практична частина семінару була наскрізь поєднана любов’ю – до поезії, до матері, до Батьківщини.

Педагоги району ознайомилися з творчою лабораторією вчителів-словесників Крушинівської ЗОШ І – ІІ ступенів. Було проведено урок-прайм з української мови у 9 класі «Вживання розділових знаків у простому і складному реченнях» (учитель Вербецька Галина Петрівна), а також урок української літератури у 8 класі «В. Дрозд. «Білий кінь Шептало». Проблема людини в суспільстві, її знеособлення, свободи і неволі, особистості і натовпу, дійсності і мрії» (учитель Кулик Галина Олександрівна).

Відкриті уроки продемонстрували ґрунтовні знання, методичну майстерність словесників, уміння застосовувати сучасні освітні технології, ІКТ, методи і прийоми роботи для формування компетентностей учнів.

Сподобалася присутнім душевна атмосфера виховного заходу «З Україною в серці», де лунали авторські поезії та щира українська пісня.

Підводячи підсумки семінару-практикуму, учасники відзначили необхідність використання компететнтнісного підходу на уроках української мови та літератури. Адже такі методи в прийоми навчання виробляють у школярів уміння приймати спільні рішення, вчать правильно спілкуватися, доповідати, логічно й абстрактно мислити, якісно змінюється рівень сприйняття ними предметів.

Педагоги обмінялися думками, висловили захоплення від побаченого на уроках, побажали дітям наполегливості в оволодінні знаннями, а вчителям – натхнення, здоров’я  і невичерпної творчої думки.

Олена Деркач, учитель української мови і літератури

 Михайлівської ЗОШ І-ІІ ст. ім. Р.Скалецького

17.05.2017 | Aдмін | Читати далі

Весняний настрій веселкових фарб у Кидрасівській школі

Нещодавно, в рамках обміну досвідом вчителів, в Кидрасівській загальноосвітній   школі І-ІІ ступенів відбувся семінар з образотворчого мистецтва «Ціннісне ставлення до мистецтва та культури. Формування естетичних почуттів, уявлень і знань про прекрасне у житті та мистецтві».

Гості семінару були приємно вражені гостинністю дирекції та працівників школи, естетичним виглядом коридорів, класних кімнат. Розпочався семінар візиткою школи та піснею про рідне село.  Хоч у школі навчається невелика кількість учнів,  та педагогічна робота проводиться на високому рівні. Вчителі  району образотворчого мистецтва мали можливість відвідати урок у першому класі «Прикладна діяльність. Поняття візерунка та орнаменту на елементарному рівні. Спрощення форм рослинного світу під час створення орнаменту в декоративній композиції «Матусина хустина»,  який провела творча та чарівна вчителька образотворчого мистецтва Сіврук Надія Володимирівна. На уроці  першокласники  виконувати досить складну роботу - малювали хустинку, враховуючи симетрію форми та кольору, використовуючи навички роботи з лінійкою, зважаючи на колірні співвідношення. Діти були ознайомлені з такими поняттями як: контраст, ритм, орнамент, візерунок. До завершення уроку всі учні справились з завданням, що говорить про систематичну роботу вчителя з дітьми та зацікавленість учнів у зображувальній діяльності.

Під час семінару вчитель образотворчого мистецтва Сіврук Надія Володимирівна провела  майстер-клас «Солоне тісто. Виготовлення оберегу «Підкова щастя».   Хочеться відмітити  творчий оригінальний підхід до проведення майстер-класу, на якому вчителі району розписували сувенір-декоративну підкову з солоного тіста. Заздалегідь , руками усього педагогічного колективу Кидрасівської школи були виліплені різні підковки, прикрашені мініатюрними яблуками, квітами, виноградом. Кожному учаснику семінару було надано можливість розписати сувенір, який потім він зміг залишити собі на гарну згадку про Кидрасівську школу.

На завершення семінару відбувся виховний  захід «Мистецький калейдоскоп» , що говорить про багату, різнобарвну мову мистецтва у всіх його проявах. Репертуар виступів був різноманітний: тут лунала українська пісня, зачаровувало художнє читання, театральна гра  талановитих учнів, різні за характером танці.  Хочеться відмітити, що у виховному заході приймали участь всі учні школи,  що говорить про систематичну, наполегливу працю педагогів над розвитком творчих здібностей учнів.

Семінар став справжнім святом не тільки для учнів школи, але й для гостей,  які вкотре пересвідчились, що унікальним засобом формування емоційної сфери, образного мислення, художньо-творчих здібностей є мистецтво.

Ніна Янчук, методист РМК  з художньо-естетичного циклу 

 

17.05.2017 | Aдмін | Читати далі

День вчителя біології

Біологія (від грец. біос — життя, логос — наука) — одна з найважливіших для людства природничих наук. Це пов"язано з тим, що саме біологія є основою медицини — науки, одним із напрямків якої є обґрунтування методів запобігання хворобам людини та зміцнення її здоров"я ; це наукова база для сільського господарства й виробництва продуктів харчування, дефіцит яких на земній кулі стає все відчутнішим. За допомогою сучасних біотехнологій вже найближчим часом можливий перехід на біопаливо, що, на думку вчених, при потребі допоможе подолати енергетичну кризу. І взагалі, саме біологія — ключ до гармонійного існування природи й людини, що є обов"язковою умовою не тільки сталого розвитку сучасної цивілізації, а й існування людства.

Любов до природничих знань слід розвивати з шкільної лави.  Біологію у 39 загальноосвітніх навчальних закладах та професійному ліцеї викладають 49 педагогів, з них 2 - мають звання "учитель -методист", 3 - "старший учитель", 14  спеціалістів вищої категорії,  23 біологи мають І кваліфікаційну категорію,  7 - ІІ категію, 5 - молодих спеціалістів.

Учителі біології цілеспрямовано працюють над створенням, поповненням і збереженням наявної матеріально-технічної бази та навчально-методичного забезпечення викладання предмета.  У 10 школах (Бирлівська, Баланівська, Війтівська, Джулинська, Красносільська,  Лісничанська, Устянська, Флоринська, Бершадські №1,3) створені кабінети біології, у 2-х (М’якохідська, Шумилівська) -  спільні кабінети біології та  географії, у 27 – біології та хімії. Кращими за матеріально-технічним забезпеченням та естетикою оформлення можна вважати кабінети Бершадської ЗОШ №3, Бирлівської,  Великокиріївської, Війтівської, Джулинської, Флоринської та Крушинівської ЗОШ.

З метою забезпечення навчально -пізнавальних і професійних інтересів  дітей,  підвищення рівня природничих знань використовуються години варіативної складової. Курси за  вибором організовані в Бирлівській  (« Юні знавці природи"), Крушинівській ЗОШ І-ІІ ст. ("Життя рослин"),   Джулинській ЗОШ («Основи медичних знань»), Тирлівській («Основи екологічних знань»), Сумівській («Основи лісового господарства»), Чернятській («Основи ягідництва», «Основи садівництва»).  Факультативні заняття проводяться  в Кошаринецькій ЗОШ («Дивовижний  світ  рослин» ) та Крушинівській школі ("Охорона тварин ").  

У 2-х школах (Війтівська та Джулинська) впроваджено поглиблене вивчення біології;  дані школи, а також Бершадська №3, Сумівська, Флоринська є опорними з еколого-натуралістичної, дослідницької роботи в  районі.

Еколого-натуралістична, природоохоронна, дослідницька діяльність з біології здійснюється на уроках та в позаурочний час. Кожен творчо працюючий учитель розуміє, що вивчення програмового матеріалу неможливо обмежити рамками звичайного робочого уроку. Знання  повинні  здобуватись за допомогою активних та інтерактивних методів та мають застосовуватись на практиці. Тому обов′язковими є виконання лабораторних і практичних робіт, дослідницьких практикумів, індивідуальних та колективних проектів.

Могутнім дидактичним і виховним потенціалом характеризується позакласна та позашкільна діяльність, які забезпечують поглиблення знань, розширення світогляду, розвиток життєвих компетентностей, а також творче зростання вчителів та учнів. Позакласна  робота включає:

-        краєзнавчо-екскурсійну діяльність;

-        зайнятість у гуртках екологічного спрямування (10 – бюджетні, 17- на добровільних засадах, 8 – від позашкільних закладів);

-        практичні навички діти здобувають під час виробничої практики, працюючи на НДЗД,  шкільних городах (наявні у 22 школах), в теплицях (Хмарівська, Устянська ЗОШ ), в шкільних лісництвах та дендраріях (Сумівська, Флоринська ЗОШ).

Результат  плідної праці учителів біології відображається в досягненнях дітей на олімпіадах та конкурсах. Протягом 5 останніх років учні шкіл району вибороли 10 призових місць на обласному етапі олімпіади з біології та  6  призових місць на ІІІ (обласному) етапі  олімпіади з екології. Учні Війтівської ЗОШ І-ІІІ ст. Бурбеза Владислава та Маринич Анастасія були учасниками  ІV етапу Всеукраїнських олімпіад. Учитель біології цієї школи Демидов А.М. у 2016 та 2017 роках на районному святі "Золотий Олімп" отримав сертифікат "Кращий фахівець року ".

З метою популяризації природничих наук у школах обов′язковими є проведення предметних Тижнів - Тиждень біології (останній тиждень вересня) та Тиждень екології (листопад). Підсумками є захист науково-дослідних робіт, виступи виробничих бригад на районному рівні. Учні  навчальних закладів  району є неодноразовими переможцями в обласному конкурсі- захисті робіт з екології, зоології, рослинництва.  Найкраще поставлена робота з даного напрямку у Війтівській (кординатор Демидов А.М.), Джулинській (учитель біології Марущак Н.В., учитель екології Івасик Г.Г.), Сумівській (уч. Бабій І.В.), Бершадській №3 (учителі біології Хлопчик Н.В., Шевчук А.В.) .  За результатами еколого-натуралістичної діяльності у 2015 р. Бершадський район визнано одним з кращих в області.

Шановні учителі біології! Вітаю!

 

Ірина Романчук, методист РМК 

15.05.2017 | Aдмін | Читати далі

Пам'ятні дати: Всесвітній день сім’ї

Міжнародний день сім’ї встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році і відзначається щорічно 15 травня (резолюція A/RES/47/237 від 20.09.1993 р.). Встановлення цього дня покликане звернути увагу громадськості різних країн на численні проблеми сім’ї. На думку екс-Генерального секретаря ООН Кофі Аннана, коли зневажаються основні права однієї сім’ї - єдність всієї людської сім’ї, членами якої вони є, перебуває під загрозою.

Будучи одним із основних інститутів суспільства, першою сходинкою соціалізації людини, сім’я розвивається та видозмінюється разом із навколишнім світом, по-своєму реагуючи на вимоги часу, відповідаючи на громадські потреби і сама формує їх.

Сім’я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу!

У всі часи по відношенню держави, а також по становищу сім’ї в суспільстві судили про розвиток країни. Це тому, що щасливий союз сім’ї і держави - необхідна запорука процвітання і добробуту її громадян.

 

З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона - джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, то, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Благополуччя родини - ось мірило розвитку і прогресу країни!

 

15.05.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 «136» 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238
Всього новин: 1424