Всеукраїнське опитування за методологією TALIS

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України «Про проведення моніторингового дослідження» № 1/9-64 від 07.02.2017 Українська асоціація дослідників освіти  розпочала проведення Всеукраїнського моніторингового опитування директорів та вчителів загальноосвітніх навчальних закладів щодо викладання та навчання.

Опитування  проводиться у школах, які відібрано на основі випадкової науково обґрунтованої вибірки. Даним дослідженням планується репрезентативно охопити 4000 вчителів та 200 директорів з 200 шкіл усіх регіонів України.

 До  даної вибірки потрапила  Шляхівська ЗОШ І-ІІІ ступенів, одна зі шкіл нашого району.  За підтримки Департаменту освіти і науки Вінницької обласної державної адміністрації, Комунального вищого навчального закладу     «Вінницька академія неперервної  освіти» 11 травня 2017 року  на базі Шляхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів  Українська асоціація дослідників провела Всеукраїнське моніторингове опитування директора та вчителів школи.

Метою опитування було вивчення особливостей професійної діяльності керівника школи та вчителів. Результати дослідження сприятимуть виробленню рекомендацій, спрямованих на покращення загальної ситуації у сфері освіти.

Опитування здійснювалося з використанням анкети міжнародного порівняльного дослідження TALIS (Teachingand Learning International Survey – Міжнародне опитування викладання та навчання ), що реалізується Організацією економічного співробітництва та розвитку.

Анкетування проведено серед вчителів, які працюють в 5 – 9 класах.

Після завершення опитування, школі було вручено сертифікат учасника Міжнародного опитування викладання та навчання.

 

14.05.2017 | Aдмін | Читати далі

Визначні дати: Всесвітній день медичної сестри

12 травня відзначається Всесвітній день медичної сестри. Хоча фактично святу вже більше ста років, офіційно воно було засновано тільки в 1971 році. День медичної сестри відзначається з моменту об’єднання сестер милосердя з 141 країни  світу в професійну громадську організацію - міжнародну раду медичних сестер.

Вперше служба сестер милосердя була організована під час Кримської війни англійкою Флоренс Найнтінгейл (12.05.1820 – 13.08.1910). Всесвітній день медичних сестер, за рішенням Міжнародної організації Червоного Хреста, відзначається в честь англійської медсестри  у день її народження – 12 травня.  І в мирний, і у воєнний час пані Найтінгейл продемонструвала високі зразки милосердя, співчуття, доброти. Її самовідданість у порятунку поранених співвітчизників під час Кримської війни викликала захоплення і була гідно оцінена королевою Великобританії Вікторією, котра подарувала їй діамантову брошку з написом «Блажен хто милостивий». До речі, у Лондоні милосердній Флоренс було споруджено пам’ятник, а її зображення зі світильником у руках (як це було у військовому лазареті) можна побачити на зворотному боці 10-фунтової англійської банкноти. На честь Ф.Найтінгейл випущено також пам’ятну медаль, якою нагороджують найкращих медичних сестер в Англії і США.

За ініціативи Міністерства охорони здоров’я України та Асоціації медичних сестер, починаючи з 1997 року, в Україні 12 травня теж відзначається Всесвітній день медичної сестри. Міжнародний Комітет Червоного Хреста присуджує до 50 медалей імені Флоренс Найтінгейл один раз на два роки. За особливі заслуги такою медаллю нагороджені й 17 українських патронажних сестер Червоного Хреста.

Медик – одна з найгуманніших професій на землі, але серед медиків найлюдяніша, найпочесніша та подеколи найважча професія – медична сестра. У всі часи медичні сестри є зосередженням милосердя, їх так і називають – сестри милосердя. І, мабуть, не випадково, що важка місія медичної сестри здебільшого лягає на тендітні жіночі плечі. Бо саме жіноче чутливе серце, добрі руки та велике терпіння так необхідні у цій професії.

Зі святом вас, дорогі медичні сестри, що невтомно доглядають учнів та вихованців  у закладах освіти нашого району!

 

 

12.05.2017 | Aдмін | Читати далі

І знову працюємо з репозитарієм

Загальноосвітні навчальні заклади продовжують  роботу із  замовленням підручників для учнів 9 класу.

В цьому році вперше відповідальність за замовлення покладено на керівників закладів освіти.   Школи через Репозитарій формують замовлення на підставі раніше зробленого відбору, визначають авторів, проставляють кількість відповідно до найбільшого прогнозованого контингенту учнів за 5 років ( фактичний 8,7,6,5,4 класи). Одне замовлення з печаткою та підписом директора надсилають до районного методичного кабінету, друге-через відділення зв’язку до Інституту  модернізації змісту освіти. Підручники для 9 класу друкуватимуться на 10 років використання.  

              Валентина Куцак , методист РМК

10.05.2017 | Aдмін | Читати далі

День пам'яті та примирення. День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Ніхто не забутий;

На попіл ніхто не згорів:

Солдатські портрети на вишитих крилах пливуть.

І доки є пам'ять в людей і живуть матері,

Допоки й сини, що спіткнулись об кулі, живуть.

 

Минулого  року у нашій державі вперше запровадили традицію відзначення 8 травня як дня, коли власне капітулювала нацистська Німеччина. Цей день визначений Указом Президента як День пам'яті та примирення.  Зважаючи на масштаб втрат, яких завдала Друга світова війна Україні (від 8 до 10 мільйонів вбитих), зважаючи на вклад українців у перемогу над нацизмом, які боролися з ним в лавах Червоної армії, УПА, арміях союзників по антигітлерівській коаліції, цей день є даниною нашим предкам.

Новим символом пам'яті за загиблими став стилізований червоний мак. Червоний мак є традиційним українським символом, про який співалося в козацьких думах як про символ пролитої козацької крові. З іншого боку, червоний мак є європейським символом пам'яті жертв І та ІІ світової війни.

Ми пам'ятаємо, якою страшною трагедією для українців була Друга світова війна, пам'ятаємо, що ця трагедія була такою масштабною через те, що ми не мали своєї держави. Ми пам'ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями об'єднані нації, які не потакали йому, а дали рішучу відповідь.

Ми пам'ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам'ять робить нас сильнішими. Вона – запорука неминучості нашої перемоги сьогодні!

Історична довідка для небайдужих

Друга світова війна – глобальний військовий конфлікт в історії Землі та причина найбільших трагедій ХХ століття. У війні взяли участь 80% людства, бойові дії велися 2/3 існуючих на той момент держав. Війна розпочалася 1 вересня 1939 р. із вторгнення військ нацистської Німеччини до Польщі, а завершилася 2 вересня 1945 р. із беззастережною капітуляцією Японії. Під час війни були здійснені найбільші в історії злочини проти людства (зокрема Голокост), а також вперше і востаннє використана в бою атомна зброя. До армій ворогуючих сторін було залучено понад 110 млн солдат, загальні втрати військових та цивільного населення складають від 50 до 85 млн осіб. За результатами війни було створено ООН (Україна – один із засновників) та сформовано сучасну систему міжнародних відносин.

Шлях до початку війни був відкритий Пактом Молотова-Ріббентропа 23 серпня 1939 р. Згідно із таємним протоколом до нього, нацисти та комуністи ділили Східну Європу на зони інтересів. Внаслідок цих домовленостей Третій Райх отримав можливість безперешкодного вторгнення в Польщу, СРСР в підсумку розширився за рахунок Західної Білорусі та Західної України, Бессарабії з Буковиною, трьох країн Балтії, а також частини Фінляндії.

Український вимір ІІ світової війни не обмежувався лише боротьбою Вермахту та Радянської армії на українській території, як це традиційно подає (пост)радянська історіографія. Насправді ж в рамках Другої світової в Україні велася не одна, а кілька воєн: 1) німецько-польська війна 1939–1945 рр. (у 1939 р. регулярна, а потім – підпільна); 2) польсько-радянська війна 1939 р. (неоголошена, відома як «Визвольний похід в Західну Україну»); 3) радянсько-румунська війна 1940–1945 рр. (спочатку неоголошена – радянське вторгнення в Бессарабію та Буковину у 1940 р., потім регулярна та підпільна – частина німецько-радянської війни); 4) німецько-радянська війна 1941–1945 рр. (регулярна та підпільна, теж відома як «Велика Вітчизняна»); 5) німецько-українська війна 1941–1944 рр. (підпільна); 6) радянсько-угорська війна 1941–1945 рр. (регулярна та підпільна, частина німецько-радянської); 7) польсько-українська війна 1942–1947 рр. (підпільна) та 8) радянсько-українська війна 1939–1954 рр. (підпільна). Усі ці конфлікти мають безпосередній стосунок до Другої світової війни, оскільки були спровоковані нею, ставши її відгалуженнями та продовженням. Також до українського виміру війни входить участь українців в бойових діях поза Україною (наприклад у радянсько-фінській «Зимовій війні» 1939–1940 рр.) та у складі іноземних армій. Безпосередньо перед початком ІІ світової війни мала місце угорсько-українська війна 1939 р. (регулярна та підпільна), що вибухнула внаслідок проголошення незалежності Карпатської України.

Друга світова війна для України розпочалася 1 вересня 1939 р. із німецьким вторгненням в Польщу. 110-120 тис. українців у лавах Війська Польського розпочали світову боротьбу проти нацизму, 8 тис. з них загинуло протягом місяця війни. Також 1 вересня Люфтваффе бомбардувало Львів та інші західноукраїнські міста, що перебували у складі Польщі. Між 12 та 22 вересня Львів пережив подвійну облогу із заходу нацистськими військами, із сходу – радянськими.

СРСР вступив в Другу світову війну 17 вересня 1939 р. на боці нацистської Німеччини. В цей день радянські війська вступили в Польщу на допомогу німецьким та окупували Західну Україну та Західну Білорусь. Протягом двох років Москва була союзницею Берліна, що у 1940 р. ледь не призвело до війни Великої Британії та Франції проти СРСР.

Нацистсько-комуністичний союз був зруйнований 22 червня 1941 р. із німецьким вторгненням в СРСР. Протягом року з початку німецько-радянської війни Україна була окупована військами Третього Райху, вигнання нацистів розпочалося восени 1943 р. і завершилося наприкінці 1944 р. Український напрям був головним на Східному фронті: тут діяло від 50 до 75% всіх дивізій Вермахту і половина всіх радянських сил.

Нацистський окупаційний режим в Україні був одним з найжорстокіших в світі. Безпосередньо своїми руками або із залученням «добровільних помічників» з числа місцевого населення нацисти знищили 1,5 млн український євреїв та 20 тис. ромів.

Але якщо злочини проти людяності Третього Райху більш досліджені, то засудження злочинів комуністичного режиму ще триває. Найбільш відомими з них є Катинський розстріл, знищення політв’язнів у Західній Україні, підрив Дніпрогесу, використання в боях неозброєних селян – «чорної піхоти», депортації українців та інших народів, зокрема кримських татар.

Після перемоги над нацистською Німеччиною 8 травня 1945 р. СРСР приєднався до війни проти Японії. Беззастережна капітуляція Японії 2 вересня 1945 р. означала завершення ІІ світової війни, але окремі військові конфлікти, породжені нею, точилися ще декілька років. Організований спротив радянській владі на Західній Україні тривав до 1954 р., а окремі сутички – до 1960 р.

Україна зробила значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками Німеччини. На боці Об’єднаних Націй воювали українці у складі армій Великої Британії та Канади (45 тис. осіб), Польщі (120 тис.), СРСР (більше 6 млн), США (80 тис.) і Франції (6 тис.), а також визвольного руху в самій Україні (100 тис. в УПА) – разом 7 млн осіб. Понад 2,5 млн українців були нагороджені радянськими та західними медалями та орденами, більше 2 тис. стали Героями Радянського Союзу, з них 32 – двічі, а найкращий ас союзної авіації Іван Кожедуб – тричі.  

Для України ІІ світова війна – національна трагедія, під час якої українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі інтереси і вбивати інших українців. За Україну воювали дві тоталітарні системи, що однаково не рахувалися з ціною людського життя. Кожна сторона протистояння на українських землях намагалася продемонструвати свою прихильність до українства, але єдиним справді українським суб’єктом у роки війни був визвольний рух – передовсім, Українська повстанська армія.

З різних причин на німецькому боці воювало до 250 тис. українців та до 50 тис. було мобілізовано до армій союзників Третього Райху.

Україна понесла надзвичайні втрати внаслідок війни. Україна понесла надзвичайні втрати внаслідок війни. Під час бойових дій та в полоні загинуло 3-4 млн військових і підпільників, понад 5 млн цивільних загинуло через окупаційний терор та голод в тилу, до 5 мільйонів жителів були евакуйовані або примусово вивезені до Росії та Німеччини, значна частина з яких не повернулася. Загалом безповоротні втрати України (українців та інших народів) склали 8-10 млн осіб. Матеріальні збитки становили 285 млрд тогочасних рублів. Внаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок, 5,6 тис. мостів, 28 тис. сіл, 300 тис. господарств.

Пам'ятаємо! Перемагаємо!

 

09.05.2017 | Aдмін | Читати далі

Школі - новий автобус

5 травня у Флоринській ЗОШ І-ІІІ ступеня відбулася радісна подія – шкільній родині вручено нового шкільного автобуса.

Привітати педагогічний та учнівський колективи і вручити новий транспорт приїхали голова райдержадміністрації Іван Стефанцов, голова районної ради Михайло Бурлака, начальник відділу освіти, фізичної культури  та спорту Оксана Тартачна, Флоринський сільський голова Сергій Рожкевич.

Привітавши школярів та вчителів з цією знаковою подією керівники району підкреслили, що влада не повинна бути осторонь потреб підростаючого покоління, тому головне завдання громади – створити сприятливі умови для навчально-виховного процесу.

Від імені всієї шкільної родини директор школи Василь Усатюк. подякував за такий подарунок. Гостям заходу вручено запашні короваї та квіти найменшими пасажирами – учнями 1-4 класів.

Автобус придбаний у рамках програми "Шкільний автобус" на умовах співфінансування з державного та місцевого бюджетів.                                                                                   Бажаємо школярам Флоринської школи легкої та цікавої дороги до знань та у житті!

 

09.05.2017 | Aдмін | Читати далі

Втретє "Джура" запалює ватру!

Гей, козаче – козаченько,

Тай хоробре серденько,

Ой, міцні в нього руки –

Ворогам для науки!

28 квітня 2017 року на центральному стадіоні «Колос» м. Бершаді відбувся районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), у якому взяли участь 19 роїв із 19 загальноосвітніх шкіл району. Юнаки та дівчата випробували свої сили у військово-спортивних та туристично-спортивних змаганнях: «Впоряд» (стройова підготовка), туристично-спортивна «Смуга перешкод», стрільба з пневматичної гвинтівки, «Перетягування линви», «Рятівник» (змагання з надання першої долікарської допомоги та елементи рятувальних робіт), а також у конкурсах: гра «Відун» (інтелектуальні змагання із знань історії України: доби козаччини, українських військових формувань різних епох, сучасних Збройних Сил України), Ватра – представлення творчо-мистецького звіту рою (мистецька композиція), Бівак (таборування).

Традиційно на святі були присутні почесні гості та представники влади: начальник відділу освіти, фізичної культури та спорту Тартачна О.М., перший заступник голови Бершадської РДА Ольшевський В.Є., голова громадської організації «Товариство сприяння обороні України» Красножон Михайло Сергійович.

 Кращими роями 2017 року були визнані:

  • І місце - рій «Отамани» (Шляхівська ЗОШ І-ІІІ ст.);
  • ІІ місце - рій «Устянська Січ» (Устянська ЗОш І-ІІІ ст.);
  • ІІІ місце - рій «ім..Юрія Коваленка» (Бершадська ЗОШ І-ІІІ ст №3.)

 Переможцями у семи видах змагань (конкурсах) стали:

«Стрільба»:

перше місце – рій: «Нащадки козацької слави» (Бершадська ЗОШ І-ІІІ ст. №1);

друге місце – рій «ім.. Юрія Коваленка» (Бершадська ЗОШ І-ІІІ ст.№3.);

третє місце – рій «Січові стрільці» (П’ятківська ЗОШ І-ІІІ ст.).

 «Ватра»:

перше місце – рій «Війтівчата» (Війтівська ЗОШ І-ІІІ ст.);

друге місце – рій «Отамани» (Шляхівська ЗОШ І-ІІІ ст.);

третє місце – рій «Нічна варта» (Баланівська ЗОШ І-ІІІ ст.).

 «Впоряд»:

перше місце – рій «Війтівчата» (Війтівська ЗОШ І-ІІІ ст.);

друге місце – рій «Устянська Січ» (Устянська ЗОШ І-ІІІ ст.);

третє місце – рій «Отамани» (Шляхівська ЗОШ І-ІІІ ст.).

 

 

«Перетягування линви»:

перше місце – рій «ім.. Юрія Коваленка» (Бершадська ЗОШ І-ІІІ ст.);

друге місце – рій «Золота Булава» (Тернівська ЗОШ І-ІІІ ст.);

третє місце – рій «Нічна варта» (Баланівська ЗОШ І-ІІІ ст.).

 «Рятівник»:

перше місце – рій «Отамани» (Шляхівська ЗОШ І-ІІІ ст.);

друге місце – рій «Нащадки козаків» (Лісничанська ЗОШ І-ІІІ ст.);

третє місце – рій «Нащадки Богуна» (Великокиріївська ЗОШ І-ІІІ ст.).

 «Відун»:

перше місце – рій «Срібні Яструби» (Флоринська ЗОШ І-ІІІ ст.);

друге місце – рій «Побратими» (Яланецька ЗОШ І-ІІІ ст.);

третє місце – рій «Гайдамаки» (Осіївська ЗОШ І-ІІІ ст.).

 «Смуга перешкод»:

перше місце – рій «Отамани» (Шляхівська ЗОШ І-ІІІ ст.);

друге місце – рій «Війтівчата» (Війтівська ЗОШ І-ІІІ ст.);

третє місце – рій «Січові стрільці» (П’ятківська ЗОШ І-ІІІ ст.).

 ІІІ районна гра «Сокіл»(«Джура») відбулася за фінансової підтримки заступника голови районної ради Сергія Васильовича Пересунька, депутата міської ради Охріменка Бориса Миколайовича та голови громадської організації «Товариство сприяння обороні України» Красножона Михайла Сергійовича.

Фактично Всеукраїнська гра «Сокіл» («Джура») вже переросла в Загальнодержавну систему національно-патріотичного виховання молодих українців, що формується на кращих традиціях козацько-лицарського виховання, героїчних прикладах Української армії від Запорозького Війська до сучасної Української армії. Формування громадянина – козака – свідомого українця, патріота, воїна, захисника, політика, адміністратора є одночасно і головним завданням гри, і завданням державної системи освіти, яка зобов’язана у процесі навчання виховати ефективного українця.

 Алла Олійник, методист РМК

 

05.05.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 «113» 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214
Всього новин: 1279