Нам берегти тебе, Соборну і єдину, і нам твою історію творить!

27 січня на базі районного методичного кабінету  відбулося чергове засідання районної організації учнівського самоврядування «Союз старшокласників «Юність» на тему «Нам берегти тебе, Соборну і єдину, і нам твою історію творить!»

Зустріч проходила у рамках тижня Соборності України та пам’яті Героїв Крут. У заході взяли участь лідери усіх шкіл Бершадщини.

Відкриття зібрання, як завжди, розпочалося із проголошення девізу організації «Союз старшокласників «Юність». Вправа «У якому ти сьогодні образі?»  створила  позитивну  атмосферу засідання  та налаштування на роботу лідерів.

Практична  частина засідання  розпочалась  із слів Ліни Костенко:

«Тобі Україно, мій мужній народе,

складаю я пісню святої свободи.

Усі мої сили і душу широку

Й життя я віддам до останнього кроку,

Аби ти щаслива була, Україно,

Моя Батьківщино!»

Далі, голова районної організації учнівського самоврядування «Союз старшокласників «Юність» Оксана Стаднійчук провела вікторину «Державні символи України».

Під час зустрічі обговорювались стратегічні питання національно-патріотичного виховання молоді, шляхи підвищення рівня освіченості старшокласників, розвитку їх лідерських якостей. Так, було проведено експрес-діагностику лідерських здібностей. Після опрацювання результатів якої вияснилось, що більшість старшокласників ще з  дитячих років  завжди в числі перших. З віком їхній вплив на однолітків міцнів і особливо виявлявся у тяжкі хвилини.

Цікаві види роботи використовувались протягом  усієї зустрічі. Усіх присутніх зацікавила асоціативна гра «Аукціон цінностей», проведена координатором районної  організації учнівського самоврядування «Союз старшокласників «Юність» Ларисою Тихонівною Криворуцькою.  Асоціативна гра дала змогу лідерам звернути увагу на те, що ситуації вибору життєвих цінностей досить різноманітні й часом є дуже складними. Для будь-якої людини, зокрема й лідера, надзвичайно важливо навчитися робити вибір і нести за нього відповідальність. 

На завершення засідання О. Стаднійчук , голова районної організації учнівського самоврядування «Союз старшокласників «Юність», провела вправу «Повтори за лідером».

Сподіваємось, що і в майбутньому засідання «Юності» будуть проходити у такій дружній атмосфері, які  принесуть  користь в освоєнні  нових знань  під час  навчання  лідерів.

 

Ніна Янчук, методист з виховної роботи РМК 

30.01.2017 | Aдмін | Читати далі

А у нас -так! День Соборності України в нашій школі. Дяківка

Коли в людини є народ,

Тоді вона уже людина.

Ліна Костенко

У нашій Дяківській загальноосвітній школі І-ІІ ст.  День  Соборності відзначається щорічно, але особливо урочисто воно пройшло в цьому році, бо саме нині єднання і любов до неньки - України так потрібні. З 20  по 27 січня  в школі було проведено тиждень Соборності під девізом «Будемо справжніми патріотами своєї країни» і розпочався він  із загальношкільної лінійки  «Україно! Твоя доля – єдність, злагода і воля», під час якої учні почули історію свята. Потім , взявши вишиті рушники ,  учні та вчителі вишикувалися разом , утворили «живий ланцюг», як колись у 1990 році це зробили їхні співвітчизники, утворивши такий ланцюг від Києва до Львова, як символ єднання всієї України . І зазвучали слова єднання «В день соборності та злуки, з Заходу на Схід, всі візьмемося за руки, бо один ми рід». У цей день молодь, яка утворює «живі ланцюги» по всій країні, доводить, що ми – єдиний народ та справді соборна держава.          

23 січня в школі було проведено лінійку Пам’яті перших жертв під час Революції Гідності . До цього заходу було підготовлено тематичну книжкову виставку «Соборна країна навіки єдина», на якій діти ознайомилися з новими літературними надходженнями з даної теми.

 Продовженням  тижня Соборності стало проведення 24 січня уроку історії  «Знакові події в історії державотворення України» , де учні мали можливість детальніше познайомитись із етапами державотворення нашої країни та висловити свою думку щодо консолідації українського народу, погортати сторінки історії України, познайомитися зі славетними гетьманами, а також висловити своє ставлення до рідної землі у прозі та віршах.

25 січня було проведено виставку дитячого малюнку «Моя Україна – найкраща країна» - кращі дитячі роботи було відібрано для створення тематичного альбому «Ми любимо свою Україну». А ще цього дня учні 1-4 класів презентували власні міні-проекти «Я – частинка України, я – частинка рідної землі».  Їх естафету перейняли старшокласники. 26 січня  серед учнів 5-9 класів було проведено змагання із настільного тенісу на першість школи «Нам берегти тебе, соборну і єдину!» .

 Завершенням тижня  Соборності  стало проведення загальношкільного тематичного заходу  патріотичного змісту «Соборна. Вільна. Неподільна. Моя Україна!» , на якому гуртківці звітували про свою роботу: учасники гуртка «Пошук» презентували усний журнал «За що я люблю Україну», учасники літературної студії «Соняшник» представили власні вірші, учасниками театрального гуртка «Арлекін» було створено презентацію «Це традиції моєї Батьківщини», а учасники ансамблю «Калинка» радували всіх чудовими піснями про рідний край. Кожен день був пронизаний ідеєю Соборності, єдності , саме тієї  Шевченком омріяної єдності, що має стати запорукою існування єдиної, соборної демократичної України. Тільки єдність людей і спільність їхньої мети відкриє шляхи до перемоги, до світлого майбутнього нашої держави.

Вважаю, що у свідомості школярів відзначилася основна мета заходів: успіх побудови демократичної та міцної держави ґрунтується на спільних зусиллях, на дотриманні принципів незалежності, на усвідомленні власної відповідальності за майбутнє всього українського народу. Кожен із нас повинен бути гідним місії, покладеної на нас долею, тому ми мусимо підтримати та продовжити героїчні досягнення предків, стати гордістю своїх нащадків. Нехай же наша держава визначається лише світлими справами, спрямованими на добробут і розквіт України, і в кожному куточку країни, де б ми не мешкали, якою б мовою не спілкувалися, наші серця мають бути об’єднані любов`ю до України.

Олександр Шевченко, директор Дяківської ЗОШ І-ІІ ст.

29.01.2017 | Aдмін | Читати далі

День в історії - День пам’яті Героїв Крут... Немає більшої любові, як життя своє віддати за друзів своїх...

Ця історія досі викликає неоднозначні оцінки. І це відбувається як з боку суспільно - політичної свідомості обох держав, учасниць згаданої події, так і з боку суто історичного підходу вельми шанованих дослідників .

29 січня 1918 року . Збройне зіткнення на залізничній станції біля села Крути , яка розташовувалася на 130 -му кілометрі в північно-східному напрямку від Києва, Україна . Учасники події : невеликий загін з боку юної Української Народної Республіки (близько 600 чоловік) і знаменита Червона гвардія Радянської Росії , яка значно перевищує своїх вимушених супротивників числом, бойовим потенціалом і досвідом. Результат бою не важко передбачити. У запалі громадянського протистояння, трансформації суспільного і політичного світогляду , в пікових точках переломних моментів, що стали низкою таких подій , які змусили нашу історію зазнати найглибших змін, цей бій ніяк не міг залишитися в забутті.

Причини, з яких це сталося, для деяких очевидні, для деяких так і залишаться незрозумілими і навіть зовсім необгрунтованими, але вони мали місце бути. Як факт, який завжди залишається фактом - такою правдою, яку неможливо ані сховати, ані спотворити; лише на короткий час і лише під дією величезного страху. Але коли ця напруга слабшає, правда знову відкривається. Вона як світло, від якого тікає всяка темрява .

А правда в тому, що народ України любить свою країну. Своєю кров’ю, душею і своєю працею він, як і будь-який інший народ, прагне до життя і благополуччя. Це було доказом , яскравим доказом, і насамперед самим собі . Доказом перед усіма іншими, нехай сильнішими, більш амбітними, але це - пряма відповідь на історичний виклик .

Указ Президента України про «День пам’яті Героїв Крут» № 15 /07, який відзначається 29- го січня  був підписаний 15-го січня 2007-го року.

Цей День, не дивлячись ні на що, назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї вітчизни. День пам’яті Героїв Крут.

28.01.2017 | Aдмін | Читати далі

День в історії - Державний прапор України

В цей День Верховна Рада України офіційно затвердила синьо-жовтий стяг Державним прапором України. Постанова Верховної Ради України № 2067-ХХ1 від 28 січня 1992 року:
«Затвердити Державним прапором України національний прапор, що являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої - синього кольору, нижньої - жовтого кольору, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3»
Нагадаємо, що 23-го серпня 2004 року Президент України Леонід Кучма підписав Указ № 987/2004 «Про День Державного Прапора України». Цим Указом «на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України» встановлено в Україні нове свято — День Державного Прапора України, який щорічно відзначається 23 серпня.
28.01.2017 | Aдмін | Читати далі

Зустрічала географів Війтівська школа

26 січня 2017 року на базі Війтівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся семінар вчителів географії з теми: «Впровадження сучасних педагогічних технологій при вивченні географії з метою при вивченні географії з метою стимулювання творчої діяльності учасників навчально-виховного процесу».

Учителів району гостинно зустріли директор школи Джужук В.М., заступник з НВР Дємидов А.М. та заступник з ВР Рудь Н.П.  Учениця 11 класу представила відео-презентацію своєї школи «Навчаємося не для школи, а для життя», де всі побачили досягнення та успіхи дружнього колективу учнів та учителів Війтівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

До уваги учасників семінару було запропоновано урок географії у 6 класі з теми «Атмосферний тиск. Вимірювання тиску. Розв’язок задач». Колеги – вчителі відзначили, що досвідчений педагог Івашківська М.І. провела урок на високому рівні, використала різні види та форми роботи, а особливу роль зіграло використання  ІКТ, яке сприяє кращому засвоєнню та  глибшому  розумінню навчального матеріалу.  Родзинкою семінару став виховний захід – «Доля вченого в долі України», присвячений видатному географу С.Рудницькому.                                                                         Степан Рудницький значною мірою засновник української геоморфології, антропогеографії, політичної, соціально-економічної та демографічної географії. Особлива заслуга Рудницького в тому, що він започаткував картографічний напрямок в українській географії. Розробляти географічні карти українською мовою почав у Львові, продовжував в еміграції у Відні, а також у радянській Україні. Завдяки йому Україну чи не вперше було представлено в картографічних працях як цілісну просторову одиницю.

Під час проведення позакласного заходу школярі 11 класу вразили всіх присутніх своїм майстерним співом та  декламування.  

За круглим столом учителі обговорили відвіданий урок та виховний захід.  Керівник РМО вчителів географії  Кулинич Л.В.  надала вчителям методичні рекомендації щодо організованого  закінчення навчального року, підбила підсумки районних олімпіад  та звернула увагу на ретельну підготовку до  ДПА, ЗНО з географії.

Семінар у Війтівській ЗОШ І-ІІІ ступенів залишив яскраві враження, надихнув на творчість і наполегливу працю.

 Олена Процепова, методист РМК    

28.01.2017 | Aдмін | Читати далі

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

Це страшне і нелюдське явище, яке відбувалося в період 1933-1945-х років і що отримало назву - Голокост, що призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин, породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами, які панували тоді в фашистської Німеччини - НЕ ПОВИННО ПОВТОРИТИСЯ!
В історії людства було безліч «темних» плям, але так відверто, широкомасштабно і цинічно, суспільство ще не падало ніколи. Маніпуляції громадською свідомістю, нездорові ідеї і злочинне замовчування, які супроводжували весь цей жах, не давали тоді повною мірою усвідомити справжній стан речей, і це сумно. Однак все світове співтовариство здригнулося, коли почали відкриватися факти і підтвердження подібних злодіянь, причому в справжніх «промислових» масштабах. Ми не повинні допустити, щоб подібне ще хоч коли-небудь повторилося!
Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, який відзначається 27-го січня, прийнятий на офіційному рівні Генеральною Асамблеєю ООН 1-го листопада 2005-го року, резолюція A/RES/60/7 . Метою запровадження цієї сумно пам’ятної дати є активна просвітницька робота та сприяння у запобіганні можливих майбутніх актів геноциду, а так само зневаги до цінності людського життя.
Міжнародне співтовариство "беззастережно засуджує всі прояви релігійної нетерпимості, підбурювання, переслідування або насильства щодо окремих осіб або громад, зумовлені етнічним походженням або релігійними віруваннями, де б вони не мали місце", - йдеться в тексті резолюції. Справжні і майбутні покоління не повинні забувати уроків наших загальнолюдських і настільки трагічних катастроф, інакше може виникнути дуже високий ризик повторення подібних моментів у майбутньому.
У цей день, День скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі і прагнемо співчувати всьому цьому болю та втраті, ім’я якої Голокост. Її ніяк не заповнити. Вже не запобігти. Але нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повторитися! Будемо пам’ятати...
27.01.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 «128» 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208
Всього новин: 1247