Вісті зі шкіл. Як зберігають здоров'я у Баланівській школі

5 грудня на базі Баланівської ЗОШ І-ІІІ ступенів  відбувся  районний  семінар вчителів основ здоров’я на тему «Нова українська школа. Формування соціальної компетентності для здоров’я і добробуту на уроках основ здоров’я». Метою семінару було вивчення досвіду роботи колективу з формування здорв'язберігаючих компетентностей та готовність до реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти. 

Директор школи Острук О.О. познайомив з роботою корекційно-розвиткової кімнати, де займаються діти з особливими потребами. Олександр Олексійович наголосив на важливості та незворотності впровадження інклюзивного навчання у загальноосвітніх школах.

Щиро поділилась  досвідом  роботи вчитель основ здоров’я  Ковальчук Таїса Тихонівна,  яка   провела   урок з елементами тренінгу у 6 класі на тему «Самооцінка і здоров'я. Поняття самооцінки. Види самооцінки. Формування адекватної  самооцінки»  та «Урок заради життя»  в рамках факультативу  у 10 класі  «Захисти себе від ВІЛ/СНІДу».  Розважально-конкурсна  програма під керівництвом педагога-організатора  Криворуцької  Лариси Тихонівни  «Подорож у країну здоров’я»  також залишила позитивні відчуття у всіх учасників семінару – педагогів та дітей.  Впевнені, що  результатом  таких  цікавих  уроків та масових заходів  будуть практичні уміння і навички учнів, які зуміють застосувати їх у повсякденному житті, полегшать адаптацію до нових життєвих обставин.

Учителі основ  здоров'я  району  дякують  колективу Баланівської школи І-ІІІ ст. за організацію районного семінару та  той  досвід роботи,  яким  щиро поділились.

 

 

 Оксана Вудвуд, голова РМО учителів основ  здоров'я

Ірина Романчук, методист РМК

 

 

11.12.2017 | Aдмін | Читати далі

Визначні дати: День прав людини

Історичний розвиток нашої цивілізації на всіх етапах свого становлення постійно стикалися з одними і тими ж питаннями, які надалі були окреслені і узагальнені в цілісне поняття - права людини. Це сталося з абсолютно природних міркувань, так як всілякі утиски одних людей іншими завжди викликали відповідну і таку ж типову ситуацію, коли розклад сил по тим чи іншим причинам змінювався, а суспільство все ж прагнуло до деякої стабільності. У пору згадати знамениті слова з біблійного Писання: «Що посіє людина, те й пожне».

У сучасному світі права людини стали кваліфікуватися за цілою низкою напрямів. Це особисті права, які передбачають недоторканність особи і житла, власності та конфіденційності листування та права на об’єктивний суд. Соціальні права, які передбачають права на свободу праці, охорону сім’ї та дитинства, захисту батьківських прав, здоров’я і соціальної справедливості. На ряду з цим існують і політичні права, які мають на увазі і свободу совісті, і рівність усіх перед законом, свободу друку і свободу слова, свободу зібрань та право на протест. Є також і економічні права, які мають на увазі свободу розвитку і функціонування промисловості і торгівлі, свободу пересування та розпорядження власністю на свій розсуд. Культурні права включають в себе свободу мистецтв і наук, свободу викладання і право на освіту, а також право на використання у всіх цих процесах своєї рідної мови. Все це узагальнено і взято на озброєння як демократичні цінності. Здавалося б чого ще не вистачає сучасній людині для життя і розвитку? Навіть самі демократичні країни не можуть похвалитися ідеальними умовами практичної реалізації цих прав для свого рідного суспільства, а що казати про ти країни, де демократичні цінності досить умовне поняття.

Після закінчення Другої світової війни і спробі усвідомлення всіх жахів зневаги прав і свобод людини, які вона оголила, міжнародне співтовариство намагалося об’єднатися в цих загальнолюдських поняттях і Генеральною Асамблею ООН 10-го грудня 1948-го року була прийнята Загальна декларація прав людини. Пізніше, в 1950-му році всім зацікавленим державам і організаціям було запропоновано відзначати цю дату як всесвітній День прав людини. Відзначається щорічно відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/RES/423 (V).

               Нехай наші права і свободи починаються з нашого дотримання їх по відношенню до наших ближніх! Слідуючи принципам поваги та активної громадянської позиції ми будуємо майбутнє не тільки для нас самих, але і для наших нащадків.

11.12.2017 | Aдмін | Читати далі

Визначні дати: Міжнародний день пам’яті жертв злочинів геноциду

У Конвенції про попередження злочину геноциду і покарання за нього (стаття 2) геноцид визначається як «наступні дії, вчинені з наміром знищити, повністю або частково, яку-небудь національну, етнічну, расову чи релігійну групу ...»:

-       вбивство членів такої групи;

-    заподіяння серйозних тілесних ушкоджень чи розумового розладу членам такої групи;

-  навмисне створення для якої-небудь групи таких життєвих умов, які розраховані на її повне або часткове фізичне знищення;

-        заходи, розраховані на запобігання дітородіння в середовищі такої групи;

-        насильницька передача дітей з однієї людської групи в іншу.

У Конвенції підтверджується, що геноцид, незалежно від того, відбувається він у мирний або воєнний час, є злочином, який порушує норми міжнародного права і проти якого учасники Конвенції зобов’язуються «вживати заходів попередження і карати за його вчинення» (стаття 1). Головна відповідальність за попередження і припинення геноциду покладається на державу, в якому цей злочин вчиняється.

На Всесвітньому саміті 2005 року глави держав і урядів одноголосно підтвердили, що «кожна держава зобов’язана захищати своє населення від геноциду, військових злочинів, етнічних чисток і злочинів проти людяності». Вони постановили, що міжнародне співтовариство має у відповідних випадках надавати державам допомогу в розширенні їх можливостей щодо захисту населення до початку криз і конфліктів. При цьому глави держав і урядів підтвердили, що, якщо та чи інша держава «явно виявиться не в змозі» захистити своє населення від чотирьох зазначених злочинів, міжнародне співтовариство готове зробити колективні дії через Раду Безпеки і відповідно до Статуту Організації Об’єднаних Націй.

Три основні аспекти концепції обов’язків захищати були передбачені в Підсумковому документі Всесвітнього саміту 2005 року і остаточно сформульовані в доповіді Генерального секретаря по реалізації відповідальності щодо захисту 2009 року. Політичне зобов’язання, взяте на себе державами-членами в 2005 році, спирається на норми міжнародного права, включаючи Конвенцію про геноцид.

У вересні 2015 року Генеральна Асамблея ООН постановила проголосити 9 грудня Міжнародним днем пам’яті жертв злочину геноциду, вшанування їхньої людської гідності і попередження цього злочину (A/RES/69/323). Ця дата була обрана в зв’язку з тим, що в цей день в 1948 році була прийнята Конвенція про запобігання злочинові геноциду і покарання за нього.

 

Приймаючи цю резолюцію без голосування, все 193 держави-члена тим самим підтверджують, що кожна окрема держава відповідальна за захист свого населення від геноциду, що така відповідальність передбачає попередження цього злочину, в тому числі підбурювання до нього.

 

09.12.2017 | Aдмін | Читати далі

Визначні дати: Міжнародний день боротьби з корупцією

Міжнародний день боротьби з корупцією відзначається щорічно з ініціативи ООН 9 грудня, відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/RES/58/4. Цього дня в 2003 році в мексиканському місті Меріда на політичній конференції високого рівня була відкрита для підписання Конвенція ООН проти корупції, прийнята Генеральною асамблеєю 1 листопада 2003 року.

Документ зобов’язує держави, які підписали його, оголосити карним злочином хабарі, розкрадання бюджетних коштів і відмивання корупційних доходів. Відповідно до одного з положень конвенції, необхідно повертати кошти до тієї країни, звідки вони надійшли в результаті корупції. Конвенція - перший документ такого роду. Він особливо важливий для країн, де корумпованість всіх структур завдає шкоди національному добробуту.

    Спеціальний представник генерального секретаря ООН Ханс Кореллі, оголосивши про рішення заснувати Міжнародний день боротьби з корупцією, закликав представників більш ніж 100 країн, які зібралися на конференцію, підписати Конвенцію. Вона має стати важливим інструментом міжнародного права для протидії корупції, «що завдає шкоди розвитку країн і що представляє загрозу демократії і режиму правової держави».

09.12.2017 | Aдмін | Читати далі

Зроблено в Україні. Катерина Білокур - дивна квітка на полотні України!...

Білоку́р Катери́на Васи́лівна (25 листопада (7 грудня) 1900, с. Богданівка, Пирятинський повіт, Полтавська губернія, Російська імперія — 10 червня 1961, с. Богданівка, Яготинський район, Київська область, Українська РСР, СРСР) — українська художниця, майстер народного декоративного живопису, представниця «наївного мистецтва». Слова Пабло Пікассо облітають весь світ: «Якби ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ! »

Життєвий і творчий шлях талановитої художниці Катерини Василівни Білокур не має аналогів у світовому мистецькому просторі. А як вона сама оцінювала своє життя?

Автобіографічний нарис Катерини Білокур.

«Я, громадянка Богданівської сільради Шрамківського району Полтавської області (на сьогодні Яготинського району, Київської області), Катерина Василівна Білокур, родилась в 1900 році, 24 листопада (по старому стилю) в селі Богданівці бувшого Пирятинського повіту на Полтавщині в сімї селянина.

Я на свою лиху годину рано в дитячі роки почала вчитись читати, а коли дожила до шкільного віку, то дід мій та батько порадились: «Навіщо, мовляв, Катрю віддавати в ту школу, як вона й сама вміє вчитись читити? Та й не буде вона рвати свити щодня, надіваючи та скидаючи, та й не буде драти чобіт, щодня ними човгаючи по землі сирій і снігу мерзлому, ходячи в школу, а буде вона дома сидіти, потроху не веретені прястиме, і купимо ми сяку-таку книжечку — нехай вона з неї і учиться грамоти. Треба її змалечку до діла привчити, щоб з неї хороша господарка була, а грамота — то таке: бабі міністром не буть!»

О, сказав мій мудрий дід! І як сказали, так і постановили. І сидить хороше чорнобриве дівчатко і малими руками виводить тонку довгу нитку і намотує її на веретено, а перед нею на клочках лежить невелика книжечка. І як часом я заглядаю в ту книжечку, то мати від печі гукають: «Е Катре, хоч тобі і дозволили учитись, а ти не дуже задивляйся у книжку, а частіше, а більше дивись на гребінь та мичку, щоб пряжа в тебе була тонка й рівна, та щоб засовів не було!» І оце начало і кінець, оце моя початкова, середня і вища освіта цьому й закінчилась. І по волі мого зростання зростала і всяка сільська господарча робота на мої руки. А про малювання — я ще тоді не розуміла, що воно в світі існує. А пізніше, коли я взнала за існування того святого малярства, та дещо і собі спробувати. А коли мої рідні побачили, то й сказали мені: «Катре, не бери ти собі цього в голову, бона це треба розумної голови і великої школи, а куди тобі дурній за цеє велике діло братись? Он я був у Смотриках у живописця, він ікони малює. Дак куда! Він чоловік розумний. А ти — дурна!» —  і батько спльовували з таким презирством, що я думала: «А, може й справді я дурна?» —  кидала своє гірке малювання. Та деж то покинеш? Як найде на мене, як старі люди кажуть той штих, — куди я не йду, що я не роблю, а те, що я надумала малювати, — слідом за мною. Та й спати я ляжу, а воно мені вчувається, воно мені ввижається, та ніби щось до мене промовляє, щоб я його не кидала, щоб я його не цуралась, щоб я його малювала, та чи на папір,чи на полотно виливала. То було вкраду в матері білого полотна, та візьму вуглину, та залізу куди-небудь у затінок, щоб мене ніхто не бачив і не чув,та й почну виводити чорним по білому і хати і млини, і дерева. А іноді таке на мене найде, що почну малювати щось таке, як ото кажуть фантастичне, — то смішне, то страшне, а іноді таке дивовижне, таке привабливе, що й надивитись не можна! І розвішаю я ті твори свої у тім затінку, і дивуюсь з них, і плачу над ними, і регочусь, як божевільна, що зуміла таке витіять! І були випадки, що в такому екстазі мене ловили!... Ну багато говорити, та ніколи слухати. Мати було аж плачуть: «Ото, — кажуть — наказав нас Господь такою дочкою! У людей дочки в  таких літах уже заміж повиходили, їх матері зятів мають, а наша (не при хаті згадувати!) чортів малює!». А батько: «А що, бабо, не я тобі казав: не заступайся за нею, стервигою, як я її б,ю! Та нашу Катрю треба так бити, як ото в старовині співали: «Та зроби сину із дроту нагайку, та й бий сучку з вечора й до ранку!» — то може, хоч тоді на свій строй повернем».

07.12.2017 | Aдмін | Читати далі

Як проходить олімпіада з трудового? А ось як!..

02 грудня 2017 року на базі районної станції юних техніків ( директор Бабій-Парахонич Олена Олександрівна) був проведений ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання. В олімпіаді брало участь 72 учні: 43 дівчинки та 29 хлопчиків.

ІІ етап олімпіади передбачав два тури: Перший тур це написання тестових завдань, над яким учні працювали протягом години.  Другий тур районної олімпіади безпосереднє  виготовлення певного виробу.

Дівчатка 8-9 класи виготовляли «прихватку кухонну», а 10-11 класи виготовляли «прихватку-рукавицю».

16 хлопчиків 8-9 класу маючи у своєму користуванні певний перелік матеріалів розробляли дизайн та виготовляли виріб: «Брелок». Виріб повинен був відповідати своєму функціональному призначенню та мати естетичний вигляд. Залежно від розробленого дизайну, уподобань та від володіння учнями художніми техніками виріб оздоблювався. 13 хлопців 10-11 класів розробляли дизайн та виготовляли виріб: «Футляр для флешки».

Фахове журі мало досить непросту роботу, адже вироби у всіх учасників вийшли дуже вдалими, зі смаком, функціональними!

Алла Олійник, методист РМК

06.12.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 «102» 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238
Всього новин: 1424