Визначні дати: Міжнародний день дитячої книги

Славетний казкар Ганс Крістіан Андерсен народився 1805 року в Данії, у маленькому місті Однесе, на острові Фюн. Бідна малесенька комірка, заставлена верстатами та різним інструментом шевця-батька. Під вікном горища, на ринві, ящик з землею, - там ростуть цибуля та петрушка, - оце й увесь город матері. Біля хатинки один кущик агрусу – садок для хлопчика Ганса, що дивиться то гостро спостережливими, жвавими, то задумливими, мрійними очима на навколишній світ.

Він ріс мрійливим ласкавим хлопцем. Йому здавалося – всі його люблять. Та поки що так і було. Ганс часто бігав до стареньких бабусь, які доживали свій вік у притулку для бідних – “богадільні”, і вони розповідали йому безліч народних казок та різних історій, а потім він і сам починав їх розповідати те самісіньке, тільки додаючи багато свого.

Твори Андерсена, особливо його прекрасні казки, перекладались різними мовами, про нього заговорили і в Франції, і в Англії, і в Німеччині, а в Данії ще довгий час не визнавали уже відомого казкаря і продовжували його “повчати”.

Популярність Андерсена росла з кожним роком в усіх шарах народу. Особливо любили свого казкаря діти. Часто, побачивши його високу, худу, незграбну постать, діти підбігали і віталися з ним. Якось одна жінка зробила зауваження своєму синові: “Як ти насмілився заговорити з чужою людиною?” А хлопчик відповів: “Та це ж не чужий, це Андерсен, його всі хлоп’ята знають”.

Дитячі книги - це не тільки література, коли всім смішно, кумедно або забавно, і не коли все просто і наочно, яскраво і привертає увагу, а коли за допомогою художніх образів, зрозумілих дітям, розповідається про життя, тобто в правильній дитячій літературі перед нами, перш за все, постає яскрава картина світу в різних життєвих ситуаціях.

Починаючи з 1967 року з ініціативи і за рішенням Міжнародної ради з дитячої книги (IBBУ) 2 квітня, в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена, весь світ відзначає Міжнародний день дитячої книги, підкреслюючи тим самим важливу роль дитячої книги у формуванні духовного і інтелектуального обличчя нових поколінь Землі.

Традиційно ця секція запрошує популярного письменника написати Посланння дітям всього світу і відомого художника для створення до Міжнародного дня дитячої книги свого оригінального плакату.

Ганс Християн Андерсен був неперевершеним казкарем, проте Андерсен не писав тільки для дітей. Він хотів, щоб його казки читали і дорослі. Ганс Християн  злився, коли йогоназивали дитячим казкарем і говорив, що пише казки як для дітей, так і для дорослих. З цієї ж причини він наказав, щоб на його пам’ятнику, де спочатку казкаря повинні були оточувати діти, не було жодної дитини.  Письменник-казкар говорив, що життя його схоже на казку. Але хіба це дивно, що його, доброго і сердечного, любили люди, що він досяг пошани і слави, і ця пошана і слава живуть і житимуть ще довгі-довгі роки!

 

 

02.04.2017 | Aдмін | Читати далі

Статут - регламентація діяльності навчального закладу

28 березня на базі методичного кабінету засідала творча група  працівників освіти з метою вироблення рекомендацій до написання статутів загальноосвітніх закладів району. Статут –  це написаний звід правил, що визначають устрій і діяльність будь-яких організацій.  У всьому світі з давніх часів навчальні заклади установлюють свої Статути, що регламентують роботу цих установ. Статут школи чітко розписує вимоги до навчального плану, права та обов'язки учнів, вчителів, керівників школи, прописуються особливості, що притаманні даному навчальному закладу у межах чинного законодавства.

Беручи до уваги реорганізацію відділу освіти у відділ освіти, фізичної культури і спорту, відповідно до Закону України «Про освіту», "Про загальну середню освіту", інші нормативно-правові акти, опираючись на Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затверджене Постановою КМУ   від 27 серпня 2010 р. N 778, враховуючи  досвід роботи та управлінської діяльності, члени творчої групи  серед яких директори шкіл, працівники методичного кабінету та відділу освіти  виробили примірний Статут навчального закладу.  Цей зразок буде представлено  для обговорення та подальшого використання в роботі на нараді  заступників директорів  шкіл з навчально-виховної роботи.

 

 

 

29.03.2017 | Aдмін | Читати далі

А у нас, у дитсадку!..

Днями у дошкільному навчальному закладі «Сонечко» м.Бершаді відбувся районний семінар завідуючих та методистів на тему «Економічне виховання дітей дошкільного віку».

У рамках зустрічі було показано комплекси ранкових гімнастик із використанням сучасних здоров’язберігаючих технологій та атрибутів ( інструктор з фізичного виховання Олексієнко Г.П.):

-   на гімнастичних лавах «Подорож по морю»;

-   виконання вправ з елементами «Кунг-фу»;

-   ритмічна гімнастика зі стрічками «Сонячні промінчики»;

-   комплекс вправ ранкової гімнастики за методикою Єфіменка.

Завідуючі та методисти переглянули та проаналізували заняття у всіх вікових групах, зокрема « Подорож до магазину іграшок» (вих. Мочульська Н.О.),

-   «Паперова казка» (вих. Кундзич Н.В.),

-   «В гості до фермера» ( вих.Прищепа Л.М.),

-   «Юні бізнесмени» (вих. Руденька Н.П.),

-   «Цікаві перетворення» (вих. Шаповал Л.І.).

Розвагу економічного змісту «Веселий ярмарок» підготувала вихователь Шаповал Т.М. з дітьми старшої групи «Колосок».

Шляхом ігрових ситуацій, дослідів, пошуків діти дізнавалися як раціонально розподілити сімейний бюджет, які витрати є необхідними, як зекономити кошти, які є види грошей, як купувати і продавати, де зберігати кошти, як планувати витрати, ввели в словниковий запас нові терміни та словосполучення. А головне, на заняттях формувалася здатність до економічного мислення, розвиток здорових матеріальних потреб, умінь розпоряджатися грошима, виховувалися почуття і риси ефективного господаря.

Під час теоретичної частини завідуючі мали змогу обговорити дану проблему та поділилися досвідом реалізації економічного напряму виховання в своїх закладах.

Про використання даного напрямку в роботі з дошкільниками методист закладу Головченко Т.В. розповіла: «Оскільки економічне виховання - це не тільки ознайомлення дітей з грошима та економічними термінами, це, насамперед, виховання бережного ставлення до праці, результатів людської праці, речей, іграшок та інше. Так, у кожній групі встановлено ящики для збору дітьми та вихователями використаного паперу та полімерів. За зароблені кошти можемо придбати дітям нові іграшки, книги чи розмальовки. Минулого року після ремонтних робіт зібрали використані коробки, ящики з під-продуктів, та інший використаний папір, здали та придбали на 600 грн. на харчоблок клейонку, рушники та інше дрібне начиння».

Однією з програм, що сприяє набуттю дітьми навичок соціальної інтеграції у суспільстві, вихованню в них готовності до свідомої участі в товарно-грошових відносинах, є міжнародна програма соціально-фінансової грамотності дітей віком від 3 до 6 років «Афлатот». У 2012 р. проект «Формування соціально-фінансових навичок у дитячому середовищі Вінницької обласної молодіжної громадської організації «Школа рівних можливостей» став переможцем конкурсу соціально-культурних проектів Вінницької міської ради. Так, завдяки вінницьким педагогам Україна стала 92-ю зі 112 країн світу, а Вінниця – єдиним містом, де впроваджується ця програма. Із 2012 р. UNICEF  рекомендує включити ї як обов’язкову до системи освіти країн світу.

Наталія Свистун, методист РМК  з дошкільної освіти

29.03.2017 | Aдмін | Читати далі

Триває двомісячник благоустрою

На часі – весняний благоустрій. Всі ми хочемо бачити свій будинок,  подвір’я, своє рідне місто чистими, охайними та  затишними.  Враження про місто, районний центр,  починається  з його доріг та узбіч. А це багато в чому залежить від кожного із нас.

Працівники відділу освіти, централізованої бухгалтерії та  районного методичного кабінету на чолі з начальником відділу  Тартачною О.М.  вже традиційно виїхали на прибирання закріпленої ділянки – дороги Війтівка-Красносілка.

Роботи, більш ніж достатньо.  Після сніжної зими у лісосмугах «розцвіли підсніжники» - пакети побутового сміття різної давності раз по раз вигулькували обабіч дороги… Освітяни зібрали понад 80 мішків сміття. Сподіваємось, що ця робота виконана недарма. Наші узбіччя залишатимуться чистими і, при нагоді, зупинивши авто, жителі району та гості зможуть спокійно перепочити  у тіні дерев на шовковій траві!

 

29.03.2017 | Aдмін | Читати далі

А у нас, у дитсадку!..

Методичне об’єднання музичних керівників відбулось нещодавно на базі ДНЗ «Сонечко» м.Бершаді. Музичні керівники Наталія Вовченко та Олена Горбенко  провели з дітьми старшої та середньої групи тематичні заняття «На веснянім лузі», «Весняні наспіви».

Музичні керівник також є керівниками гуртків, що діють на базі дитячого садка. Вихованці театрального гуртка представили оперу «Лісова пригода», ансамбль «ДоМіСольки» виконали веснянку, акомпонуючи на дитячих музичних інструментах

Під час теоретичної частини керівник методичного об’єднання музичних керівників Грозенко С.М. пригадала сучасні вимоги щодо організації музичних занять. Присутні музичні керівники обмінялися досвідом щодо проведення в дошкільних навчальних закладах тематичних занять.

Музичні керівники ДНЗ «Сонечко», підводячи підсумки своєї роботи за рік запропонували своїм колегам переглянути авторську розвагу фольклорного спрямування «А вже весна, а вже красна…».

Наталія Свистун, методист РМК з дошкільної освіти

 

28.03.2017 | Aдмін | Читати далі

Шляхом поєднання технологій - до комунікаційних вмінь. Семінар учителів англійської мови в Усті

21 березня 2017 року проведено практичний районний семінар учителів англійської мови на базі Устянської ЗОШ І-ІІІ ступенів за темою «Формування комунікативних вмінь шляхом поєднання традиційних та інноваційних технологій». Традиційно захід розпочався з екскурсії по школі. Директор школи Гончарук Тетяна Дмитрівна ознайомила учителів району зі школою та досягненнями її педагогів.

Учителі англійської мови відвідали 2 уроки, які провели Хрол Олена Семенівна та Ґедзь Марія Яківна. На занятті у 10 класі з теми «Живопис», учителя Хрол Олени Семенівни, були використані традиційні та інноваційні методи навчання. Важливе значення на уроці відіграло ознайомлення учнів з творчістю англійських художників 18-го століття. Урок сподобався дітям та мав схвальні відгуки колег.

Урок англійської мови у 9 класі на тему« Подорож», учитель Ґедзь Марія Яківна, був насичений цікавими експрес-методами перевірки знань. Та головною метою такого заняття було розвиток навичок читання з метою розуміння основного змісту та повної інформації, розвивати мовну здогадку та мовленнєву реакцію учнів.

На завершення семінару педагоги проаналізували уроки англійської мови. Також було проведено засідання районного методичного об'єднання учителів англійської мови, на якому розглянуто методичні рекомендації щодо проведення державної підсумкової атестації з англійської мови у 2016-2017 навчальному році та підведені підсумки року англійської мови. 20 молодих педагогів району отримали сертифікати від Британської Ради та громадської ініціативи Go Global «Вчителі англійської мови-агенти змін».

Алла Олійник, методист РМК

 

28.03.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 «102» 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193
Всього новин: 1157