Як працювати відповідно до нового Закону «Про освіту»?

28 вересня 2017 року набрав чинності новий Закон України «Про освіту» від 5 вересня 2017 року № 2145-VIII (далі – Закон), що регулює суспільні відносини в процесі реалізації конституційного права людини на освіту, права та обов’язки фізичних і юридичних осіб, які беруть участь у реалізації цього права, визначає компетенцію державних органів та органів місцевого самоврядування у сфері освіти, а також вносить суттєві зміни до цілої низки законів, у тому числі до Законів України «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про вищу освіту».

Враховуючи те, що Закон є базовим для усіх інших спеціальних законів у сфері освіти і водночас передбачає суттєве реформування системи освіти, містить багато відсильних норм і прикінцевих та перехідних положень, а деякі норми потребують негайного практичного застосування, Міністерство освіти і науки України надає такі роз’яснення і рекомендації стосовно механізму реалізації окремих положень Закону.

1. Термінологічні зміни

Згідно з підпунктом 1 пункту 3 розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону до приведення законодавства і установчих документів закладів освіти у відповідність із цим Законом терміни "навчальний заклад" і "заклад освіти" є ідентичними, а всі суб’єкти владних повноважень і навчальні заклади керуються всіма положеннями цього Закону, що стосуються закладів освіти, а також положеннями законодавства, що стосуються навчальних закладів у частині, що не суперечить цьому Закону».

Крім того, у Законі України «Про загальну середню освіту» термін «загальноосвітній навчальний заклад» замінено терміном «заклад загальної середньої освіти», а термін «навчально-виховний процес» терміном «освітній процес». Аналогічні зміни внесені і до Закону «Про позашкільну освіту». У Законі України «Про дошкільну освіту»відбулися такі термінологічні зміни: «дошкільний навчальний заклад» замінено на «заклад дошкільної освіти», навчально-виховний процес» – на «освітній процес», «директор (завідуючий)» – на «директор» «діти, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку, тривалого лікування та реабілітації» – на «діти з особливими освітніми потребами», «ідповідна вища педагогічна освіта» – на «вища педагогічна освіта за відповідною спеціальністю», засновник (власник)» – на «засновник (засновники)», «надання освітніх послуг» – на «провадження освітньої діяльності». У Законі України «Про вищу освіту» термін «вищий навчальний заклад» замінено терміном «заклад вищої освіти».

Таким чином, варто звертати увагу на необхідність використання в усіх офіційних документах (наказах, положеннях, статутах, листах тощо) нової термінології відповідно до Законів України. Надалі в усіх нових актах Уряду та наказах Міністерства буде використовуватися нова термінологія.

 

Разом з тим, до приведення актів законодавства і установчих документів закладів освіти у відповідність із зазначеними Законами тимчасова термінологічна розбіжність не має створювати перешкод для реалізації відповідних положень законодавства, прав осіб на освіту чи діяльності закладів освіти.  ЧИТАЙ ДАЛІ!!!

28.10.2017 | Aдмін | Читати далі

А у нас, у дитсадку!.. Зустріч молодих вихователів - бажаємо професійного зростання!

03 листопада 2017 р. на базі ДНЗ №3 «Малятко» м. Бершаді відбулося засідання Школи молодого вихователя, яке було присвячене темі «Формування елементарних математичних уявлень у дітей дошкільного віку». Були присутні 15 молодих вихователів, що працюють в закладах дошкільної освіти нашого району. Засідання розпочалось теоретичною частиною.

Вихователь І категорії Людмила Починок в консультації "Елементарні математичні уявлення: ключові питання методики та організації занять", нагадала про принципи, основні поняття, методи і прийоми навчання дітей математиці. Були проаналізовані етапи  заняття і орієнтовне щотижневе планування.

Лекцію – практикум «Мислення та пам'ять. Особливості психолого- фізіологічного розвитку дітей дошкільного віку» провела практичний психолог Олена Траченко .

Гостям-педагогам було запропоновано переглянути заняття з математики з дітьми різних вікових груп.

Керівник школи молодого вихователя, вихователь Людмила Крук майстерно провела математичну вікторину, де молодим педагогам надалась можливість прийняти участь у іграх, логічних завданнях та вправах.

Сподіваємося, що теоретичний, практичний матеріали та ґрунтовний аналіз заняття допоможе молодим вихователям ефективно використовувати отриманні знання в своїй роботі з дітьми.

 Наталія Свистун, методист РМК з дошкільної освіти

28.10.2017 | Aдмін | Читати далі

ХІІІ Всеукраїнський турнір юних географів у Харкові

Нещодавно команда «Екосіті» повернулася з чергових змагань. Але цього разу був не виступ агітбригади на екологічну тему, а інтелектуальний турнір.

З 23 по 27 жовтня у Харкові проходив ХІІІ Всеукраїнський турнір юних географів. Команда Флоринської ЗОШ І-ІІІ ступенів у складі: Кельман Андріанни, Костенюк Марії, Роскіш Ярослави та Рудь Інни представляла на турнірі не лише школу, але й Бершадський район та Вінницьку область. Адже ми були єдиною командою з Вінниччини.

Всеукраїнський турнір юних географів є командним змаганням з географії, який проводиться Міністерством освіти та науки України відповідно до Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри та конкурси. Турнір – це змагання у формі рольової гри, що сприяє набуттю умінь розв'язувати складні географічні проблеми, доповідати, формулювати твердження та захищати власну думку в наукових дискусіях.

У Турнірі цього року взяли участь 24 команди з Волинської, Вінницької, Житомирської, Івано-Франківської, Львівської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Одеської, Херсонської, Харківської, Чернівецької областей, Дніпра та Кропивницького, які складалися з 3, 4 або 5 учнів. Кожну команду очолює капітан, який є її офіційним представником. Команди виступають в таких ролях: Доповідач, Опонент, Рецензент та Спостерігач. Турнір проводиться за олімпійською системою у три етапи: чвертьфінал, півфінал та фінал. Учасники команд, які виступають в зазначених ролях на змаганнях, отримують індивідуальний рейтинг занакопичувальною системою. При оцінюванні Доповідача беруть до уваги наукову достовірність викладених фактів, повноту розкриття питання, вміння доповідати та звертати увагу слухачів на ключові моменти доповіді, вміння вести наукову дискусію, якість ілюстрування власної доповіді. При оцінюванні Опонента беруть до уваги коректність оцінки зробленої доповіді, повноту висвітлення як позитивних, так і негативних сторін доповіді, вміння вести наукову дискусію. При оцінюванні Рецензента беруть до уваги коректність оцінки доповіді і роботи Опонента вміння підтримувати наукову дискусію; оцінюється робота не тільки окремої людини, а команди, тому при виставленні оцінок враховується ступінь взаємодії між членами команди та активність усіх членів у ході дискусії.

 Команда «Екосіті» зіграла чотири гри з дванадцятьма командами, набравши 180,75 бала. До фінальних змагань нам не вистачило балів. Головне не перемога, а участь, як кажуть, та все ж хотілося потрапити до когорти найсильніших команд. У ході гри учасникам довелося дискутувати навколо таких понять як «урбанізація», «теорія нової урбаністики»,  «старіння нації», «міграційна криза у Європі». Жваво проходили дебати над питанням: «Чому американський демограф Ф. Ноутстейн вважає, що проблема старіння – це зовсім не проблема, а лише песимістичний погляд на найбільший тріумф людства.». Кожна команда готувала свій  проект на тему: «Історія розвитку засобів і способів орієнтування людини в просторі від знаходження найпростіших орієнтирів до використання GPS». Учасники турніру долучились навіть до розв’язку  внутрішніх політичних питань держави, коли необхідно було скласти  власну схему адміністративно -  територіального поділу України, який би забезпечив економічний розвиток регіонів в умовах децентралізації влади. Всього учасники турніру готували презентації, доповіді, опонування, рецензування з 20 питань.

Велика пророблена робота, підготовка до виступів і самі виступи дівчат, їх розкутість, вміння володіти аудиторією та бажання бути кращими, допомогли команді посісти четверте місце разом з кількома командами. Команда «Екосіті» отримала диплом лауреата турніру , диплом у фінальному етапі за командну гру, Інна Рудь, капітан команди, відзначена дипломом в особистій першості.

Змазання – змаганнями, але й про дозвілля забувати не потрібно.

Цікавими та змістовними були екскурсії найбільшим промисловим центром України. Адже Харків – не тільки центр промисловості, але й великий політичний, культурний, туристичний центр, колишня столиця України, де тісно переплітаються пам’ятки старовини і сучасні споруди. Ми побували на екскурсії у Харківському національному університеті ім. В. Н.Каразіна, одному з найстаріших університетів Східної Європи, який був відкритий у 1805 р. Прогулялися площею Свободи, яка є третьою за величиною площею Європи і сьомою у світі, незвичайної форми,  що нагадує хімічну реторту. Оригінальністю та красою вабить до себе екопарк Фельдмана на околиці міста зі своїми мешканцями, а бал хризантем завдяки першому снігові перетворився на танок зимових красунь.

Свої прагнення до гри, волю до нових перемог та представлення своєї школи, району, області ми не змогли б втілити в життя без спонсорів. Тому хочеться подякувати перш за все М. Краснєєву, директорові ДП «Бершадське лісове господарство» за надані кошти на поїздку до Харкова, В. Гаслу, керівнику АГРО-В СВГ с. Флорино та О.Гончаруку, приватному підприємцю. Щиро вдячні за допомогу в організації поїздки О. М. Тартачній, начальнику відділу освіти Бершадської РДА, В. Усатюку, директору Флоринської ЗОШ.                                                       

                                                          Ольга Макарчук, учитель географії Флоринської ЗОШ І-ІІІ ст., керівник команди

 

28.10.2017 | Aдмін | Читати далі

А у нас, у дитсадку!.. Музичні керівники зустрілись в Красносілці

31 жовтня 2017 року на базі ДНЗ «Ромашка» с.Красносілка відбулося районне методичне об’єднання для музичних керівників дошкільних закладів. Учасників методичного об’єднання привітала та побажала присутнім плідної праці Білоус Тетяна Леонідівна, завідуюча ДНЗ.

На даному методичному заході були присутні музичні керівники ДНЗ району. Поділилася власним досвідом роботи музичний керівник Зінькевич Людмила Дмитрівна.

Тема методичного об'єднання: "Використання інноваційних педагогічних технологій для музичного розвитку дошкільників у гуртковій роботі". Вихованці садочка потішили присутніх своїми талантами. Різноманітне використання ігрових елементів на музичних заняттях дає можливість залучити  до процесу всіх дітей. Елементи народності сприяють патріотичному вихованню  та становленню національної ідентичності навіть у такому ніжному віці.

Семінар пройшов у дружній атмосфері, гості залучались до виконання завдань, що дуже сподобалось малечі і дало гарний результат виховних завдань.

 

Наталія Свистун, методист РМК з дошкільної освіти

 

28.10.2017 | Aдмін | Читати далі

Районний тиждень екології та охорони природи 2017

З метою виховання в учнів екологічної культури і свідомості,  правильної поведінки в природі та відповідно до річного плану відділу освіти Бершадської РДА,  Бершадської СЮН в закладах освіти Бершадського району з 23 по 27 жовтня 2017 року проведено Тиждень екології та охорони природи. Підсумком  районного Тижня 27  жовтня 2017 року стали:

-      конкурс-захист  науково-дослідницьких робіт на тему « Пам’ятки  садово-паркового мистецтва нашого краю» ;

-       захист науково-дослідницьких робіт з лісової справи,

-      виставка «Творчість юних екологів – дослідників».

На районну  науково – практичну конференцію «Пам’ятки садово-паркового мистецтва нашого краю»  були представлені роботи  з 10 шкіл : Дяківської, Ставківської, Тирлівської ЗОШ І – ІІст., Війтівської,  Баланівської, Сумівської, Шляхівської, Яланецької, Бершадської  №1, 3 ЗОШ  І – ІІІ ст..

Кращими  визнано науково-дослідницькі роботи учнів Війтівської, Баланівської, Яланецької та Бершадської №3 ЗОШ І-ІІІ ст. Вони відзначалися  актуальністю, поєднанням емоційного та інтелектуального сприйняття природи з практичною природоохоронною діяльністю, а також рівнем підготовленості до захисту науково-дослідницької роботи  та оформленням науково-дослідницької роботи.

 Для висвітлення результатів  пошуково-дослідницьких робіт використані відеопрезентації учнями Баланівської, Війтівської, Яланецької, Бершадські №1,3 ЗОШ І-ІІІ ст., Ставківської, Тирлівської ЗОШ І-ІІ ст., розкладничка – Сумівської  ЗОШ І-ІІІ ст. Вироби на виставку  «Творчість юних екологів дослідників» представили – Баланівська, Бершадська № 1,3, Шляхівська ЗОШ І-ІІІ ст., Маньківська, Ставківська, Тирлівська, Малокиріївська, М’якохідська ЗОШ І-ІІ ст., плакати на екологічну тематику – Шляхівська школа. 

Учениця Сумівської  ЗОШ І – ІІІ ст.. представила на конкурс науково-дослідницьку роботу з основ лісового господарства, що відзначалась актуальністю досліджуваної проблеми, чіткою  схемою проведенних досліджень та їх  результатами.

 8 листопада 2017 року на обласному тижні екології наш район буде представляти   переможець районного конкурсу – учениця Війтівської  ЗОШ І-ІІІ ст. Лавренюк Марина (керівник Білозір Олена Петрівна).

Учасниками обласного етапу Всеукраїнського  зльоту учнівських лісництв 9 листопада 2017 року  стануть  юні лісівники Сумівської ЗОШ І-ІІІ ст.  Бажаємо перемоги нашим юним екологам!

 

 

Зоя Панченко, директор Бершадської  СЮН

28.10.2017 | Aдмін | Читати далі

А у нас, у дитсадку!.. Семінар завідуючих у Бирлівці

27 жовтня 2017 р. на базі ДНЗ «Веснянка» с.Бирлівка проведено семінар для завідуючих ДНЗ району. Тема семінару «Патріотичне виховання дошкільників в умовах сучасного ДНЗ».

Завідуюча закладу Галина Щерба провела для присутніх колег екскурсію-огляд території та групових кімнат. Голова сільської ради Алла Саковська поділилася своїми планами та задумами щодо покращення матеріально-технічної бази закладу, залучення додаткових коштів та повернення в село дітей, які відвідують міські ДНЗ.

Відповідно плану семінару присутні переглянули комплекси вправ ранкової гімнастики, заняття патріотичного спрямування у різних вікових групах. Музичний керівник закладу Лілія Коваль представила гурткову роботу з обдарованими дітьми та запропонувала переглянути музичну казку «Ріпка» та фрагмент зі свята до Дня козацтва.

Присутні завідуючі обговорили зміни в законі «Про освіту», що стосуються безпосередньо галузі дошкільної освіти.

На завершення семінару завідуюча подякувала всім учасникам за гарний настрій,  висловила побажання аби кожна родина, кожна дитина була здоровою, щасливою, зростала в казці та творила її сама. Гості подякували працівникам дитячого садочку за патріотичне виховання підростаючого покоління, прищеплення любові до України та рідного краю, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв та рідної мови.

 

Наталія Свистун, методист РМК з дошкільної освіти

28.10.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 «124» 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246
Всього новин: 1476