Зустріч учителів трудового навчання

23 серпня 2017 року на базі Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст.. №3  відбулося  районне методичне об’єднання учителів трудового навчання, під час якого було підведені  підсумки роботи районного методичного об’єднання учителів трудового навчання у минулому навчальному році, обговорено і затверджено план роботи на 2017-2018 н.р.

Рябоконь В.О., учитель трудового навчання Красносільської ЗОШ І-ІІІ ст, голова районного методичного об’єднання учителів трудового навчання (чоловіки) ознайомив учителів району з методичними рекомендаціями щодо викладання трудового навчання у 2017-2018 н.р.

Марієчко Л.М., учитель трудового навчання Баланівської ЗОШ І-ІІІ ст., голова районного методичного об’єднання учителів трудового навчання (жінки) детально ознайомила з основними змінами в оновленій програмі з трудового навчання для 5-9 класів.

 

Учителі трудового навчання, які підготували переможців ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади :Валовий В.П.,учитель вищої категорії Війтівської ЗОШ І-ІІІ ст. та Вудвуд О.П., учитель Яланецької ЗОШ І-ІІІ ст. презентували свій досвід роботи з обдарованими дітьми.

Алла Олійник, методист РМК

 

23.08.2017 | Aдмін | Читати далі

Серпневе методичне об’єднання вчителів зарубіжної літератури та шкільних бібліотекарів

23 серпня 2017 року на базі Бершадської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 відбулося районне методичне об єднання вчителів зарубіжної літератури на тему : «Актуальні питання вивчення зарубіжної літератури та російської мови: стан, проблеми, перспективи». Учасники зібрання мали можливість обговорити низку актуальних питань, пов’язаних з організацією вивчення зарубіжної літератури та російської мови у 2017-2018 навчальному році, познайомитись із змістом та структурою оновленої програми з російської мови та зарубіжної літератури  у 9 класі, з підручниками по зарубіжній літературі. Також було проаналізовано роботу методичного об'єднання вчителів зарубіжної літератури та російської  мови  за минулий 2016-2017 навчальний рік, участь дітей в районному та обласному етапах олімпіади з російської мови. Учасники методичного об’єднання  познайомились з пріоритетними напрямками  діяльності  районного методичного об’єднання та завданнями на 2017-2018 навчальний рік. 

Також  на засіданні   шляхом відкритого голосування  обрали Голову районного методичного об’єднання учителів зарубіжної літератури та російської мови  – учителя вищої категорії, «учителя-методиста» Вишинську Оксану Петрівну  з Бершадської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1.

Цього ж дня базі районного методичного кабінету  відбулося  районне методичне об’єднання шкільних бібліотекарів, під час якого було підведено  підсумки роботи шкільних бібліотекарів у минулому навчальному році. Особливу увагу  приділено питанню проведення інвентаризації бібліотечних фондів шкільних підручників та забезпеченню учнів підручниками у 2017-2018 навчальному році. Шкільні бібліотекарі виступили з питаннями щодо планування роботи шкільного бібліотекаря на новий навчальний рік, співпраці бібліотеки та педагогічного колективу, масової роботи шкільної бібліотеки, а також поділились досвідом роботи щодо списання літератури в бібліотеці.

 

Головою районного методичного об’єднання одноголосно було обрано провідного бібліотекаря Бершадської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Рибак Наталію Василівну.

Валентина Куцак, методист РМК

23.08.2017 | Aдмін | Читати далі

Серпневе методичне об’єднання вчителів іноземних мов

22 серпня 2017 року на базі Бершадської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3 відбулося районне методичне об’єднання вчителів іноземних мов за темою «Організація навчально-виховного процесу на уроках іноземних мов у 2017-2018 н.р.». На засіданні було проаналізовано роботу РМО вчителів за 2016-2017 н.р., обговорено та затверджено план роботи на 2017-2018 н.р., проаналізовано результати моніторингового дослідження навчальних досягнень учнів 4 класів з англійської мови у 2016-2017 н.р., опрацювано методичні рекомендації щодо викладання іноземних мов у 2017-2018 н.р. та детально обговорено ряд основних змін у оновленій програмі для 5-9 класів.

 

Учителі іноземних мов Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст №1 та №3(Каритник І.Г. та Замкова Н.П.), Баланівської ЗОШ І-ІІІ ст.(Плахотна О.В.) та Бирлівської ЗОШ І-ІІ ст.(Манченко Т.В.) прозвітували про роботу літніх мовних таборів у 2017 році за участю іноземних волонтерів.

Алла Олійник, методист РМК

23.08.2017 | Aдмін | Читати далі

Зустріч однодумців...

Швидко спливло літо, стрімко наближається Першовересень… І знову обсідають радісно-тривожні думки – що там, попереду? Що чекає в новому навчальному році?

В День українського прапора зібрались вчителі історії, щоб поділитись методичними знахідками, проаналізувати зміни у навчальних програмах, порадитись щодо пошуку оптимальних підходів до сучасної освіти. Нарада розпочалась незвично, піднесено – з урочистого мітингу, присвяченому одному з Державних символів України – Прапору. Підняття прапора, зворушливі пісні, непрохані сльози… «Мамо, пробач за чорну хустину». Скільки таких пробачень ще мають почути українські матері, аби нарешті  у Вільній запанував мир?..

Ми маємо наблизити цей час, плекаючи патріотів, які не на словах, а на ділі люблять свою Батьківщину. Сьогодні була розмова і про це: в Шляховій, наприклад, є вже династія патріотів – ветеран АТО Притуляк Анатолій Іванович чекає на повернення з-під Попасної сина Владислава, доглядаючи онука Дениску.

Вирішували також професійні проблеми –  суттєві зміни в програмах з історії і правознавства, опікувались підготовкою учнів до ЗНО. Було проаналізовано роботу районного методичного об’єднання вчителів історії та правознавства за 2016-2017 навчальний рік, обговорено та затверджено план роботи методичного об’єднання на 2017-2018 навчальний рік.

Змістовними та актуальними були виступи голови районного методичного об’єднання вчителів історії та правознавства Погончика Г.О. директора Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1, вчителів історії та правознавства Пугач Л.Л. Тернівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Будкевич О.М. Бершадської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3, Постоловської Л.М. Великокиріївської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Хахалини О.І. Шляхівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Юрченко Г.О. Устянської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Звернута увага вчителів на підготовку школярів до ЗНО., а також залучення школярів до участі в олімпіадах, конкурсах, турнірах з правознавства. Розглянуто роботу вчителів з відзначення 500-річчя Реформації в Україні, 85-річчя вшанування жертв Голодомору 1932 – 1933 років.

 

Давні греки говорили: «Найбільша біда, яка може трапитись з людиною, це якщо вона буде жити в епоху реформ». А ми - нічого, звикли навіть: у новесеньких підручниках ще не висохла типографська фарба, а програми вже змінились! Вимоги до ЗНО стають все жорсткішими, а часу на підготовку учнів державою не передбачено! Але ми не збираємось здавати позиції, а, навпаки, докладемо всіх зусиль, щоб наші діти виросли гідними, гордими та нескореними.

Олена Хахалина, учитель історії Шляхівської ЗОШ І-ІІІ ст.

23.08.2017 | Aдмін | Читати далі

Завершилась підготовка шкіл та дитячих садочків до нового навчального року

З метою  перевірки стану готовності навчальних закладів району до нового 2017/2018 навчального року, з 14 по 19 серпня 2017 року комісійно було здійснено об’їзд навчальних закладів району.

При огляді навчальних закладів особлива увага зверталася на якість поточного  ремонту, стан та благоустрій території, укомплектованість та технічну відповідність кабінетів, готовність до занять навчальних майстерень, спортивних залів, технічний стан та готовність харчоблоків, оснащеність медичних кабінетів, бібліотек, стан опалювальної системи, котелень, організацію питного режиму, водопостачання, виконання Правил пожежної безпеки, наявність і стан протипожежного обладнання.

Усі навчальні заклади продемонстрували якісну підготовку  до нового 2017-2018 навчального року. Вчителями разом з батьками та за рахунок бюджетних та благодійних коштів  вдалося виконати значний обсяг робіт та створити комфортні умови  для навчання школярів і виховання  дошкільнят. Ошатні кабінети, коридори, фойє, їдальні, санвузли, класні кімнати з новими меблями, євровікнами, оновленими стендами  - це показник відповідальності,  сумлінного і творчого підходу людей до порученої їм справи.

Під час підготовки до нового навчального року за кошти бюджету виконувались роботи в усіх навчальних закладах району. Капітально відремонтовано 3 школи, де використано 258,6 тис. грн. бюджетних та 97,2 тис. грн. позабюджетних коштів. Поточний ремонт було проведено у 34 закладах, де використано 234,7 тис.грн. бюджетних та 165.000 тис. грн. позабюджетних коштів.

За рахунок бюджетних, позабюджетних  та коштів батьків здійснено якісні поточні ремонти. Слід відзначити, що у значній частині навчальних закладів інтер’єр навчальних кабінетів  та коридорів оновлено на основі сучасних дизайнерських підходів.

За висновком комісії, всі загальноосвітні і дошкільні  навчальні заклади в цілому відповідають санітарно-гігієнічним нормам, нормам протипожежної безпеки, мають матеріально-технічне  забезпечення  для здійснення навчально-виховного  процесу у новому навчальному році. В окремих закладах виявлено ряд недоліків та зауважень, керівникам цих навчальних закладів дані доручення, щодо їх усунення в найкоротші терміни, щоб  вже першого вересня  всі заклади  гостинно відкрили свої двері для школярів і дошкільнят.

 

За результатами об'їзду визначено кращі освітянські колективи, які будуть нагороджені грамотами на районній серпневій конференції педагогічних працівників.

 

23.08.2017 | Aдмін | Читати далі

День Конституції України

28 червня 1996 Верховна Рада України прийняла нову Конституцію України - першу Конституцію незалежної української держави.

Депутати працювали над проектом, залишаючись у сесійній залі всю ніч з 27 на 28 червня. Парламентарії врахували зауваження Президента України, а також підтримали всі спірні статті проекту - про державні символи в України, про державну українську мову, про право приватної власності в Україні.

Прийняття конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність.

Прийняття конституції було найважливішим кроком у забезпеченні прав людини і громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені. Дана конституція діє і сьогодні. Відповідно до Конституції, день прийняття Основного Закону є державним святом - Днем Конституції України.

 

28.06.2017 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 «101» 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209
Всього новин: 1249