Інклюзія в Баланівці - мрії збуваються!

Ви знаєте як збуваються мрії ? Чи пам’ятаєте те відчуття, емоції ?А я Вам коротко нагадаю , розповім про здійснення нашої мрії - відкриття у школі корекційно-розвиткової кімнати !!! ….

Коли адміністрація Баланівської ЗОШ дізналась про те , що в школу 1го вересня прийдуть навчатись дітки з особливими освітніми потребами , стало нагальним питання про організацію оформлення спеціального куточку , де дітки змогли б психологічно розвантажуватись , навчатись в силу своїх особливостей , відпочивати , гратись , знімати стрес , коригувати поведінкові та психологічні порушення . Разом з О.М. Тартачною промоніторивши дітей Бершадського району - цифри , справді , трохи налякали . Багато виявилось діток із Синдромом Дауна , аутизмом , ДЦП , генетичними хворобами та ін.. виявили також цих діток , які не відвідували ні дитячий садочок , ні ЗНЗ . Як можна всидіти на місці і нічого не зробити ? Як можна приходити на роботу , бачити ці завжди щасливі , безтурботні , по-дитячому незалежні оченята і не кричати по допомогу ? Як ? От я вирішила стукати у двері чиновників , підприємців , але .,нажаль, не всі виявили бажання їх відкрити , уже на краю крайності останньою «рятівною соломинкою »стала Лариса Білозір ( Депутат Вінницької облради ) , яка дійсно стала Агелом , який оберігає ,опорою , на яку можна надіятись , підтримкою , яка щохвилини потрібна. А також Валентина Сутика , помічниця Ангела , яка контролює усі правильні і неправильні дії, її поради та спільна справа дали гарний результат . Лариса Миколаївна познайомила мене з Раєю Панасюк ( директор реабілітаційного центру «Гармонія » у Вінниці , а зараз уповноважена з прав людей з інвалідністю ) - це Легендарна ЛЮДИНА , яка й поділилась досвідом написання проекту та створення такої ж кімнати , як у Вінниці . Відвідавши ряд курсів , тренінгів з навчання - взялись за роботу. І вже , через два місяці ….

14 та 15 грудня у нас в школі відбулось прекрасне свято - ВІДКРИТТЯ КОРЕКЦІЙНО - РОЗВИТКОВОЇ КІМНАТИ для особливих діток , на яке було запрошено голову РДА Стефанцова , голову районної ради М.Г.Бурлаку , директора ПРАт «Зернопродукт » , во начальника відділу освіти О.М. Тартачну Народного депутата Верховної Ради України Миколу Кучера , який чимало зусиль доклав до того , аби наша кімната запрацювала , подарував усім дітям школи солодкі подарунки , виставу лялькового театру , особливим дітям - сюрпризи . На другий день відбулась довгоочікувана зустріч з депутатом облради Ларисою Білозір , Валентиною Сутикою , батьківським колективом з м. Києва з Ліки – школи ,( де міські дітки ,доречі , виконували бажання наших особливих діток через листи до Миколая ) а ще до нас завітали бажані гості : батьки дітей з особливими потребами , а також самі дітки з Бершадської ЗОШ № 1 та Флоринської ЗОШ на чолі з директором та учителями . Депутати районної ради – Підлубний А. та Трохименко Є. Голова сільської ради – Казміревський В.А. Наші п’ятикласники зі своїм класним керівником подарували чудовий виховний захід « А хто , хто Миколая любить » для усіх присутніх. А зразковий фольклорний колектив «Щедрограй »та гурт « Сопілкарик » ще раз доказали всім присутнім , що вони дійсно гордість нашої школи .

Як би кожна людина не планувала свої дії , без фінансової підтримки зараз , у наш час , нелегко. Висловлюю величезну подяку голові РДА Івану Васильовичу Стефанцову голові Бершадської районної ради Михайлу Григоровичу Бурлаці за виділені кошти на ремонт та наповнення нашої кімнати усім найнеобхіднішим приладдям ( а саме: мультимедійний комплекс( ноутбук ,проектор ,екран ) , сухий басейн , колона з бульбашками , шведська стінка , меблі , парти та стільці – трансформери , м’які модульні меблі , магнітна дошка , модулі для дрібної моторики та ін.. )Особливо вразило ще й те , що у нас в районі і небайдужі депутати , Євгеній Трохименко та Анатолій Підлубний , які подарували прекрасні дзеркала до сенсорної колони , матеріал для виготовлення дверей , солодкі подарунки для дітей , а на відкриття кімнати також не приїхали з пустими руками . Дякуємо ! Шануємо та гордимось Вами ! Спасибі Ніні Миколаївні Назаренко за затишок та тепло в нашому куточку , а саме подароване пластикове вікно . Сергію Макогону за виготовлення та оперативність . Віктору Люшні величезне спасибі за роботу прекрасних та надійних дверей у найкоротші терміни . Щиро дякуємо Анатолію Сергійовичу Балану за матеріали для виготовлення корекційного « Сухого душу » для наших діток. Підприємству « Будуй світ » , його очільнику Петровському С. Піприємцю Олександру Пітику за фінансову допомогу . Спасибі і нашим працівникам , які покинувши усі домашні справи , як « Швидка допомога » завжди були напоготові , це - Підлубний Володимир , Сагієнко Василь , Поворозний О.Л. ( учитель трудового н-ння ) , Миколенко Василь Володимирович ( учитель на вислузі )батько учня 10го кл. Сивокінь Олег.

Велика дяка відділу освіти , зокрема головному спеціалісту з виховної роботи О.М. Тартачній за підтримку , спільну боротьбу за соціалізацію , за кроки « нога в ногу » . І накінець , щире людське спасибі директору школи Оструку Олексадру Олексійовичу за надійну опору усіх задумів , за щирість , терпимість , людяність, милосердя та доброту .

Величезне спасибі усім вищеназваним ЛЮДЯМ за чуйність, розуміння, співчуття і доброту. Завдяки вашій небайдужості до чужого горя і труднощів, у нас з’явилася можливість допомогти дітям .

Нехай ви і ваші близькі будуть завжди здорові, щастя, радості, благополуччя і всього самого найкращого!

Людмила Загарій, заступник з виховної роботи Баланівської ЗОШ І-ІІІ ст.19.12.2016 | Aдмін

Вернутись назад