Чисто там, де не смітять…

Будинок дитячої творчості розташований в самому центрі нашого міста. Біля базару… Навесні всі садиби, подвірʼя та вулиці чепуряться – хочеться зустріти довгождану весну  чистими та ошатними  будинками, садками, вулицями. Чепуриться місто! Колектив БДТ  постійно підтримує прилеглу територію в належному стані, дбає,  щоб наше місто було гарне.   Шкода, що окремі жителі та гості Бершаді не цінують чужої праці та чистоти навколо себе.

Дуже сподіваємося, що наша Бершадь  буде зустрічати гостей та містян чистими та охайними вулицями, скверами та парком!..

 

Юрій Баранов, директор Будинку дитячої творчості

13.04.2018 | Aдмін | Читати далі

Екологічний двомісячник «Подільська весна - 2018». Освіта звітує

З метою створення сприятливих умов для життя, праці та відпочинку жителів району в екологічно чистому середовищі в закладах освіти Бершадщини проводиться екологічний двомісячник «Подільська весна – 2018», який розпочався  1 квітня і триватиме по 31 травня 2018 року.

Екологічний двомісячник має   на меті   здійснення за участю педагогічних та учнівських колективів, батьківської громадськості цілого ряду практичних заходів по поліпшенню стану довкілля, в тому числі:

- благоустрій і озеленення пришкільних територій, спортивних  майданчиків, впорядкування могил та пам’ятників загиблим воїнів та жертв голодомору;

-   впорядкування існуючих та створення нових парків, скверів та алей;

-   заліснення вирубок,галявин в лісах, берегів річок,ярів, балок та ін..;

-  впорядкування зон масового відпочинку, заповідних територій  і об’єктів природи, джерел грунтової води;

- здійснення профілактичних заходів по попередженню забрудження довкілля, ліквідації стихійних сміттєзвалищ;

- активна природоохоронна пропаганда  та екологічна просвіта серед населення( виступи агітколективів екологічного спрямування,  конкурси плакатів, малюнків).

Педагогічні та учнівські колективи освітніх закладів, працівники відділу освіти, фізичної культури та спорту, РМК активно включились в роботу по благоустрою територій навчальних закладів та  впорядкування приміських зон .

Станом на 13.04.2018 року , згідно поданих інформацій зі шкіл інформацій виконано такі обсяги робіт по благоустрою:

-  висаджено нові лісові насадження на площі – 1 га;

-  упорядковано територій скверів та парків -  -5,5 га;

-  квітників, газонів – 1 га:

-  висаджено дерев та кущів –410штук  і  710 штук відповідно;

-  прибрано доріг – 1000 тис.м.кв.;

-  вивезено сміття – 175 м3;

-  впорядковано дитячих та спортивних майданчиків – 3;

-  проведено круглих столів, конкурсів,  ековистав  - 18;

Всього прийняли участь в заходах по благоустрою  близько 1500  учнів та працівників навчальних закладів.

 

Зоя Панченко, директор СЮН

 

13.04.2018 | Aдмін | Читати далі

Знай наших! Чергова перемога у Вінниці!

Вітаємо переможців учнівського обласного літературно-краєзнавчого конкурсу «Золота спадщина Поділля»:

-     Мураховську Олесю, ученицю 11 класу Яланецької ЗОШ І-ІІІ ступенів у номінації «Майстри подільського слова»;

-     Поливану Марину, ученицю 9 класу, Бирлівської ЗОШ І-ІІ ступенів у номінації «Цілющі джерела».

 

Зоя Панченко, директор СЮН

13.04.2018 | Aдмін | Читати далі

Семінар учителів фізичної культури у Флоринській школі

11 квітня 2018 року на базі Флоринської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум для вчителів фізичної культури: «Сучасний підхід до проведення уроків фізичної культури з метою поліпшення здоров’я та вдосконалення фізичної підготовки учнів». 34 учителя фізичної культури були присутні

Розпочався семінар з ранкової щоденної руханки учнів початкової школи. Далі виступила керівник районного методичного об’єднання учителів фізичної культури Сировець Наталя Володимирівна, яка ознайомила учителів фізичної культури з новинками Нової української школи та обов’язкової сертифікації учителів.

Під час практичного блоку семінару учасники переглянули урок-гру з елементами нестандартного підходу учителя Кісик Ольги Григорівни «Подорож до лісу» у 4 класі, де мали змогу побачити особливості застосування гри під час виконання різних фізичних вправ. Також було відвідано урок учителя фізичної культури Ківака Володимира Володимировича у 6 класі «Ознайомлення з технікою передачі М’яча зверху та знизу. Двостороння гра у волейбол». Урок проведено на високому рівні, учні показали гарну підготовку та майстерність гри у волейбол.

Третім етапом районного семінару з фізичної культури у було проведення майстер-класу учителями Флоринської ЗОШ І-ІІІ ст. «Гра у волейбол» з учителями фізичної культури району.

Учасники семінару високо оцінили рівень фахової підготовки педагогів та фізичної підготовленості учнів Флоринської ЗОШ І-ІІІ ст..

 Алла Олійник, методист РМК

 

13.04.2018 | Aдмін | Читати далі

Державна підсумкова атестація у початковій школі в 2017/2018 навчальному році проводиться з двох предметів

Державна підсумкова атестація (ДПА) у початковій школі в 2017/2018 навчальному році проводиться відповідно до Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, листа МОН «Щодо проведення державної підсумкової атестації у закладах загальної середньої освіти у 2017/2018 навчальному році» № 1/9-185 від 27 березня 2018 року та листа МОН «Про організоване завершення 2017/2018 н. р. та особливості проведення ДПА у закладах загальної середньої освіти» №1/9-66 від 31 січня 2018 року.

Заклади загальної середньої освіти самостійно визначають строки проведення державної підсумкової атестації, свята «Останній дзвоник» та випускних вечорів.

ДПА здобувачів початкової освіти здійснюється з метою внутрішнього моніторингу якості освіти у формі підсумкових контрольних робіт з двох предметів: української мови (передбачає оцінювання результатів навчання з української мови та читання) і математики. Для проведення ДПА в закладі освіти використовуються єдині завдання, які укладають вчителі закладу освіти, відповідно до затверджених Міністерством орієнтовних вимог до змісту атестаційних завдань і затверджує керівник закладу освіти.

ДПА з української мови учнів, які почали вивчати її в поточному навчальному році, здійснюється за бажанням батьків (одного із батьків) або їх законних представників.

У закладах загальної середньої освіти з навчанням або вивченням мов національних меншин учні можуть додатково проходити ДПА з третього предмета: мови національної меншини. Рішення про проведення ДПА з мови національної меншини приймається педагогічною радою на підставі письмових звернень батьків (одного із батьків) або їх законних представників і затверджується наказом керівника закладу освіти.

Результати ДПА не враховуються при виставленні річних оцінок з предметів, з яких учень (вихованець) проходив атестацію; оцінки за ДПА виставляються в Класному журналі у колонку з написом "ДПА" без зазначення дати після колонки з написом "Річна" та у табелі навчальних досягнень.

 

Галина Савчук, методист РМК

11.04.2018 | Aдмін | Читати далі

У перших класах має бути організовано вісім навчальних осередків

У перших класах, що з 1 вересня 2018 року навчатимуться за новим стандартом початкової школи, має бути організовано 8 навчальних осередків, а їх створення підтримає держава спеціальною субвенцією майже в 1 мільярд гривень. Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час освітньої панелі розширеної Урядової наради у місті Вінниці.

Яким чином має бути влаштований новий освітній простір у Новій українській школі, МОН прописало у спеціальних методичних рекомендаціях  для керівників шкіл.

Зокрема, має бути таких 8 навчальних осередків:

-    Навчально-пізнавальної діяльності (з партами/столами)

-  Змінні тематичні осередки (дошки/фліп-чарти/стенди для діаграм з ключовими ідеями);

-    Гри (настільні ігри, інвентар для рухливих ігор);

-   Художньо-творчої діяльності (полички для зберігання приладдя та стенд для змінної виставки дитячих робіт);

- Куточок живої природи для проведення дослідів (пророщування зерна, спостереження та догляд за рослинами, акваріум);

-   Відпочинку (з килимом для сидіння та гри, стільцями, кріслами-пуфами, подушками з м’яким покриттям);

-   Дитяча класна бібліотечка;

-  Осередок вчителя (стіл, стілець, комп’ютер, полиці/ящики, шафи для зберігання дидактичного матеріалу тощо).

«Також у цих рекомендаціях є застереження щодо безпеки, зовнішнього вигляду та мобільності обладнання. Парти мають бути нормального, не виїдаючого очі кольору, легкі та мобільні для роботи дітей у групах, не травматичні тощо», – підкреслила Лілія Гриневич. Вона наголосила, що створення умов для навчання дітей – основне повноваження місцевих органів влади, але держава підтримає їх на цьому шляху.

«Днями Уряд прийняв постанову, що регулює використання освітньої субвенції на Нову українську школу. 998,7 млн, тобто майже мільярд гривень, з цієї субвенції піде саме на створення нового освітнього простору. Постановою передбачено, що 40% цієї суми піде на закупівлю дидактичних матеріалів для 1-го класу. Ще 40% коштів буде спрямовано на закупівлю сучасних меблів для початкових класів НУШ. Та 20% субвенції має бути використано на закупівлю комп’ютерного обладнання для початкових класів НУШ», – нагадала Міністр.

У межах Урядової наради  МОН також влаштував наочну виставку сучасного обладнання для початкової школи, щоб представники місцевих органів влади, яким належить використати державну субвенцію, зрозуміли, як має виглядати клас нової школи. Фото з виставки можна переглянути за посиланням https://mon.gov.ua/ua/ mediagallery/vinnicya.

Ще однією ґрунтовною підтримкою має стати домовленість між МОН та компанією ЛЕГО. Як відомо, компанія підписала з Міністерством меморандум, яким зголосилася забезпечити усі перші класи, що навчатимуться з 1 вересня 2018 року, наборами «6 цеглинок» на кожного учня-першокласника та наборами «LEGO Play Box» на кожен 1-й клас.

«Головна передумова успіху реформи – це продуктивна, партнерська співпраця між нами, між Урядом та місцевою владою. Кожен із нас має зробити свій значний шматок роботи, без якого якісні зміни не відбудуться», – наголосила Лілія Гриневич.

Галина Савчук, методист РМК

11.04.2018 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 «11» 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174
Всього новин: 1044