Життя позашкілля. «Молодь обирає здоров’я» - традиції станції натуралістів

З метою популяризації і пропаганди здорового способу життя, вдосконалення валеологічної  освіти, формування культури здоров’я у підростаючого покоління  в лютому місяці у навчальних закладах освіти Бершадського району проведено тиждень здорового способу життя «Молодь обирає здоров’я».

В рамках тижня  в навчальних закладах проведено такі заходи:

  • науково-практичні конференції, круглі столи «Здоров’я через освіту»;
  • захист учнівських проектів «Турбота про здоров’я  - обов’язок кожного»;
  • тренінги,виховні години, бесіди, спортивні змагання;
  • перегляди відеороликів, відеофільмів відповідної тематики,
  • тематичні виставки « Книги про здоров’я»,
  • конкурси плакатів, фотографій за темами: «Молодь за майбутнє без СНІДу», «Я обираю здоров’я», «Шлях до здоров’я».

Підсумком районного тижня  року стала науково-практична конференція «Здоров’я через освіту»  та  конкурс-захист учнівських науково-дослідницьких проектів «Турбота про здоров’я обов’язок кожного».

Розробили та представили  на районний конкурс  учнівські проекти «Турбота про здоров’я  - обов’язок кожного»  Берізкобершадська, Дяківська, Хмарівська,Тирлівська,  НВК «ЗНЗ  І-ІІ ст.- ДНЗ» с. Шумилів, Бершадська №1, Війтівська, Серединська,Чернятська ЗОШ І-ІІІ ст.

Кращими  були проектні роботи учнів  Шляхівської, Війтівської, Бершадської №1, Серединської, Дяківської ЗОШ. Захищаючи проекти учні  ділились  власним  досвідом та досвідом роботи школи щодо збереження здоров’я.

На районний конкурс  науково – дослідницькі  роботи подано з 11  шкіл району: Бершадської №2, Баланівської, Красносільської, П’ятківської, Сумівської, Устянської, Флоринської,Чернятської,  Шляхівської ЗОШ І-ІІІ ст.., Поташнянської,Тирлівської ЗОШ І-ІІ ст. Належною підготовкою, наявністю практичних досліджень, результатів анкетувань, вмінням висловити власне ставлення до теми дослідження, емоційністю вирізнялися виступи учнів Джулинської , П’ятківської, Сумівської, Кидрасівської ЗОШ.

У районному конкурсі фоторобіт взяли участь учні Берізкобершадської, Крушинівської, Малокиріївської, Хмарівської ЗОШ І-ІІ ст. Війтівської, Джулинської , Серединської, Тернівської,Устянської, Чернятської ЗОШ І-ІІІ ст.. Фотоколажі представили учні Поташнянської ЗОШ І-ІІ ст., П’ятківської, Устянської ЗОШ І-ІІІ ст., фотогазети -  учні Баланівської, Дяківської, Кидрасівської ЗОШ.  На фотороботах  представлені  яскраві моменти шкільного  життя: спортивні змагання, походи, активний відпочинок. Кращими є фотороботи учнів Джулинської, Чернятської, Крушинівської   ЗОШ ,  розкладничка  - учнів П’ятківської ЗОШ, фотогазета -  Баланівської ЗОШ.

У районному конкурсі плакатів та малюнків взяли участь : Березівська, Берізкобершадська, Дяківська, Кидрасівська, Кошаринецька, Крушинівська, Малокиріївська, Маньківська , Поташнянська, Тирлівська,Теофилівська, Хмарівська  ЗОШ І-ІІ ст.,  Війтівська, Джулинська, Лісничанська, Серединська, Тернівська, Устянська, Чернятська, Шляхівська ЗОШ І-ІІІ ст. Якісним художнім оформленням та позитивною  тематикою сюжету відзначалися плакати та малюнки учнів Берізкобершадської, Кидрасівської,Теофилівської, Тирлівської, Хмарівської ЗОШ І-ІІ ст., Лісничанської, П’ятківської, Устянської ЗОШ І-ІІІ ст..

Представляли Бершадський район на обласному тижні здорового способу життя учениця Шляхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Козішкурт Марина та учениця Джулинської ЗОШ І-ІІІ ст. Герун Олександра.

Вітаємо переможця  обласної науково-практичної  конференції «Здоров’я через освіту» ученицю Джулинської ЗОШ І-ІІІ ст. Герун Олександру, яка посіла ІІ місце.

Вітаємо переможця обласного  конкурсу-захисту  учнівських науково-дослідницьких проектів «Турбота про здоров’я обов’язок кожного» ученицю Шляхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Козішкурт Марину , яка зайняла ІІІ місце.

Зоя Панченко, директор Бершадської СЮН

 

14.03.2017 | Aдмін | Читати далі

Проліски надії - проліски весни. Звітуємо мистецтвом!

Людина нібито не літає,
А крила має...
А крила має!..

Л. Костенко

Прийшов перший місяць весни – березень. Розтанув сніг, побігли ручаї талої води… І хоч погода ще не стала, то сонцем пестить, то вітром січе, але все одно всюди відчувається весна!  Прозорим блакитним небом пливуть хмари. Повеселіли птахи. Перша зелень несміливої травички так радує серце – весна прийшла! А на освітянській ниві – перші врожаї, відбувся зональний етап  фестивалю учнівської та вчительської творчості «Проліски надії»!

Цьогоріч звітний концерт пройшов під  девізом «Україна у нас одна!». Чотирнадцять різних за жанром та однакових за високим рівнем виконавської майстерності номерів – результат конкурсного відбору –  представляли мистецькі досягнення освітян району.  

Народні переливи у виконанні гурту «Щедрограй»,  ансамблю «Жайвір» Баланівської школи, ансамблю народних інструментів з Війтівки, таночок хореографічного колективу Устянської школи – ось воно міцне коріння українського народу!

Новими, сучасними  і в той же час автентичними мотивами  дивували гурт «Оберіг» Бершадської школи №1 та ансамбль «Любава» Бершадської школи №3.  Динамічні танці, сучасна хореографія, яскраві костюми, масовість – ось чим вразили глядача танцювальні колективи «Мрія» Будинку культури та «Міраж» Будинку дитячої творчості.

Бершадський район презентував також і два хорових колективи: вчительський хор Флоринської школи та учнівський Бершадської школи №1, що став відкриттям цього року.  Ансамбль учителів музичного мистецтва зачарував акапельним виконанням народної пісні «Світи, місяченьку». А чоловічий ансамбль  учителів та учнів Флоринської ЗОШ І-ІІІ ст. представив пісню «Їхали козаки полем» у сучасній обробці. Ніжними голосами чарувало і дарувало надію тріо учителів з Бершадської школи №3.

Фахове журі на чолі з директором Вінницького обласного будинку культури учителя Мельник Тетяною Іванівною на достойному рівні оцінили  виступи освітян, відмітили високу сценічну культуру та зростаючий з року в рік професіоналізм  учасників концерту.

Кращі виконавці, що будуть визначені за рішенням журі,  представлятимуть район  у квітні місяці  на підсумковому гала-концерті у м. Вінниця.

 

Оксана Когут, методист РМК

13.03.2017 | Aдмін | Читати далі

Шевченкові дні

Україна – Шевченко…  Шевченко – Україна… Геній і пророк України.  Поезію Тараса Шевченка перекладено більш ніж ста мовами світу. Один із 300 кратерів Меркурія отримав ім’я Тараса Григоровича. Діаметр кратера Т. Г. Шевченко – 137 кілометрів. 1384 пам’ятники Кобзареві встановлено на території від Бразилії до Китаю. Більшість — 1256, розташовані на території України, майже півтори сотні розмістились у 35 країнах. Нині в Україні 164 населені пункти названі на честь Тараса Шевченка.

Український майстер Микола Сядристий створив найменшу у світі книжку "Кобзар", розміром трохи більше половини квадратного міліметра. Це майже у 19 разів менше від найменшої японської книги. Сторінки настільки тонкі, що перегортати їх можна лише кінчиком загостреного волоска. Зшито книгу павутинкою, а обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника.

Надзвичайно талановитий український поет і художник, прозаїк і етнограф, вільно оперував як українською, так і російською мовами, Тарас Григорович Шевченко, народився 9-го березня (за старим стилем 25-го лютого) 1814-го року в сім’ї кріпосного селянина, який мешкав у селі Моринці, Київської губернії, що нині є Черкаською областю. Не важко здогадатися, що за народженням він був таким же рабом, як і його батьки, які незабаром покинули його, залишивши цей світ на суд Божий.

Чи міг тоді хто передбачити, що ім’ям цього хлопчиська колись стануть називати кораблі, друкувати його зображення на державних грошових купюрах, поштових марках, ставити йому розкішні пам’ятники і численні меморіальні таблички, випускати на його честь ювілейні монети і засновувати всілякі премії? Але так вже влаштований цей грішний світ ...

Про його біографію написано немало і ми не будемо повторюватися про це. Зауважимо лише, що за своє коротке життя, а прожив він мало – всього 47 років і один день, Шевченко сповна наситився стражданнями, серед яких були і результати власних помилок, але він не міг не жадати того, до чого прагнемо всі ми - життя і свобода, самореалізація і благополуччя, мир і повага, прості людські цінності. Його творчість це його душа, в ньому він був чесний і добрий, ярий і затятий, він УКРАЇНЕЦЬ! З Днем народження, Тарасе!

 

09.03.2017 | Aдмін | Читати далі

Життя позашкілля. Семінар-практикум керівників гуртків оригамі

На виконання Плану роботи Департаменту освіти і науки Вінницької ОДА на 2017 рік,  1 березня 2017 року в місті Вінниця на базі обласного центру технічної творчості учнівської молоді   відбувся обласний семінар – практикум керівників гуртків оригамі на тему: «Шляхи формування ключових компетентностей на основі творчого й оптимального використання інноваційних педагогічних технологій». Згідно програми в семінарі взяли участь керівники гуртків Бершадської районної станції юних техніків Бабій-Парахонич Олена Олександрівна та Подосовська Ірина Олександрівна. Учасники семінару мали змогу ознайомитись з досвідом роботи керівника гуртка виготовлення сувенір - Бабій-Парахонич О.О., та взяти участь у майстер-класі на тему: «Виготовлення святкового кошика з квітами в техніці гофрування», підготовленого  керівником гуртка оригамі Подосовською І.О. 

09.03.2017 | Aдмін | Читати далі

Соціалізація – основа успішного розвитку особистості. Семінар початківців у Маньківській ЗОШ І-ІІ ступенів

Особистість є причиною і наслідком усіх змін у суспільстві. Вона водночас виступає об'єктом і суб'єктом соціальних відносин, соціального розвитку. Перше обумовлено прагненням бути належним до соціуму, а друге –  прагненням активно взаємодіяти з ним, змінювати його у відповідності до своїх уявлень шляхом виявлення творчої індивідуальності в процесі опанування соціальних норм і функцій, здійснення різноманітних видів діяльності.

На початку  березня  на базі Маньківської ЗОШ  І-ІІ ст. відбувся семінар-тренінг з вчителями початкових класів на тему: «Модернізація початкової освіти. Соціалізація – основа успішного розвитку особистості».

Під час роботи семінару висвітлювалися питання роботи кафедри вчителів початкових класів (заступник директора з навчально-виховної роботи Лазарєва С.І.), проведено тренінг «Модернізація початкової освіти. Соціалізація – основа успішного розвитку особистості» (учитель початкових класів, спеціаліст вищої категорії  Череушенко Т.Т.) та годину класного керівника «Педагогіка театру. Фрагмент. «Чи є вихід із сміттєвого лабіринту?» (учитель початкових класів,спеціаліст вищої категорії  Череушенко Т.Т.). Учителі початкових класів школи показали свою роботу. Учасники семінару-тренінгу, члени методичного об’єднання учителів початкових класів,  підтримали клопотання адміністрації Маньківської ЗОШ І-ІІ ступенів щодо присвоєння звання учитель – методист Череушенко Т.Т. Семінар – тренінг пройшов на високому методичному рівні.

Галина Савчук, методист РМК

09.03.2017 | Aдмін | Читати далі

Крокуємо до майстерності. Школа молодого учителя математики в Бершадській ЗОШ №2

«Немає такої професії, в якій людина не змогла б дістатися вершин майстерності», - вкотре переконалися молоді педагоги Бершадщини. Ці слова В.Сухомлинського підтвердила своєю працею вчитель математики Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Кушнір Людмила Семенівна, яка є керівником школи молодого вчителя. Саме на базі цієї школи відбулося засідання молодих педагогів району.

Досвідчений педагог навчала моделювати сучасний урок, застосовуючи традиційні та інноваційні підходи. Провела педагогічний тренінг «Я крокую до майстерності», а також запросила на урок у 5 класі на тему «Звичайні дроби». Діти подорожували сторінками життя та творчості Тараса Шевченка, а ми, молоді педагоги, практично бачили, як на уроці реалізуються ідеї гуманізації та гуманітаризації навчального процесу, як напередодні Шевченківських днів використовується виховний потенціал уроку.

Також у ході семінару Людмила Семенівна показала реалізацію особистісно-орієнтованого навчання, підготувавши з учнями проект до міжнародного дня математики «Математика – цариця прекрасного».

Методист районного методичного кабінету Криворука Людмила Василівна навчала нас аналізувати урок, виділяючи основні етапи, бачити поєднання різних підходів та методик. Також вона звернула увагу на нові акценти у викладанні математики згідно з новим Державним стандартом освіти та компетентнісним підходом до вивчення математики.

Ми, молоді педагоги, маємо на кого рівнятися, і щоразу ставати на крок компетентнішими. Вчимося бути «майстрами, поетами, художниками у справі, яку любимо». Так сказав великий педагог В.Сухомлинський. Для нас це вершина, до якої ми будемо прагнути, йдучи щоденною працею.

                                                         

 

   Вікторія Херсонюк, учитель математики Джулинської ЗОШ І-ІІІ ступенів

 

09.03.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 «120» 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207
Всього новин: 1238